Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne FSO Plus GLi


qazwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ?

 

Pacjent to:

Daewoo-FSO Polonez Caro Plus GLi 

1598ccm 57kW 77KM

5-drzwiowy

 

zmiana polegała na zmianie silnika z Diesla na silnik benzynowy o takiej samej pojemności i mocy.

Klient posiada opinie od rzeczoznawcy.

Wymiana silnika odbyła się własnoręcznie przez właściciela pojazdu. 

 

Właściciel wcześniej przerobił pojazd z oryginalnie zamontowanym silnikiem benzynowym na Diesla. A obecnie postanowił z powrotem wrócić do oryginału czyli zamiana z Diesla na benzynę.

Czy potrzeba jest posiadania dokumentu potwierdzającego wymianę silnika przez warsztat uprawniony?? Czy potrzeba jest posiadania wyciągu z homologacji pojazdu od producenta do możliwości montowania takiego silnika w tym pojeździe?? Czy FSO występował w takich pojemnościach i mocach identycznych lecz różnych rodzajów zasilania silnika??

 

Dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafi90 napisał:

U nas WK bez faktury za przekładkę silnika nie zrobi zmian konstrukcyjnych

 

Podaj co to za WK, w którym takie matoły pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W mnie w mieścinie nie przepchną takiej zmiany bez opinii rzeczoznawcy oraz faktury z zakładu gdzie była przekładka wykonana. Do tego wymagają, że i my w naszej dokumentacji musimy mieć kopie tych dokumentów spięte z badaniami pojazdu.

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysiak napisał:

Do tego wymagają, że i my w naszej dokumentacji musimy mieć kopie tych dokumentów spięte z badaniami pojazdu.

Jakaś podstawa prawna na to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziano wyżej... "lokalne zwyczaje", ponoć nawet na kontroli to sprawdzają, ponoć bo pracuję w zawodzie dopiero 4 miesiące, więc nie uczestniczyłem w niej, pierwsza mnie czeka pewnie w marcu (co rok właśnie w marcu są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu zaświadczenie od plebana do tego, że pojazd jest poświęcony? Koniecznie po dacie przekładki!!

 

Ludzie - nie musicie się wstydzić za kogoś, że jest nieukiem i wymyśla brednie...

 

Ale, że WY za tym idziecie jak stado wiecie kogo to już jest powód do wstydu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeszcze nie robiłem takiego przypadku, wiem to z tego co przekazał mi zmiennik. Był taki okres (całkiem niedawno), że WK żądał by przy autach z LPG zostawiać do wglądu kopię zaświadczenia z badania z podpiętą kserówką papieru od zbiornika.

 

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krzysiak napisał:

WK żądał by przy autach z LPG zostawiać do wglądu kopię zaświadczenia z badania z podpiętą kserówką papieru od zbiornika

 

Pisz dalej, ciekawe co jeszcze te debile wymyśliły, a potulni diagności łyknęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blakop napisał:

To może od razu zaświadczenie od plebana do tego, że pojazd jest poświęcony? 

Na św. Krzysztofa, czy jakiś inna dowolna data ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tam zaraz WK pod niebiosa wychwalał, ale coś mi się zdaję, że więcej "prawdy" zostało przez "zmiennika przekazane" niż "zaleceń pokontrolnych". 

Poczekaj do marca i poobserwuj, popatrz, pogadaj, dopytaj jak i dlaczego oni to widzą? Skąd takie, a nie inne patenty na pracę stacji, na obowiązki diagnosty? 

Nie ukrywam, że w podbramkowych sytuacjach sam zbieram różnego rodzaju kwitki, świstki, skany, ksera, fotki. :silent:

Kolekcjonuję nielegalnie i nikogo nie namawiam do powielania. ;-)

Ostatnio miałem niezgodność VINU i dla własnego dobra cyknąłem fotkę dokumentującą wygląd VINU na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacjach wątpliwych lub niezgadzania się klienta z moim stwierdzeniem co do stanu technicznego, robię zdjęcia i wrzucam w odpowiedni katalog na pulpicie. Jako nazwa numer badania. Czasem ksero jakiegoś dokumentu czy jego skan się zrobi. Ale żebym na nielegalne nakazy WK reagował? No chyba, że stanowczą odmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 20.01.2020 o 20:38, krzysiak napisał:

 Był taki okres (całkiem niedawno), że WK żądał by przy autach z LPG zostawiać do wglądu kopię zaświadczenia z badania z podpiętą kserówką papieru od zbiornika.

 

 

Powiat Ostrów Wielkopolski kserowanie i zbieranie papiera  z TDTa od zbiornika cały czas aktualne, tak se wymyślili i nikt się z osłami kopać nie chce. Czasami 5 ksero z ksero bo klient papierka zapomniał 😉

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcinek44 napisał:

nikt się z osłami kopać nie chce

 

Gdyby diagności znali przepisy to nikt by niczego nie kserował. Ale skoro dajecie sobą pomiatać to powinni Wam wprowadzić coś więcej - może zdjęcia pojazdów. A wystarczyło by zapytać o RODO - czasami w decyzji TDT znajdują się dane osobowe.

 

20 minut temu, marcinek44 napisał:

Czasami 5 ksero z ksero bo klient papierka zapomniał

 

Mam rozumieć, że wykonujecie badania bez oryginału dokumentu?

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.