Skocz do zawartości

Jaki to rodzaj usterki


arturo2313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy przeglądzie vw t5  w DR jest wpisane 5 miejsc siedzących a stan faktyczny 3 siedzenia przednie i orginalna sciana grodziowa . Jaka to usterka według dziennika ustaw bo nie moge znalesć a gdzieś było " niezgodnosć DR ze stanem faktycznym " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturo2313, zdefiniuj termin stanu faktycznego skoro go użyłeś. Chociażby w nawiązaniu do tabeli usterek.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, arturo2313 napisał:

stan faktyczny to taki który stwierdziłem przy przeglądzie

 

Też jestem tego zdania. Opisałbym to na zasadzie usterki drobnej = oczywistej omyłki, że w dowodzie rejestracyjnym w rubryce o kodzie [S.1] wpisano co wpisano, natomiast w trakcie badani stwierdzono, że pojazd wyposażony jest i od zawsze był w pojedyncze siedzenie dla kierowcy oraz jednorzędową kanapę do siedzenia zawierającą dwa miejsca. Wszystkie miejsca zamocowano w jednym przednim rzędzie oraz wyposażone są w zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. No jakoś tak. A jakby za rok znowu pojawił się bez korekty miejsc siedzących to oberwałby czternastodniowego negatywa na wyprostowanie sprawy. Życie.

Powyższe po dogłębnych oględzinach, czy ktoś kraty/przegrody nie przestawiał/wycinał. No ale już padło, że blacha za oparciami to oryginał. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

A jakby za rok znowu pojawił się bez korekty miejsc siedzących to oberwałby czternastodniowego negatywa

 

Czyli jak? Klasyfikacja usterek UI/UD według szeryfowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! :evil:

Raz dostaje łagodne ostrzeżenie i bezgraniczny czas na wyjaśnienie, ale jak po roku swoim lenistwem podniesie ciśnienie u szeryfa, to oberwie nagatywa.

A poważnie, to uprzejmie uprzedzam, że dziś przypisuję ustereczkę drobną, bo za rok podejdę do sprawy ostrzej. Wybór należy do petenta, a ma do tego cały rok. W ostateczności może na inną stację podjechać gdzie już nie będzie tak miło, a może będzie bardziej miło. Nie mi zgadywać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

dziś przypisuję ustereczkę drobną, bo za rok podejdę do sprawy ostrzej.

 

Czyli albo dzisiaj albo za rok wykonałeś/wykonasz badanie niezgodnie z prawem. Usterka się nie zmieniła (czyli kod usterki ten sam), a rozporządzenie nie daje wyboru między UD/UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie inaczej. W przypadku podświetlenia tablicy rejestracyjnej też szeryfuję. Za brak jednego z dwóch światełek UD, a za brak jednego światełka (jeżeli podświetlenie składa się z jednej lampki) lub dwóch (jeżeli składa się z dwóch), no to UI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wpisałem jako " Usterka Inna  " i dałem opis wynik N, bo klijent klient tez chciał to wyprostować. Może faktycznie wystarczyło usterka drobna i do wydziału zeby to wyprostowac ale juz za pózno . Swoja droga ciekawe jak jest w DR nie było juz miejsca na wbicie pieczątki a badania na jednej stacji i nikt nie widział ...hyyy ale to zupełnie inna historia .

Dzieki za pomoc

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

No nie inaczej.

 

Kiepsko to świadczy o Tobie. Oczywista omyłka to UD i tyle w temacie. Czym innym są usterki, dla których można wybrać UD/UI choćby według widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arturo2313 napisał:

Swoja droga ciekawe jak jest w DR nie było juz miejsca na wbicie pieczątki a badania na jednej stacji i nikt nie widział ...hyyy ale to zupełnie inna historia .

Nie trzeba było dać szansę kolegom na poprawkę i wyjaśnienia? Negatywem za wiele nie pomożesz a zaszkodzić zdecydowanie możesz (sobie i innym).

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal_k napisał:

Kiepsko to świadczy o Tobie. 

 

No wiem. Przykro to mówić, lecz nadzory słabo działają i są bardzo pobłażliwe co do sposobu przeprowadzania badań przez uprawnionych diagnostów. Sam się biję w klatę, że już dawno powinienem mieć po uprawnieniach. Podczas kontroli, to jeszcze jak cie mogę, badanie zrobię. A potem... rutyna zabija. Jeszcze kiedyś, jak się wszystko pisało z ręki, to człek miał kontrolę nad tym co robi. A teraz numer rejestracyjny wklepie, wyświetli co wyświetli, przegoni przez rolki i koniec roboty. Postęp. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 18:04, arturo2313 napisał:

stan faktyczny to taki który stwierdziłem przy przeglądzie

 

0.2 e mówi o tabliczce znamionowej

http://wartowiedziec.pl/komunikacja-i-transport/53418-stan-faktyczny-to-stan-rzeczywisty

 

Nie do zaakceptowania jest wskazana przez skarżącego wykładnia pojęcia "stan faktyczny", rozumianego, jako stan faktyczny ustalony przez diagnostę, abstrahujący od stanu rzeczywistego. Konsekwencją przyjęcia powyższego rozumienia tego terminu byłaby przekreślenie celu, dla którego przepis ten wprowadzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku, to dla mnie to mistrzowskie zdanie równa się jak grochem o ścianę! :evil: Szczególnie w kwadransowym procesie badania! :evil:Jakby ktoś miał rojenia, to klikam o sobie! :evil:

"Celem omawianej regulacji było wszak wymuszenie jak najwyższych standardów pracy diagnosty, oznaczające zachowywanie przez nich szczególnie wysokiej staranności w wykonywaniu swoich czynności oraz przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów."


 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan faktyczny to taki który stwierdziłem przy przeglądzie
 
0.2 e mówi o tabliczce znamionowej
Dwa lata po zmianie rozporządzenia i nikomu nie przeszkadza taki babol.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.