Skocz do zawartości

zmiany odnośnie legalizacji taksometrów


diagnosta25

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, matimen88 napisał:

b) aplikacji mobilnej, o której mowa w art. 13b ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 58, z późn. zm.3

Przeczytaj wskazany zapis i zastanów się jak sprawdzisz wymogi funkcjonalne i fiskalne aplikacji, o których mowa w art. 13b ustawy o transporcie drogowym.

40 minut temu, danielg539 napisał:

myślę, że takowa miała miejsce.

Niestety nie ma właściwych przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aboz napisał:

Przeczytaj wskazany zapis i zastanów się jak sprawdzisz wymogi funkcjonalne i fiskalne aplikacji, o których mowa w art. 13b ustawy o transporcie drogowym.

Czytałem, oczywiście, że nie sprawdzę i dlatego zastanawiam się czy nie powinienem żądać dokumentu potwierdzającego spełnianie tych wymagań, pomimo, iż żaden przepis nie obliguje mnie do takich żądań.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to czy właściwy minister rozpisał cokolwiek a tej jednej jedynej słusznej apce, albo i nic nie rozpisał pozostaje bez wpływu na badanie taksówki.

Nie ukrywam, że mój święty spokój zaburzyły chochlikowe ubery, a cała sprawa sprowadza się do TAXI i tylko TAXI.

Zakres jasno precyzuje co należy sprawdzić a co odpuścić. Sama ustawa określa ogólne warunki dla taksówki. Stoję na stanowisku, że jak jest taksometr to w komplecie z legalizacją do pozytywa. Natomiast przy wyposażeniu taksówki w aplikację, to nic mi nie trzeba okazywać.

No nie sprawdzam butli z tlenem w karetce. Nie sprawdzam temperatury zamarzania towaru w samochodzie pogrzebowym, to i nie sprawdzam aplikacji dla taksówki. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jak bym mogl sie wlaczyc do dyskusji i dowiedziec sie odnosnie tych Uberow. Bo dzwonil dzisiaj klient i chce jutro przyjechac takim ustrojstwem na dodatkowe badanie bo wydzial Komunikacji juz tego wymaga. Powiedzcie Mi bo tego nigdzie tu nie widze, czy taki Uber powinien posiadac koguta? Bo z tego co kojarze oni czegos takiego nie musieli miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja nie ma pojęcia jakim dodatkowym warunkom technicznym ma odpowiadać UBER, BOLT, czy inny FREE NOW.

Stacja wykonuje badanie dla TAXI i sprawdza zgodność z obowiązującymi ją warunkami. A więc kogut, numer boczny, apteczka, zapas lub coś w zamian.

I wszystko byłoby wporzo, gdyby nie ta dziwna apka.  Mus koniecznie podzwonić do WK i coś bardziej się dowiedzieć. Bo na razie, to tylko gdybanie. Jedni tak, drudzy inaczej. Aż mi nogi rozrywają się w tym szpagacie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja dzwoniłem do wydziału i odnośnie tych nie do końca taxowek kazali mi sprawdzać jak wyposażenie dla taxi czyli musi posiadać koguta i opisywać pojazd taxi z aplikacją mobilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Majdan napisał:

Czyli jutro jak przyjedzie do mnie kierowca Ubera

Ale Ciebie nie interesuje "kierowca" tylko "pojazd". I masz sprawdzić czy: Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla pojazdów przystosowanych do przewozów pasażerskich.

W zakresie masz:

6) który ma być używany jako taksówka - obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 3 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

 

W warunkach technicznych masz:

Rozdział 7
Warunki dodatkowe dla taksówki

 

I tylko to, żaden kierowca Cię nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie macie racje, bo zadzwonilem do WK ktoremu podlegamy i mowili Mi ze zmiana generalnie jest taka ze uber musi miec koguta i spelniac wymagania dla TAXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Free Now, taki wolny tu, wolny teraz... Taki wolny biznes do wożenia ludzi, że jak chcesz go robić, to furę do TAXI mus przysposobić. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pojawiło się pytanie z nieswojego WK odnośnie dopuszczenia TAXI na aplikacji, a mianowicie w jaki sposób zostało określone czy aplikacja spełnia wymagania MC.

 

Czy podparcie się rozporządzeniem 776 par.1 gdzie w wykazie brak jest ustaw MC powinien być wystarczającym argumentem w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikację nie wnikasz. To rozporządzenie o wymaganiach aplikacji jeszcze się nie ukazało. A jak się ukaże to też nie będziesz wnikał. Nie masz tego w zakresie badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ciekawy jest wymóg - dodatkowego oznaczenia umieszczonego zgodnie z regulacjami obowiązującymi w danej gminie (nazwa i herb miasta, numer boczny).

z tego co wiem nadawany po pierwszym badaniu dodatkowym, a więc ITS jest za tym aby db taxi było wykonywanie przy OBT, a może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wprowadzonymi z dniem 01 stycznia 2020 r.  zmianami, w różnych przepisach, zmierzającymi do umożliwienia zastąpienia taksometru aplikacją mobilną, nadal brak istotnego uregulowania t.j. Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób.
 
Przekazuję link do strony RCL, na której można bieżąco śledzić zaawansowanie prac związanych z wprowadzeniem w życie Rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie aplikacji mobilnej służącej do rozliczania opłaty za przewóz osób
W związku z tym taksometr jest nadal obowiązujący, aby pojazd spełniał warunki dla TAXI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.