Skocz do zawartości

Kiedy mozna wypowiedziec OC -zabytkowy


Arty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam. biala karte, decyzje konserwatora o wpisie pijazdu do ewidencji zabytkow, pojazd nie ma przegladu aby mozna bylo wyrobic nowy dowod i zolte tablice. Czy moge juz wypowiedziec OC, lub zawrzec OC krotkoterminowe ktore przysluguje pijazdom zabytkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ubezpieczyciela, bo na polisie jest numer rejestracyjny pojazdu.

Taka analogia mi się nasuwa z pojazdami sprowadzonymi zza granicy, można się dogadać w agentem na ubezpieczenie pojazdu pod numer VIN i przyjazd w późniejszym terminie w celu uzupełnienia polisy o nowy numer rejestracyjny. Nie wiem jak to jest teraz, kiedy ubezpieczyciel musi "wklepać" polisę w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

Są jeszcze 2 wyjścia:

 

Ale zupełnie niepotrzebne, bo pojazd jest zabytkowy (wpisany przez konserwatora), więc zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach jest pojazdem historycznym z przysługującymi mu prawami (brak wymogu ciągłości ubezpieczenia oraz ubezpieczenie krótkoterminowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma 25lat, ma białe tablice i tylko pismo od konserwatora o wpisie do ewidencji zabytków.... mój ubezpieczyciel wie mniej niż ja i nawet nie słyszał ze zabytkowe nie musza mieć ciaglosci ubezpieczenia.... Dowód rejestracyjny jest na białe tablice, dlatego dla tzw "swietego spokoju" wykupiłem roczne ubezpieczenie - nie jest jakieś strasznie wysokie, ale z ciekawości chciałbym wiedzieć czy mam np prawo wypowiedzieć to OC które zawarlem na kolejny rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było agentowi podziękować za dalszą współpracę i iść do takiego, który ogarnia podstawowe przepisy z zakresu wykonywanej przez siebie pracy, albo nie zgrywa głupa żeby wyciągnąć pieniądze od klienta. 

Zgodnie z PoRD:

Cytat

Pojazd zabytkowy - pojazd, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany
do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków
, a także
pojazd wpisany do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;

Jak wynika z powyższego czynnikiem decydującym o "zabytkowości" pojazdu jest wpis do rejestru/ewidencji zabytków, tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - czyli tak jak myślałem….. A c odo agenta to masz racje - niekompetencja i tyle- Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mogę wypowiedzieć OC które zawarłem na rok, a także czy ma to w ogóle sens.... Ze zniżkami wyszło mi za OC na rok 280zl - czyli raczej nie przepłaciłem dużo... Samochód planuje użytkować dosłownie kilka dni w roku … orientuje się ktoś jaki byłby orientacyjny koszt ubezpieczenia krótkoterminowego np. na 1 lub 3 miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Arty napisał:

czy w takiej sytuacji mogę wypowiedzieć OC które zawarłem na rok

 

Możesz, ale i tak wypowiedzenie będzie skuteczne dopiero z końcem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 10.01.2020 o 12:38, Arty napisał:

Dzięki - czyli tak jak myślałem….. A c odo agenta to masz racje - niekompetencja i tyle- Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mogę wypowiedzieć OC które zawarłem na rok, a także czy ma to w ogóle sens.... Ze zniżkami wyszło mi za OC na rok 280zl - czyli raczej nie przepłaciłem dużo... Samochód planuje użytkować dosłownie kilka dni w roku … orientuje się ktoś jaki byłby orientacyjny koszt ubezpieczenia krótkoterminowego np. na 1 lub 3 miesiące?

Raczej nie będzie się opłacać chyba że faktycznie zamierzasz wyjechać ze dwa razy w roku.  Przerabiałem już to kilka razy, teraz za którąś  Warszawe płacę 180zł na rok chyba w PZU. Dużo osób pracujacych w ubezpieczeniach nie ma pojęcia o zabytkowych kolekcjonerskich,kiedyś pani z link4 straszyła mnie UFG jak nie przedłużę umowy, wyśmiałem ją 🙂

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W dniu 1.01.2020 o 10:39, markes30 napisał:

Są jeszcze 2 wyjścia:

1. Czy pojazd ma ponad 40 lat?

2. Czy jest w wieku 25-40 lat ?

nie stanowi, jest zabytkiem

W dniu 9.01.2020 o 10:04, Arty napisał:

Pojazd ma 25lat, ma białe tablice i tylko pismo od konserwatora o wpisie do ewidencji zabytków.... mój ubezpieczyciel wie mniej niż ja i nawet nie słyszał ze zabytkowe nie musza mieć ciaglosci ubezpieczenia.... Dowód rejestracyjny jest na białe tablice, dlatego dla tzw "swietego spokoju" wykupiłem roczne ubezpieczenie - nie jest jakieś strasznie wysokie, ale z ciekawości chciałbym wiedzieć czy mam np prawo wypowiedzieć to OC które zawarlem na kolejny rok...

zmień ubezpieczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.