Skocz do zawartości

Motorower Romet - co zrobić?


seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie piszę z takim problemem otóż 14.12.2019 robiłem BT motoroweru Romet z 1980 roku, miał 6 znakowy nr ramy. Klient nabył pojazd od dziadka i chciał go przerejestrować na siebie. Przegląd nie robiony od nie pamiętam jak długo miał jeszcze stary dowód rejestracyjny. Wykonałem to badanie z wynikiem pozytywnym. Klient dziś do mnie dzwoni że próbując zarejestrować w Urzędzie akurat tu w Radymnie poinformowano go ze tego nie zrobią bo ma za mało danych - tak mi powiedział telefonicznie i pytał co ma z tym zrobić czy może u mnie na PSKP takie coś zrobić. Wspominał też że był w Urzędzie gdzie jest motorower zarejestrowany i tam powiedzieli mu że wszystkie dane potrzebne oni widzą. Powiedziałem klientowi że w tym przypadku musi się udać do rzeczoznawcy samochodowego w celu ustalenia danych do rejestracji bo ja nie mam takiej możliwości, potem z tym zaświadczeniem zgłosić się na SKP z skieowaniem od starostwa lub wnioskiem że chce zrobić badanie ustalenie danych pojazdu do rejestracji i po tym badaniu robię zaświadczenie i jedzie do Urzędu który mu pojazd zarejestruje.

Pytanie czy dobrze w tym przypadku zrobiłem tak informując klienta?

Ponieważ jestem Świeżakiem i nie robiłem takiego badania jak się je wykonuje w programie Norcom - Stacja SQL, co się zaznacza?

Czy na PSKP mogę takie badanie robić?

I wszystko co jest mi potrzebne w przypadku takiego badania.

Pytam tak na przyszłość jakby klient wparował i domagał się takiego badania

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takich przypadkach robiłem badanie dodatkowe  (pozycja 6.9 skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu   w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji) dane zawsze sam ustalałem z katalogów i do takiego badania potrzebny był mi tylko DR . Jeśli masz problem z ustaleniem danych to możesz posilić się opinią rzeczoznawcy ale wydaje mi się że do takiego romecika sam wszystko znajdziesz.

   
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do programu SKP dostałem katalogi, mam też katalogi ITS w formie papierowej ale o takich starych polskich pojazdach jest dużo stron w internecie z dokładnymi danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Motorower Romet - co zrobić?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.