Skocz do zawartości

Oświadczenie o wymianie drogomierza


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Paprock napisał:

No nie wiem, może po minucie, może po dwóch już miał info na telefonie.

mObywatel to inna para kaloszy. Tam informacje są wysyłane na bieżąco. HP to portal, do którego dane trafiają po przetworzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam,czy drukować dla siebie pierwszą stronę zaświadczenia i prosić klienta o potwierdzenie przebiegu przez złożenie podpisu. Czy to jest dopuszczalne?

Co tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszedłem i "poprosiłem" o potwierdzenie podpisem przebiegu w milach wklepanego do zaświadczenia. Poprosiłem, bo co badanie to inna stacja i raz w kilometrach i raz w milach.

Mało tego, bo nawet zastanawiałem się, czy cyknąć foto i do "kopii" podpiąć. Szeryf to szeryf. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Paprock napisał:

czy cyknąć foto

Ja cykam mimo, że się ze mnie śmieją - przydało się już kilka razy - zauważyłem, że mam lepszy sen dzięki temu "cykaniu" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Ja cykam mimo, że się ze mnie śmieją (...)

Jak to mówią : " ten się śmieje, kto śmieje się ostatni ".;-)

Ja dokupiłem sobie przenośny dysk i też cykam, a parokrotnie miałem też :

17 godzin temu, Paprock napisał:

(...) co badanie to inna stacja i raz w kilometrach i raz w milach.

No - trza było " próbę drogową " wykonać, by rzetelnie wpisać jednostkę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2020 o 09:24, aboz napisał:

Właśnie przy PP pojawił się problem ;-)

Właśnie dzisiaj byli z PP - oświadczenie + pełnomocnictwo - odczyt i wysłanie do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mike_van_mik napisał:

do czego ci potrzebne pełnomocnictwo>????

jeśli byś prześledził - to dotyczy przedsiębiorstwa powiedzmy bezosobowego czego nie przewiduje wzór zgłoszenia - dla mnie jest zbędne ale osoba podpisująca oświadczenie zażyczyła sobie dołączenia do oświadczenia wysłanego od WK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz program niezaktualizowany , bo ja w SKP PRO po aktualizacji mam rodzaj badania : ODCZYT WSKAZANIA DROGOMIERZA PO WYMIANIE i tylko jedną pozycję w cenniku 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata wynika z rozporządzenia dot. liczników, nie z tabeli opłat. W związku z tym producent oprogramowania powinien ją wprowadzić jako osobną opłatę. Jeśli jej nie wprowadził, a masz możliwość generowania sobie cennika w programie, to sam możesz ją wprowadzić (VAT 23%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam do wysłania jedno oświadczenie. Że w mojej mieścinie starostwo jest rozsiane pod 3 różnymi adresami, to mam pytanie, wysyłam pod ten "główny", czy ten pod którym jest WK (są to dwa różne adresy)? Niby logika podpowiada, że to drugie ale... no właśnie sam nie wiem, wolę się upewnić :)

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres SP, w którym pojazd jest zarejestrowany (ten z pierwszej strony DR) chyba, że WK chce inaczej (np. Kraków Miasto). Pamiętaj o przesyłce poleconej.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrko, mnie akurat odpowiada jasność sytuacji. Wiem do kogo mają trafiać dokumenty, kto jest odpowiedzialny za ich przechowywanie (który referat). Ale w tej beczce miodu i łyżka dziegciu się znalazła. Chodzą słuchy, że nadzór chce archiwizacji oświadczeń na SKP. Póki nie mam zaleceń stanowczo odmawiam, a jak przyjdą to powędrują do UODO :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

Chodzą słuchy, że nadzór chce archiwizacji oświadczeń na SKP. Póki nie mam zaleceń stanowczo odmawiam, a jak przyjdą to powędrują do UODO

 

Póki co jest to niezgodne z rozporządzeniem z  dnia 27 grudnia 2019 r. Poz. 2519. Ta wyraźnie napisali że :

3. Stacja kontroli pojazdów, w której złożono oświadczenie, niezwłocznie przekazuje to oświadczenie właściwemu
organowi, o którym mowa w § 2, bezpośrednio albo przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się i takie wytyczne:

 

3.        W celu skutecznego uzyskania potwierdzenia wykonania obowiązku dostarczenia do organu rejestrującego oświadczenia właściciela
o wymianie drogomierza:

 

ü        bezpośrednio lub

ü        przesyłką poleconą za pośrednictwem operatora pocztowego

zaleca się dostarczanie go wraz z pismem przewodnim lub inna formą potwierdzającą dostarczenie oświadczenia do organu.

W pierwszym przypadku otrzymają Państwo na kopii pisma przewodniego potwierdzenie złożenia oświadczenia, natomiast w drugim przypadku będą Państwo posiadali potwierdzenie nadania przesyłki wraz z pismem przewodnim, na którym nie będą widniały dane osobowe.

 

Propozycja treści pisma przewodniego:

Wypełniając obowiązek wynikający z § 3 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 grudnia 2019 w sprawie organu zobowiązanego do przechowywania oświadczenia właściciela lub posiadacza pojazdu o wymianie drogomierza oraz sposobu przekazywania tego oświadczenia (DZ. U. 2019, poz. 2519)

przekazuję do ……………………………..(nazwa organu)

oświadczenie właściciela* lub posiadacza pojazdu* o wymianie drogomierza, będącego podstawą wydania dokumentu o nr …………....(nr z dokumentu odczytu) potwierdzającego dokonanie odczytu drogomierza. na podstawie którego dokonano odczytu wskazania drogomierza i wydano dokument o nr ………………………………..(nr z dokumentu odczytu).

*niewłaściwe skreślić

 

4.        Prosimy o nie dołączanie do oświadczeń żadnych innych dokumentów np. zaświadczeń z badania, zdjęć licznika itp., ponieważ taki obowiązek nie wynika z obowiązujących w tym zakresie przepisów i generuje niepotrzebną dokumentację do przechowywania w urzędzie.

 

Tak mnie tylko zastanawia z jakich diagnostycznych cudów punkt czwarty wynika. :evil:

Z jakich urzędowych cudów niemożność przechowywania wynika. :evil:

 

Co wysłał, to wysłał... wywalić do kosza i problem znika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paprock napisał:

Tak mnie tylko zastanawia z jakich diagnostycznych cudów punkt czwarty wynika.

A pismo przewodnie to niby z czego wynika. Przepis mówi o przekazaniu oświadczenia. Tyle i tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nikąd! To jest tylko zalecenie, propozycja. Nie ma żadnego przymusu stosowania się do tego. Można przyjechać na wrotkach, można przyjść na bosaka. 

A to, co opisano w punkcie czwartym... foty = głupoty... Bez komentarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.