Skocz do zawartości

badania dodatkowe


Adamex1952

Rekomendowane odpowiedzi

Ale "L" też? u mnie tylko mowa o taxi jest puki póki co

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skubidoza napisał:

Ale "L" też? u mnie tylko mowa o taxi jest puki co

No tak chcą i mam tego nie kwestionować. Poza tym mi to bez różnicy, a nawet lepiej, że za dodatkową pracę przy sprawdzaniu zgodności pojazdu z dowodem pobierane są opłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Może takie pismo z Ministerstwa Infrastruktury rozwieje większość wątpliwości:

MlNISTERSTWO INFRASTRUKTURY
Departament Transportu Drogowego
TD-5t-0781-54/09
••••
Odpowiadając na pismo z dnia 12 października 2009r. w sprawie pytań dotyczących
stosowania przepisów ustawy - Prawo o ruchu drogowym w brzmieniu obowiązującym od
dnia 22 września 2009r. Odnoszących się do badań technicznych pojazdów oraz opłat za
przeprowadzanie tych. badań, Departament Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury
poniżej przedstawia stanowisko :
1) Odnosząc się do zapytania Nr 1 - informujemy, że zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 4
rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 wrzenia 2009r w sprawie zakresu i
sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów
stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. Z 2009r. Nr 155, poz. 1232) , okresowe
badanie techniczne pojazdu np. wykorzystywanego do zarobkowego przewozu osób
TAXI, obejmuje swoim zakresem również sprawdzenie dodatkowych warunków
określonych w rozporządzeniu o warunkach technicznych. Za wykonanie badania
technicznego pobierana jest opłata zgodnie rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z
dnia 29 września 2004r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji
kontroli pojazdów oraz prowadzonych badań technicznych pojazdów ( Dz. U. z 2004r.
Nr 233 poz. 2261 z późno zm. ) . Diagnosta wykonując okresowe badanie techniczne
ww. pojazdu powinien pobrać opłatę za przeprowadzone badanie okresowe
zgodnie z punktem 1.2 tabeli opłat za badanie techniczne
(98,00 zł,-) oraz opłatę
wyszczególnioną w punkcie 6.2 tabeli opłat
(42,00 zł,-).
Analogicznie należy postąpić podczas przeprowadzania okresowego badania pojazdu
przeznaczonego do nauki jazdy lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub
wyposażonego zgodnie z przepisami do przewozu drogowego towarów niebezpiecznych.

 

Dodam od siebie, że opłatę za badanie pobieramy jak wyżej, natomiast opłatę ewidencyjną jak za łączone badanie tj. 1 zł. Nie będę się powtarzał i przytaczał tu wyjaśnień które zawarte są w Informatorze dla Stacji Kontroli Pojazdów wydanego przez CEP, a cała dyskusja na ten temat jest na powyższym forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno badanie, 1xcepik i wpis spełnia/nie spełnia ale opłaty dwie (za warunki dodatkowe).

Bo była wersja o dwóch badaniach, 2xcepik, 2xzaświadczenie, 2xopłata i

Jedno badanie, 1xcepik, 1xzaświadczenie i 1xopłata spełnia/nie spełnia,

Czyli analogicznie jak do gazu, z tymże rejestrujemy tylko okresowe , bez kodu dodatkowego bo wyszło by Nam łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Czyli w końcu jeden wpis i dwie opłaty, czy dwa wpisy ?

Jeden wpis i jedna OE

 

Nie robisz dodatkowego przecież. W ramach okresowego sprawdzasz zgodność zapisów w DR z stanem faktycznym. I dokładasz opłatę w zależności o rodzaju adnotacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pobrałbym dwie opłaty ewidencyjne do jednego badania, to na wydruku do CEP i tak zliczy jedną, a w kasowym podsumowaniu będą dwie. Program tak zlicza

Więc jeśli chcę robić dodatkowe robię je osobno czyli osobna pozycja w rejestrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z interpretacją MI. Ja jednak  rozdzielam na 2 badania i 2 opłaty tylko i wyłącznie z jednego powodu: ! zł to żadna strata dla klienta a jak kiedyś zmieni się interpretacja to na kontroli zawsze mogę powiedzieć, że to było po raz pierwszy badane Taxi, L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja MI jest do cennika z 2004r, który do tej pory nie uległ zmianie poza dopisaniem kilku pozycji, więc w mojej ocenie interpretacja nadal obowiązuje. Skany dokumentu są dostępne, wystarczy wpisać w google, a dla leniwych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie trochę z innej beczki.

Ma zjawić się klient z naczepą. W Austrii ichniejsze ITD wykryło usterkę w pojeździe, klient dostał ze starostwa skierowanie na dodatkowe badanie, celem sprawdzenia czy usterki zostały usunięte. Jakie badanie wykonać? W "stacji" nie przypominam sobie badania, które odpowiadałoby zaistniałej sytuacji. Jaką pozycję z cennika wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.