Skocz do zawartości

Oświadczenie o wymianie drogomierza


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega dziś robił wymianę licznika na Patronacie i podobno  oświadczenie w nim idzie z automatu czesciowo już wypełnione,klient tylko swoje dane uzupełnia. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który tu robi oświadczenie za klienta?pokazać no prędko nicponia mi to mu zaraz do słuchu nagadam? Ja tu widzę wzór oświadczenia a nie zarządzenie lub sugestię by wypełniać za klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to który? Wystarczy, że kolejna sprawa wpada do komputera stacji oprócz oprogramowania do badań. Oświadczenie o dokonanych zmianach też pewnie niejeden miał na kompie jako gotowca, zamiast przedsiębiorcy prowadzącego działalność w tym zakresie.

Już nie mówiąc o dokumentach dla pojazdu zabytkowego. 

Skoro tak wiele rzeczy robi się przymilnie dla klienta, to później nie dziwota, że średnio dziesięć minut czasu pozostaje na samo badanie. ;-)

Patrz choćby ostatni temat pod tytułem "Czas przeglądu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o to, że jak klient zrobi na oświadczeniu literówkę w (np.) numerze VIN a ja tego nie zauważę i odeślę to do "nadzorcy" a ten zapyta "co to za herezje popisane", to będę szukać "wiatru w polu" bo danych klienta nie mam, bo nie zbieram, bo RODO? I kto mi poprawi "Oświadczenie"?

Tak trudno wcisnąć 1 (jeden) klawisz i wydrukować 1 (jedną) stronę formatu A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego mam szukać klienta, skoro jest wyraznie wytłuszczone na oświadczeniu

Cytat

Jestem świadomy(-ma) odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Od szukania i wyjaśniania są odpowiednie służby (podmioty, jednostki, sekcje ...), mające różne "blachy", legitymacje, upoważnienia, do stukania o czwartej rano łomem do drzwi...

Edytowane przez Mecher
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trudno.

RODO-zgodę muszę JA gdzieś trzymać, archiwizować i nad jej bezpieczeństwem czuwać. Tu nie wystarczy 1 (jednego) wciśnięcia. A po co mi to?

13 godzin temu, Wacek napisał:

Może chcą się podlizać klientowi 

??????

2 minuty temu, Mecher napisał:

Od szukania i wyjaśniania są odpowiednie służby

Ok. Masz rację. Ale czy "nadzorowi" nie wpadnie do głowy pytanie:

Czy diagnosta porównał Oświadczenie z DR, że przepuścił taką różnicę?

Jeśli ktoś ma paranoicznego "nadzorcę", ten może myśleć dalej:

Czy diagnosta miał z CZYM porównać Oświadczenie (czy miał w rękach DR)?

Czy porównał DR z danymi na pojeździe?

Czy pojazd wogóle był na SKP? (itp., itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w rozporządzeniu 2390 "w sprawie szczegółowych czynności diagnostów związanych z odczytem wskazania drogomierza oraz wysokości opłaty z tym związanej"

jest opisane co mam wykonać, to i tylko to, czy jest gdzieś jest napisane, że mam sprawdzić co klient nabazgrolił w "oświadczeniu" - NIE, mogę co najwyżej porównać dane identyfikacyjne pod warunkiem, że będzie napisane czytelnie, ale nie muszę. :wink:

p.s. no chyba, że będzie chodziło o czas trwania tych czynności, żeby nie było za krótko. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie pakowałbym się w żadne sprawy związane z RODO. Żadne PESEL-e, imiona, nazwiska i tym podobne - a takowe występują na oświadczeniu. Te dane są danymi osobowymi, wprost i z automatu podlegają RODO.

Aby móc przechowywać toto na stacji - diagnosta (właściciel SKP) powinien mieć mieć albo podstawę prawną do gromadzenia takich danych (a ustawodawca jej nie przedstawił, więc ta droga odpada), albo zgodę Klienta, wyrażoną de facto na piśmie.

 

Ok, można, nieomal wszystko można. Można wprowadzać takie dane do programu, można je z programu drukować, można wprowadzać do Open Offica, zapisywać to wszystko w osobnych plikach, można też kserować. Zapytam jednak ponownie - po co (wybiegać przed orkiestrę) ?

 

Można - i być może trzeba, przed wysyłką oświadczenia do UM/SP - ponownie je zweryfikować, porównać z przeprowadzonym i wysłanym już do CEP-a "badaniem", wykluczyć ewentualne błędy.

I to jestem w stanie zrozumieć ...
Ale resztę - niekoniecznie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

Jak planujesz uzasadnić/obronić te wszystkie "czy"?

Nijak. Jak ktoś ma wątpliwości, to musi je wyartykułować, uzasadnić i udowodnić. Pisałem o nadzorze w tym kontekście.

5 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

wykluczyć ewentualne błędy.

Dokładnie o to mi chodzi. Tylko i wyłącznie o to. Każda późniejsza poprawka wiąże się z pobieraniem/wysyłaniem danych do CEP. Po co mi to? Na dorocznej kontroli, podczas przeglądania rejestru, wszystkie poprawki "świecą się" na niebiesko. Po co mi to, jak mogę przeczytać

 

8 godzin temu, cezary napisał:

co klient nabazgrolił w "oświadczeniu"

i wysłać po Bożemu i jak Ustawa przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co w przypadku jak widzimy że stan licznika jest mniejszy jak na poprzednim badaniu a klient nie wie czemu tak jest bo np. kupił pojazd czy można robić BT czy piszemy negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OSKPNOWY napisał:

Panowie a co w przypadku jak widzimy że stan licznika jest mniejszy jak na poprzednim badaniu a klient nie wie czemu tak jest bo np. kupił pojazd czy można robić BT czy piszemy negatyw.

kuba, mama, czarek, ja robię tak jak wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jarek1 napisał:

Koledzy mam pytanie, wysyłamy oświadczenie klienta i zaświadczenie z badania do WK ,który wydał dowód , czy żle rozumię?

 

- Tak! Źle rozumięsz! :evil:

 

A poza tym, tam już klepane było wraz z bliższym rozporządzeniem diagnoście:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15061-nowe-rozporządzenie-związane-z-odczytem-wskazania-drogomierza/&do=findComment&comment=283961

 

 

No i jak się to wszystko zgra, to sprawa gra! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego Mecher , czytałem to, ale na forum czytam i każdy pisze co innego, dlatego pytam dzieki kolego ,Paprock kazdy popełni błędy ,jedynie ten co nic nie robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zagwostka!

Klient wymienił licznik w nieprzerejestrowanym pojeździe (inne województwo) i raczej to się nie zmieni. Chce zrobić Badanie Odczytu, oświadczenie itd i tu pytanie, czy wysyłam to ośw. do naszego Starostwa, czy tego z rejestracji?

"1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej;"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.