Skocz do zawartości

Badanie po negatywie - po upływie 14 dni


seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko jak w temacie - przyjechał do mnie klient na BT po negatywie, ale po upływie 14 dni a dokładniej po ok 1,5 miesiąca bo go nie było - jak w takim przypadku powinienem wykonać badanie?

Ja zrobiłem jako poprawkowe po negatywie czyli sprawdziłem to co było do naprawy w tym przypadku ręczny nie trzymał z jednej strony i światło na tablicy rejestracyjnej i tyle.

Czy zrobiłem to prawidłowo czy raczej powinienem wykonać po raz drugi okresowy? Pytam bo jestem stosunkowo początkującym diagnostą i takiego przypadku nie miałem a wole się na przyszłość zapytać co robić w takich przypadkach. Czy podobnie będzie tez w przypadku jak klient się spóźni np 1-2 dni po tych 14 dniach? Co do opłaty to już koszt 98 + 1 zł cepik to wiem.

 

I tak przy okazji zapytam jeszcze o takie coś ;) - czy podczas BT po negatywie w okresie do 14 dni które ma klient na naprawę okazuje się że muszę znowu dać negatywa ponieważ usterka nie została usunięta klient ma kolejne 14 dni do usunięcia usterki czy leci mu czas ten który dostał na pierwszym negatywie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba napisał:

Czy zrobiłem to prawidłowo

nie

 

2 minuty temu, seba napisał:

czy raczej powinienem wykonać po raz drugi okresowy

tak

 

3 minuty temu, seba napisał:

I tak przy okazji

przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem poz. 776

 

5 minut temu, seba napisał:

usterka nie została usunięta klient ma kolejne 14 dni do usunięcia usterki czy leci mu czas ten który dostał na pierwszym negatywie

tak leci mu czas ten który dostał na pierwszym negatywie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo właśnie tak myślałem a za późno się obudziłem niestety. Czytałem 776 ;)  ze zrozumieniem ale czasami coś umknie, dlatego wgłębiłem się dokładniej w zapis z poz 776  § 6.6 w którym jest to ujęte, jednak nie ma jednoznacznie napisane ze jeżeli klient przyjedzie po czasie robi sie okresowe stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych.

 

§ 6.6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w którym stwierdzono
usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje
stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów
i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki zostały usunięte, wpisuje do dowodu rejestracyjnego
kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy od daty przeprowadzenia badania,
w którym stwierdzono te usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba napisał:

§ 6.6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w którym stwierdzono
usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje
stacja, w której te usterki stwierdzono.

 

7 minut temu, seba napisał:

jednak nie ma jednoznacznie napisane ze jeżeli klient przyjedzie po czasie robi sie okresowe

Jest jasny zapis kiedy robi się poprawkowe a jak nie można zrobić już poprawkowego to jakie badanie można wykonać w pojeździe bez ważnego BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chcę zakładać nowego tematu. bo mam problem z "negatem".

Klient zrobił gdzieś w Polsce(badanie okresowe przed I rejestr.w RP. i dostał negata.

Przyjechał do swojego miasta, usunął usterkę i przyjechał na przegląd.

ponieważ od badania z wynikiem negatywnym minęło 7 dni a on nie chciał jechał przeszło 100 km. zrobiłem mu pełne badanie okresowe za 99.

czy mogłem czy też w czasie do 14 dni klient jeśli chce mieć ważne badanie musi się udać przez pół Polski do tamtej oskp czy też może na innej stacji płacąc od nowa za badanie?

Bo pani z wydz. komunikacji twierdzi, że tylko tam. Dopiero po upływie 14 dni można  robić gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaca1 napisał:

Dopiero po upływie 14 dni można  robić gdzie indziej.

 

Można wcześniej robić gdzie indziej, ale oczywiście wtedy "pełne" badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak zrobiłem pełne badanie okresowe za 98+1.

Ale jak napisałem wcześniej Pani w WK. stwierdziła że ustawodawca chce dać szanse człowiekowi żeby nie płacił ponownie.

A ja jej tłumaczę, że klient nie chce jechać przez pół Polski wolał zapłacić od nowa98+1 niż targać samochód przez Polskę.

Czy mieliście podobny przypadek, bo zgłupiałem już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jaca1 napisał:

 Pani w WK. stwierdziła że ustawodawca chce dać szanse człowiekowi żeby nie płacił ponownie.

Cytat

za pełne badanie

Owszem, jednak to klient decyduje gdzie robi badanie. I nikt go nie zmusi robić badanie (nawet "poprawkowe") na drugim końcu kraju. No przynajmniej na razie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, bo naskoczyła na mnie , że nie powinienem robić badania bo ona wczoraj nie mogła zarejestrować w cepie bo jest negat z tamtej stacji i kazał mi usunąć badanie z cepiku, a klienta odsyła do stacji, która wystawia negatyw.  Jak jej powiedziałem, że nie da się usunąć wykonanego badania to kazał mi skontaktować się z cepikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaca1 napisał:

a klienta odsyła do stacji, która wystawia negatyw.

klient ma prawo zrobić gdzie chce badanie, a 

 

Godzinę temu, jaca1 napisał:

pani z wydz. komunikacji twierdzi, że tylko tam. Dopiero po upływie 14 dni można  robić gdzie indziej.

niech poczyta jeszcze rozporządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jaca1 napisał:

kazał mi usunąć badanie z cepiku

 

Normalnie brak słów. Taki matoł powinien jak najszybciej zniknąć z WK.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary weź zadzwoń do kierownika wydziału komunikacji i zapytaj o te sytuacje, jak kumaty to przekaże swojemu pracownikowi żeby nie robił takich głupot. No chyba że to kierownik to współczuje:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.