Skocz do zawartości

Nowe warunki techniczne


Tomek8340

Rekomendowane odpowiedzi

W zakresie wprowadzonych zmian powodujących zmianę rodzaju pojazdu na osobowy, auto ma odpowiadać aktualnym warunkom/wymaganiom.

No i wymyślili, że ma posiadać przynajmniej dwa ISOFIXY.

Tak, wiem, że ogół treści odnosi się do dostawienia siedzeń, ale zmiana rodzaju jest zmianą rodzaju i na dzień zmiany o-so-bo-wy ma być w ISOFIXY doposażony.

No tak, czy nie tak?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak zagłówki na siedzeniach zewnętrznych - ale to to chyba jest już od 2017 w ustawach 

Trzeba wczuć się w nowe realia aby nie dać ............

3980489.jpg

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i te ISOFIXY można sobie domontować jeśli później ktoś zechce to sprawdzić i klepnąć ( w sensie instytucja, jednostka, producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole można było inaczej skonstruować te przepisy o zmianie miejsc. Obecnie mamy już paragrafy od 9a do 9i A i tak jeszcze nie wszystkie przypadki ujęto i z czasem pewnie zabraknie alfabetu. A wystarczyło zawrzeć to w trzech paragrafach

1. Punkty mocowania producenta - potwierdzenie od producenta pojazdu

2. Punkty mocowania inne niż fabryczne ale posiadające sprawozdania z badań - potwierdzenie od jednostki uprawnionej

3. Punkty mocowania inne niż fabryczne i nie posiadające sprawozdania z badań - zakaz wykonywania zmian konstrukcyjnych. Diagnosta nie wykonuje badania

 

I mamy w trzech punktach zawarte wszystkie przypadki zmian liczby miejsc dla wszystkich rodzajów pojazdów i nadwozi

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tabelą załącznika 12 dla warunków technicznych pojawił się opis:

***-  Klasy lusterek określa Regulamin EKG ONZ nr 46. Każde lusterko może być zastąpione równoważnym innym urządzeniem do widzenia pośredniego typu kamera-monitor.

 

*** dotyczą klasy 1, a opis mam wrażenie jakby miał dotyczyć wszystkich lusterek... Ktoś próbował się zastanawiać nad sensem tego przepisu?

 

 

image.thumb.png.1228d281dcda0ab51b7410d9d260a3b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, adamos napisał:

*** dotyczą klasy 1

Nie klasy 1, a klas w ogóle. I zgodnie z wyjaśnieniem każde lusterko może być zastąpione systemem wizyjnym.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przyszło mi coś takiego do głowy, a gdyby tak z ciężarowego zrobić osobowy bez zmiany ilości miejsc, a później w osobowym zmienić ilość miejsc np. z 4 na 5. Ciekawe czy by to wyszło. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rewers napisał:

Przyszło mi coś takiego do głowy, a gdyby tak z ciężarowego zrobić osobowy bez zmiany ilości miejsc, a później w osobowym zmienić ilość miejsc np. z 4 na 5. Ciekawe czy by to wyszło. Co wy na to?

Ty za głośno to tego nie pisz bo się zacznie. Swoją drogą, jakaś furtka jest. Pozdrawiam.

15 godzin temu, Paprock napisał:

Dlaczego tak skromnie? Nie lepiej od razu na dziewięć? Co za różnica ile siedzeń się dopycha?

Musisz operować skrajnościami, nie mającymi zastosowania w opisanym przez @rewers postępowaniu. Po co? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 15:10, rewers napisał:

Przyszło mi coś takiego do głowy, a gdyby tak z ciężarowego zrobić osobowy bez zmiany ilości miejsc, a później w osobowym zmienić ilość miejsc np. z 4 na 5. Ciekawe czy by to wyszło. Co wy na to?

 To już się dzieje... Na koniec lutego nawiedził mnie klient z transporterem T5 przerobionym z (N1- 3-os.) / na osobowy 3 os.  zadał mi pytanie czy zmienię liczbę miejsc 3 na 6...? Grzecznie zapytałem dlaczego nie zrobi u diagnosty który zmieniał rodzaj pojazdu, - bo ten pan już nie pracuje.😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dalkowiak napisał:

 To już się dzieje... Na koniec lutego nawiedził mnie klient z transporterem T5 przerobionym z (N1- 3-os.) / na osobowy 3 os.  zadał mi pytanie czy zmienię liczbę miejsc 3 na 6...? Grzecznie zapytałem dlaczego nie zrobi u diagnosty który zmieniał rodzaj pojazdu, - bo ten pan już nie pracuje.😄 

Przepisy w tej materii są niejasne, ale skoro można je interpretować w różny sposób to trzeba iść na rękę klientowi i zrobić badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

 

jak dobrze rozumiem to w świetle przepisów obowiązujących od 1 i 15 stycznia 2020 zmiana konstrukcyjna:

Opel Zafira, samochód osobowy, zmiana ilości miejsc z 5 na 7 jest nadal dozwolona?

 

Tak na prawdę to auto sprowadzone rok temu z zagranicy i ktoś zrobił w DIP 5 miejsc, a fabrycznie było 7. Teraz będzie łatwiej zrobić ZK niż korygować DIP.

 

Pozdr. R.

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zmiany rodzaju pojazdu więc można robić. Czy będziesz się czymś podpierał czy nie, to już Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekd2 napisał:

tak na prawdę to auto sprowadzone rok temu z zagranicy i ktoś zrobił w DIP 5 miejsc, a fabrycznie było 7. 

W sumie to jeszcze takiej sytuacji nie spotkałem, odwrotnie to i owszem sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, radekd2 napisał:

Opel Zafira, samochód osobowy,

 

rok temu z zagranicy i ktoś zrobił w DIP 5 miejsc, a fabrycznie było 7.

 

Wybierz rocznik

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/opel/zafira/

Lepiej zrobić korektę (ustalenie prawidłowych danych) niż potwierdzać fikcyjne zmiany, które jednak wyszły z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.