Skocz do zawartości

karta kryptograficzna


GUMI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzoną kartę kryptograficzną, nie mam połączenia z Cepikiem,  nowej karty jeszcze nie otrzymałem

z ministerstwa, czy mogę w trybie awaryjnym wykonywać badania pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yogi1984 napisał:

Ale teoretycznie tylko 3 dni robocze.

Kontakt z nadzorem, naświetlić sprawę, z naciskiem na uszkodzoną kartą, może dostaniesz coś a'la zgodę, na dłuższy okres pracy w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob do kiedy karta nie przyjdzie. W uwagach pisz ze wprowadzono w trybie awaryjnym, drukuj zaświadczenie i mów klientom żeby trzymali w schowku w razie kontroli policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadzór chciał na piśmie iż z takiej to a takiej przyczyny działasz w trybie awaryjnym. Przerabialem to. Najlepiej zamów 2karty i2 certyfikaty na zapas jeden 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yogi1984 napisał:

Ale teoretycznie tylko 3 dni robocze.

 

Termin biegnie niezależnie dla każdego badania, a nie "ogólnie".

 

3 godziny temu, Mecher napisał:

może dostaniesz coś a'la zgodę, na dłuższy okres pracy w trybie awaryjnym.

 

Zgoda na działanie niezgodne z ustawą? Bzdura kompletna.

 

 

Sprawa jest "prosta". Każde badanie trzeba przekazać do CEP w ciągu 3 dni. Nikt nie jest jasnowidzem żeby wiedzieć kiedy będzie w stanie przekazać dane, ale nie jest to powodem do zaprzestania badań, bo niby z jakiego powodu? Może łączność z CEP zostanie odzyskana w ustawowym terminie i uda się przekazać dane.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michal_k napisał:

Termin biegnie niezależnie dla każdego badania

Dlatego właśnie napisałem teoretycznie;). Swoją drogą mój nadzór też takie stanowisko ma jak wyżej @michal_k zapodal. A znów u kolegi w lubelskim inspektor z WK sprawdził na stronie COI czy coś... że karta mu się skończyła czy tam certyfikat i pilnował zawzięcie czy stacja robi badania. Szefostwo jego stwierdziło  że lepiej g...a nie poruszać i badań nie robili. Także Polska kraj prawa lokalnego i absurdów:S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek8340 napisał:

Najlepiej zamów 2karty i2 certyfikaty na zapas jeden 

W podobnej sytuacji , z  infolinii dostałem zalecenie aby złożyć wnioski o anulowanie starego certyfikatu i o nadanie  nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 22:02, wadi napisał:

W podobnej sytuacji , z  infolinii dostałem zalecenie aby złożyć wnioski o anulowanie starego certyfikatu i o nadanie  nowego.

 

Niestety - stanowisko Infolinii było błędne - albo Ty im coś wytłumaczyłeś.

 

Od dwóch lat stoję na stanowisku, że stacja powinno mieć w zapasie jedną kartę SSL, koniecznie z innym terminem wygaśnięcia certyfikatu niż karty pozostałe.
Panowie - to tylko ok. 100 zł, a ile problemów mniej w razie "awarii" karty głównej ...

 

Występujecie o NOWY certyfikat SSL - osobiście przy dobrze napisanym wniosku nie spotkałem się z odmową ze strony MC.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na " szczęście " mam dwa stanowiska ze [ stacyjnym programem - no i dwie kompletne ( z certyfikatami SSL ) kary bez, których nie byłoby można działać ] :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Norbert Jezierski napisał:

osobiście przy dobrze napisanym wniosku nie spotkałem się z odmową ze strony MC

Nie powinno być problemu, ale wiem, że mają jakieś limity na ilość certyfikatów dla jednego podmiotu, stąd pewnie prośba o anulowanie uszkodzonego. Wiąże się to z tym, że certyfikat, któremu skończyła się ważność "wisi" w CC MC i można go zawsze odnowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulowanie uszkodzonego jest jak najbardziej zasadne - wtedy to ma sens.
Limitu nie mają - ale chcą mieć porządek w papierach, co jest dla mnie zrozumiałe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja w podstawie wniosku wpisywałem :

Rozporządzenie Ministra SWiA w sprawie ewidencji pojazdów; Wpis wnioskodawcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących Stacje Kontroli Pojazdów.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirek.g napisał:

Może ktoś ma formułkę podstawy do wnioskowania o certyfikat

 

art. 80ba ust. 1 pkt 6 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanko. Rozważam wniosek o dodatkową kartę kryptograficzną. Pytanko do was którzy mają dwie karty. Jaką macie różnicę w terminach certyfikatu pomiędzy kartami? W moim przypadku certyfikat kończy się w maju (mam aktualnie tylko jedną kartę) - wniosek już złożyłem o przedłużenie certyfikatu ssl na kartę. I pytanie dodatkowe (może głupie ale kto pyta nie błądzi) jak odróżnić czy karta ma długość klucza 1024 bity od 2048? ;) I kolejne - jak otrzymam nową dodatkową kartę kryptograficzną  to czy od razu będę miał załatwiony aktualny certyfikat VPN i SSL? Czy będę musiał wnioski składać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mike_van_mik napisał:

(...) jak odróżnić czy karta ma długość klucza 1024 bity od 2048?

No po wyglądzie - organoleptycznie nie da rady ;D, a tak na poważnie ja mam Enkard wkładam do czytnika i programem Enkard zarządca kart można sprawdzić długość klucza. :wink:

 

8 minut temu, mike_van_mik napisał:

jak otrzymam nową dodatkową kartę kryptograficzną  to czy od razu będę miał załatwiony aktualny certyfikat VPN i SSL? Czy będę musiał wnioski składać??

Nie. Trza wnioskować ale tylko o certyfikat SSL bo  " VPN jest połączeniem bezpiecznym ":wink:

 

10 minut temu, mike_van_mik napisał:

Jaką macie różnicę w terminach certyfikatu pomiędzy kartami?

Ja mam rok. :wink:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.