Skocz do zawartości

brak pojazdu w CEPIE


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl.
witam, czy na dzień dzisiejszy formularz niezgodności (brak pojazdu w CEPIE ) wysyłamy na  powyższy adres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, smaug napisał:

wysyłamy tylko jak pojazdu nie ma cep a nie jak masy nie pasują 

a ja sobie wysłałem z powodu mas, a co, tak mnie naszło, sprawdziłem dzięki temu działanie tej formuły, porozmawiałem z miłą Panią która do mnie zadzwoniła, dostałem liścik i wiem o co w tym wszystkim "kaman" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, smaug napisał:

Do cep wysyłamy tylko jak pojazdu nie ma cep a nie jak masy nie pasują 

Jak 8 miechów trzeba decyzji i powiadomienia odnośnie tylko masy własnej, to ile trwa to odnośnie braku pojazdu w bazie ? Dwie kadencje sejmu, czy do czasu "nowej władzy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smaug napisał:

Do cep wysyłamy tylko jak pojazdu nie ma cep a nie jak masy nie pasują 

no nie tylko, bo § 5 ust. 8 (776) tak stanowi, co prawda w moim przypadku nie było problemu z wprowadzeniem danych badanego pojazdu ale niezgodność danych między DR a CEP była więc 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15099-brak-pojazdu-w-cepie/&do=findComment&comment=283486

:wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność była, tylko z odpowiedzi którą dostałeś wynika ze nie są organem właściwy do sprostowania czyli nie musisz im tego zgłaszać , myślę ze §5 ust  8 dotyczy bardziej różnic w typie i modelu pojazdu niż danych technicznych , podobna informacja jest na str. cepik 

  • inne dane, które są zawarte na dowodzie rejestracyjnym  – o ile faktycznie uniemożliwiają wprowadzenie danych badania technicznego do ewidencji.
  • UWAGA! Drobne różnice pomiędzy danymi wpisanymi w dowodzie rejestracyjnym a danymi w ewidencji (np. w marce i modelu na DR – np. skoda 6Y fabia czy skoda fabia) ale nie uniemożliwiające wprowadzenie danych badania technicznego do ewidencji nie mogą być podstawą do odmowy przeprowadzenia badania technicznego 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. MIał ktoś taki przypadek, że badanie po zakończeniu poszło do cepik, na historii pojazdu jest widoczne, a Pani z WK dzwoni, że klient chce przerejestrować auto ale badania nie widzi w CEPIKu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Co jaki i kiedy już nie pamiętam ale było coś takiego.

Wydział Komunikacji widział ale, jak dobrze pamiętam, auta nie było w historiapojazdu.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie.

WK widział auto i moje BT w swoim systemie. Ja na SKP w CEPiK widziałem auto ale nie widziałem już dawno wykonanego mojego ostatniego BT. W historiapojazdu.gov.pl też nie było mojego BT i dlatego klient przyszedł z reklamacją.

Co to było za auto i jak się to skończyło nie wiem.

Edit.
Oczywiście badanie było wysłane do CEPiK i była przy nim "zielona kropeczka".

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bartek24 napisał:

tu jest na odwrót, tzn WK nie widzi, a na historii jest.

Znaczy, że WK źle suka, bo dane zawarte w historii pojazdu pochodzą z CEPiK-u. Chyba, że później była jakaś migracja danych i BT się zgubiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek24 napisał:

Witam. MIał ktoś taki przypadek, że badanie po zakończeniu poszło do cepik, na historii pojazdu jest widoczne, a Pani z WK dzwoni, że klient chce przerejestrować auto ale badania nie widzi w CEPIKu??

Raptem kilka dni wstecz miałem coś takiego.

mObywatel widzi BT, historia gov widzi a WKnie widzi. Autko akurat było moje prywatne i po sprzedaży wyszło przy przerejestrowaniu że go nie ma...

Faktycznie jak wrzucam pojazd to w cep jest widoczny że BT okresowe tego i tego dnia wykonano,lecz już  przedłużenia brak..  

Także lepsze okulary pani w WK nie pomogą 🙂bo to jednak system coś "gubi"..

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

w cep jest widoczny że BT okresowe tego i tego dnia wykonano,lecz już  przedłużenia brak..  

Dokładnie jest tak samo. Dzwoniłem do cepik, to kazali dzwonic do producenta oprogramowania. Zadzwoniłem, przedstawiłem sytuacje, to powiedzieli, że wina cepik, bo skoro w programie jest jako wysłane i widnieje na historii pojazdu, to musiało być wysłane prawidłowo przez program. Pan od programu powiedział, żeby wysłać klienta z zaświadczeniem z badania do WK i wydział, jako urząd rejestrujacy na podstawie zaświadczenia powinien uzupełnic ten termin kolejnego badania. Jak będzie okaże się we wtorek, jak klient wybierze się do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.08.2022 o 13:52, Bartek24 napisał:

 Pan od programu powiedział, żeby wysłać klienta z zaświadczeniem z badania do WK i wydział, jako urząd rejestrujacy na podstawie zaświadczenia powinien uzupełnic ten termin kolejnego badania. Jak będzie okaże się we wtorek, jak klient wybierze się do WK.

Powodzenia życzę  :) Daj znać jaki będzie efekt wizyty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Karabinieri napisał:

Daj znać

Chyba wszystko poszło w porządku, bo już nikt nie dzwonił. Kolega z innej stacji miał kilka dni temu podobną sytuację i wystarczyło, że tylko mailem dosłał zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.