Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Warszawa 18.12.2019


1987Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Dzisiaj zdawałem egzamin praktyczny w Warszawie, zdane :-)  . Z tego wszystkiego co pamiętam (stres ;) ) to dostałem pytanie o wystawienie zaświadczenia z przeprowadzenia DBT cysterny ADR(sama naczepa) na AT , przy założeniu, że reszta ok. Spokojnie jest czas żeby sobie obejść cały ciągnik z cysterną(ok 15 min). Najpierw pytanie o identyfikację, czy wszystko się zgadza  z protokołem TDT , potem pytania "co mi pan powie o wyposażeniu takiej cysterny" czyli gaśnice, kliny pod koło , uziemienie (a pytanie miałem czy może być inny sposób uziemienia niż ten popularny pasek), pytanie o zwalniacz(gdzie stosowany i na jakiej zasadzie działa), o kategorię naczepy ciężarowej , o odległość zderzaka, który załącznik ADR muszą spełniać pojazdy jeżeli chodzi o wymogi techniczne , pytanie o izolację przewodów (jak mają być zabezpieczone), jak poznam czy jest to naczepa ciężarowa rejestrowana za granicą czy tylko rejestrowana u nas. Bardzo, bardzo duża zwracana uwaga na poprawność wypełnienia zaświadczenia. Pan egzaminator spokojny , jak coś lekko naprowadził. Czas mojego egzaminu to ok 60 min , stres większy niż na obronie  ;-)  Pozdrawiam!

Edytowane przez 1987Marcin
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam piszę dopiero teraz egzamin zdany od razu, były 2 peugeot-y jeden z gazem i L-ka drugi diesel, autobus Man i  Fl też chyba Man. Jako że byłem w pierwszej czwórce, to nie powiem dużo co było, ja miałem zatrzymany dowód po kontroli policji, ze  względu na szyby. Ustalić zakres badania, podać warunki dotyczące szyb, dokonać pomiaru, pytanie czy można oklejać szyby jeśli tak to które i czym i wypełnić zaświadczenie. Panowie bardzo mili, pół żartem i śmiechem, pół serio pytali, starali się wyciągać wiadomości z petentów, nie utrudniali.

 

Dodam że, zarówno teoria jak i praktyka poszła za pierwszym razem, a do egzaminu przygotował mnie Łukasz Ciepiela,

POLECAM człowieka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A jak badanie dodatkowe ADR na egzaminie się trafi to zaświadczenie wypełniamy tylko ADR czy też standardowe zaświadczenie ? I w nim wypisujemy że pojazd spełnia wymagania dla ADR i numer protokołu adr.? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kramers napisał:

to zaświadczenie wypełniamy

To słuchamy dokładnie egzaminatora i wykonujemy, to o co prosi.

 

17 godzin temu, Kramers napisał:

tylko ADR czy też standardowe zaświadczenie

To są dwa rodzaje badań. Jeżeli będzie okresowe + dodatkowe z wypełnianiem dokumentów, to tak trzeba wykonać. Raczej wątpię aby ktoś dostał tak obszerny materiał. 

17 godzin temu, Kramers napisał:

I w nim wypisujemy że pojazd spełnia wymagania dla ADR i numer protokołu adr.? 

W zaświadczeniu z OBT nie wpisuje się spełnienia wymagań ADR, taka adnotacja nie istnieje. Ewentualnie jeżeli pojazd jest wyposażony w urządzenie pod dozorowe, to zgodnie z opisem do zaświadczenia zamieszczamy informację na ten temat w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy okresowym wpisujemy, ze spełnia tempo 100, a jak jest ADR to już nie wpisujemy? Adnotacja w DR o tempo 100 jest, a o ADR nie ma tak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ardianek napisał:

Adnotacja w DR o tempo 100 jest

BUS 100 km/h. Zachęcam do przejrzenia Dz.U. 2130 z 2019 - tam masz wszelkie adnotacje używane w DR.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, adam1501 napisał:

BUS 100 km/h. Zachęcam do przejrzenia Dz.U. 2130 z 2019 - tam masz wszelkie adnotacje używane w DR.

Przejrzałem i BUS 100 wpisujemy przy OBT w rubryce spełnia czy nie. 

ADR nie wpisujemy nic chyba, że jest nr protokołu i decyzji TDT.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.