Skocz do zawartości

Oświadczenie o wymianie drogomierza


bartekacprzak

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawić i czekać na wezwanie do złożenia wyjaśnień. Tylko ogarnąć jak się tłumaczyć na przesłuchaniu, czy być twardo za tym że wpisałeś ile było albo pójść pod pomyłkę przy podawaniu licznika.

 

Ja już jedno przesłuchanie miałem, ale wg historii pojazdu i przebiegów ja babola strzrliłem. Wyjaśniłem że się pomyliłem i sprawę umożyli, a z przebiegiem nic się nie robilo po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysztof plus napisał:

Co w takiej sytuacji dziś zrobić

Robić zdjęcia - od ponad roku ani jednej pomyłki - zdjęcie dopięte do badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była moja pomyłka. Sprawdziłem rejestr rok temu. W dniu badania zauważyłem że w dwóch autach podałem ten sam  przebieg.

Na przesłuchanie jak mnie wezwą, zabiorę dwa zaświadczenia.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny przebieg do cepik wprowadzi policja i najprawdopodobniej  będzie prowadzić dochodzenie , jak nie masz zdjęcia drogomierza to nic nie zrobisz chyba ze pojazd ma zamontowany GPS z przebiegiem i firma która to obsługuje może podać przebieg na dzień badania  to korekta badania , zrobienie nowego badania nie rozwiązuje problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, IVVO napisał:

Robić zdjęcia - od ponad roku ani jednej pomyłki - zdjęcie dopięte do badania

Ja robię zdjęcia kilka lat, a i tak się pomyliłem. Kiedyś zadzwoniła policja, że przebieg się nie zgadza. Był mój błąd. Wysłałem im emailem zdjęcie tablicy rejestracyjnej i licznika. I po temacie. Nawet mnie nie wzywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rafi90 napisał:

na przesłuchaniu

A "swoich" tez przesłuchują? bo przynajmniej 3 razy już takie pomyłki wyłapałem...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz policja wyłapała mój błąd (pomyliłem się pewnie więcej razy). Tłumaczył się tylko włąściciel/kierowca. Najważniejsze, ponoć, pytanie czy diagnosta spisuje przebieg sam, czy to co poda kierowca. Pewnie o sprawie bym się nie dowiedział, gdyby nie ponowna wizyta, po roku, tego kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, duchu napisał:

A "swoich" tez przesłuchują? bo przynajmniej 3 razy już takie pomyłki wyłapałem...

U "swoich" to nawet jest problem z wyprostowaniem tego. Ja robię foty i podpinam do rejestru a miałem przypadek gdzie w 9 miesięcznym "koniu" wpisali na kontroli ponad 420 tys km. A na przeglądzie po roku u mnie mial 139 tys. A u mnie rekordzista z KAS pomylił się tylko o 1 600 000 km :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 17.04.2020 o 12:00, danzig00 napisał:

A w PoRD art.81b. ust.1 jak BYK jest napisane:

Właściciel lub posiadacz pojazdu, pojazdu wolnobieżnego, pojazdu wolnobieżnego
wchodzącego w skład kolejki turystycznej lub motoroweru, także niezarejestrowanego, który
dokonał wymiany drogomierza,
jest obowiązany w terminie 14 dni od dnia wymiany tego
drogomierza przedstawić pojazd w stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu
wskazania drogomierza, o którym mowa w art. 81a zdanie drugie, wraz z jednostką miary.

Licznik godzin w ciągniku, zakupiłem go 08-09-2022 nówka sztuka ze stanem 0,0, wymieniony będzie na 14 dni przed przedstawieniem pojazdu na SKP ;) 
Wskazywać jednak nie będzie 0 godzin ale powiedzmy 50 - to chyba nie problem.
Oświadczenie da się napisać a powód wymiany -> uszkodził się obrotomierz i prędkościomierz też nie zawsze wskazuje wartości, godziny zlicza poprawnie, prędkość wałka WOM też jest OK. W sumie to wymiana tylko dlatego że potrzebny jest sprawny obrotomierz (prędkości nie potrzeba bo wiadomo ile na którym biegu się jedzie ;);)

Oprócz oświadczenia coś więcej trzeba? No i pojazdu na SKP?

Edytowane przez Nikita_Bennet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Oświadczenie da się napisać a powód wymiany

Za rozporządzeniem:

"... Przyczyna wymiany drogomierza:

(wstawić znak „X” w odpowiedniej kratce)

 ___   drogomierz nie odmierza przebiegu pojazdu w sytuacji, w której ze względu na przeznaczenie drogomierza powinien ten przebieg odmierzać

 ___   konieczność wymiany elementu pojazdu, z którym drogomierz jest nierozerwalnie związany ..."

15 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Oprócz oświadczenia coś więcej trzeba? No i pojazdu na SKP?

Pesel.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 12:33, Nikita_Bennet napisał:

(prędkości nie potrzeba bo wiadomo ile na którym biegu się jedzie

Jeżeli ciągnik nie przekracza 25 km/h to może nie być prędkościomierza a jak przekracza to musi być wskazanie prędkości przynajmniej na najwyższym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Poproszę o przełożenie z polskiego na nasze - dokąd wysyłać oświadczenie o wymianie drogomierza - do urzędu właściwego dla miejsca zameldowania i zamieszkania petenta, który pojazd zakupił i dokonał wymiany drogomierza,czy do urzędu który wydał tablice rejestracyjne ? Przekazałem do SP Kielce bo klient to mieszkaniec powiatu kieleckiego, a z pisma wychodzi, że powinienem wysłać tam gdzie wydano tablice rejestracyjne. Może @michal_k rozjaśni ten dylemat. 8/

20240411_120252.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smaug napisał:

do tego starostwa które wydało dowód rejestracyjny

:?: Hm, na pewno? Klient był z PC wydanym przez SP Kielce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w /w przypadku kto jest właściwym organem rejestrującym? W/g mnie SP Kielce, wydało przecież PC, SP Kolno było organem rejestrującym przed kupnem pojazdu przez nowego właściciela. 

§ 2. Oświadczenie przechowuje:
1) starosta właściwy w sprawach rejestracji tego pojazdu – w odniesieniu do pojazdu zarejestrowanego na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy całe zamieszanie nie wynika z tego że pojazd nie posiadał jeszcze stałej rejestracji tylko czasową. Kielce do puki nie wydadzą decyzji o stałej rejestracji (teraz jest czasowa czyli czas n weryfikację dokumentacji, zamówienie DR itd)  to uważają że pojazd jest zarejestrowany w Kolnie. Tylko skąd diagnosta ma wiedzieć gdzie ten pojazd był wcześnie zarejestrowany, wysyła do tego starostwa które wystawiło dokument przedstawiony przez klienta do identyfikacji. Może się przecież tak zdarzyć że odmówią rejestracji.

Edytowane przez wojteczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cezary napisał:

dokąd wysyłać oświadczenie o wymianie drogomierza

Rób jak uważasz (przepis nie jest jednoznaczny), a jeśli urząd uzna się za niewłaściwy to przekaże właściwemu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michal_k napisał:

a jeśli urząd uzna się za niewłaściwy to przekaże właściwemu

A zanim przekazanie się zakończy to jest wielce prawdopodobne, że pojazd nie będzie już zarejestrowany w Kolnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.