Skocz do zawartości

Oświadczenie o wymianie drogomierza


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przekażesz samo oświadczenie to na czym dostaniesz potwierdzenie przekazania ? a tak na kopi pisma pieczątkę wpłynęło dnia i  masz spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smaug napisał:

Jak przekażesz samo oświadczenie to na czym dostaniesz potwierdzenie przekazania ?

Zachowam potwierdzenie z poczty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażesz to przez biuro podawcze i jakie dostaniesz potwierdzenie ? prześlesz to przez pocztę i masz potwierdzenie  

6 godzin temu, yogi1984 napisał:

A po co sobie roboty samemu dokładać i jakieś kopie zbierać?. 

Nie takie dokumenty ginęły, i jak nie masz potwierdzenia to starosta stwierdzi nie przekazano i zonk   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smaug napisał:

Jak przekażesz samo oświadczenie to na czym dostaniesz potwierdzenie przekazania ?

Wezmę kopię zaświadczenia i poproszę o potwierdzenie odbioru oświadczenia na tylnej stronie. Ze sprawdzeń liczników mam kopie zaświadczeń z podpiętymi potwierdzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam taki przypadek, dzwoniła do mnie kobieta, chce zalegalizować wymianę drogomierza w Audi 80. Zaprosiłem ją na stację, ma przyjechać dziś albo jutro. Miała jednak pytanie co jeśli ma nie przerejestrowany samochód (kupiła go jeszcze przed zmianami przepisów i nie będzie go przerejestrowywać), na tablicach z innego województwa. Powiedziałem jej, żeby się zorientowała w WK bo ja mam tylko dokonać odczytu. Mam jednak pytanie, oświadczenie powinienem odesłać do Starostwa w których samochód jest zarejestrowany? Będa inne dane niż właściciela a to chyba problem?

 

Edit. Właśnie dzwoniła, powiedzieli jej w WK, że nie ma możliwości wykonać tej dodatkowej czynności, musi to zrobić osoba na którą jest zarejestrowany samochód. Kobieta stwierdziła, że gość jest za granicą a ona przywiązała się do tablic hehe. I będzie ryzykować i jeździć aż wyjeździ różnice 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, veg napisał:

powiedzieli jej w WK, że nie ma możliwości wykonać tej dodatkowej czynności,

W WK, faktycznie, takiej czynności nie robią, ale Ty możesz.

Bierzesz od klientki Oświadczenie, przeprowadzasz odczyt licznika, zapisujesz w CEP, dajesz klientce zaświadczenie a Oświadczenie wysyłasz na adres WK wpisany w DR.

Klientka składa Oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, więc jest świadoma bycia właścicielem pojazdu.

Ty, jako diagnosta, nie prowadzisz żadnych postępowań dowodowych czy dochodzeń, od tego są inne służby państwowe.

W D2019000239001 "stoi":

"c) sprawdzenie zgodności danych pojazdu z danymi zgromadzonymi w centralnej ewidencji pojazdów, o których
mowa w art. 80b ust. 1 pkt 1, 8–10, 12, 15 i 15a ustawy, z wyjątkiem danych osobowych właściciela lub posiadacza
pojazdu,
a w przypadku braku dostępu do danych zgromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów z przyczyn
niezależnych od przeprowadzającego odczyt sprawdzenie zgodności danych pojazdu z danymi zgromadzonymi
w centralnej ewidencji pojazdów wykonuje się po ustaniu przyczyn uniemożliwiających to sprawdzenie;"

§ 4. 1. c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrc69Robiłem to już kilka razy, pierwszy raz jednak klientka powiedziała przez telefon, że auto nie zostało wyrejestrowane przez poprzedniego właściciela. Powiedziałem również, że wykonam ten "odczyt drogomierza" ale żeby się jeszcze skonsultowała bo to ona składa oświadczenie. Skonsultowała się ze starostwem i odstąpiła. Nie moja sprawa. Starostwo jako organ nadzorujący wypowiedziało się w ten sposób, ja odczyt bym zrobił.

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, veg napisał:

Powiedziałem również, że wykonam ten "odczyt drogomierza" ale żeby się jeszcze skonsultowała bo to ona składa oświadczenie.

 

Trzeba było nie konsultować i zrobić swoje. Straciłeś kasę i klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, veg napisał:

@wrc69Starostwo jako organ nadzorujący wypowiedziało się w ten sposób

 

A w PoRD art.81b. ust.1 jak BYK jest napisane:

Właściciel lub posiadacz pojazdu, pojazdu wolnobieżnego, pojazdu wolnobieżnego
wchodzącego w skład kolejki turystycznej lub motoroweru, także niezarejestrowanego, który
dokonał wymiany drogomierza,
jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia wymiany tego
drogomierza przedstawić pojazd w stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu
wskazania drogomierza, o którym mowa w art. 81a zdanie drugie, wraz z jednostką miary.

Edytowane przez danzig00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danzig00 napisał:

także niezarejestrowanego

Czy w przypadku pojazdu, który nie widnieje w CEP również pobieramy OE? W rozporządzeniu jest napisane, ze 50 zł + OE, ale to mnie zastanowiło, bo po co OE skoro pojazdu nie ma w CEP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, danzig00 napisał:

Właściciel lub posiadacz pojazdu

sprzedał (lub użyczył?) pojazd "klientce" i pojechał za granicę nie zgłaszając sprzedaży w swoim WK. Klientka nie przerejestrowała pojazdu na siebie.

9 minut temu, danzig00 napisał:

dokonał wymiany drogomierza,

aktualny użytkownik, który w świetle prawa nie jest właścicielem a i status jego jako "posiadacza" jest problematyczny.

2 minuty temu, Czolgista napisał:

skoro pojazdu nie ma w CEP?

Idźmy dalej: na jakiej podstawie ktoś (OKR, SG, ITD) ustali że w pojeździe jest zaniżony przebieg wskutek wymiany drogomierza, na taki z mniejszym przebiegiem, jeśli nie mają z czym porównać odczytu bo pojazdu nie ma w CEP?

Po co, więc, tak na chłopski rozum, zgłaszać gdziekolwiek wymianę drogomierza w pojeździe, którego nie ma w CEP i wskazań tego drogomierza nie ma z czym porównać?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Po co, więc, tak na chłopski rozum, zgłaszać gdziekolwiek wymianę drogomierza w pojeździe, którego nie ma w CEP i wskazań tego drogomierza nie ma z czym porównać?

Trzeba ustawodawcy zapytać. A tak na marginesie to komu przesłać oświadczenie a nawet jak już trafi do odpowiedniego WK, to co ten WK z nim zrobi???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, danielg539 napisał:

komu przesłać

To jest bardzo dobre pytanie.

Zastosujmy "inżynierię wsteczną": Jeśli pojazdu nie ma w CEP, to nie ma wydrukowanego DR (Bo DR drukuje PWPW z danych z CEP), to znaczy że nikt nie zamówił w PWPW DR, bo DR zamawia w PWPW WK. Czyli nie mamy gdzie wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2) starosta właściwy terytorialnie dla stacji kontroli pojazdów, w której właściciel lub posiadacz pojazdu złożył oświadczenie
– w odniesieniu do pojazdu niezarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

Zatem komu wysłać to wiadomo tylko do czego to oświadczenie będzie służyło i z czym odczyt porównać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdu przed pierwszą rejestracją na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

początek stycznia 2014r

- bardzo dużo pytań cyt. "czy to prawda, że spisujecie stan licznika"

- tak

- to przyjadę jutro.

 

2 godziny temu, wrc69 napisał:

Po co, więc, tak na chłopski rozum...

 

I się całkowicie z tym zgadzam, taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ciągnik rolniczy, brak licznika motogodzin/kilometrów przy badaniu okresowym.

Wynik badania negatywny. Po wymianie licznika robimy badanie wymiana drogomierza i pozniej juz badanie okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, GRUBY83 napisał:

Panowie ciągnik rolniczy, brak licznika motogodzin/kilometrów przy badaniu okresowym.

Wynik badania negatywny

 

A czy ciągnik obowiązkowo musi posiadać drogomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiada a nie działa? Jak ma to ma działać tak to rozumiem.

Na poprzednim BT odczyt był.

Edytowane przez GRUBY83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.