Skocz do zawartości

karta kryptograficzna


GUMI

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2020 o 11:38, mike_van_mik napisał:

I pytanie dodatkowe (może głupie ale kto pyta nie błądzi) jak odróżnić czy karta ma długość klucza 1024 bity od 2048?

Karta to tylko fizyczne urządzenie, na które wgrany jest certyfikat - i to on może mieć różną długość, w zależności od polityki wydawcy.

Tak więc - ta akurat wiadomość jest Ci to do niczego niepotrzebna.

 

W dniu 6.03.2020 o 11:38, mike_van_mik napisał:

I kolejne - jak otrzymam nową dodatkową kartę kryptograficzną  to czy od razu będę miał załatwiony aktualny certyfikat VPN i SSL? Czy będę musiał wnioski składać??

VPN to VPN (może być tylko jeden na SKP), a SSL to SSL (może być ich kilka na SKP) - to dwa różne certyfikaty.

 

Odstęp pomiędzy kolejnymi kartami (da facto: certyfikatami SSL) powinien wykluczać ewentualne opóźnienia w ich wydawaniu - a więc wynosić pow. 60 dni.

 

Ps. Pamiętaj, aby wnioskować o certyfikat SSL na kartę, a nie w pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 21:44, Norbert Jezierski napisał:

Ps. Pamiętaj, aby wnioskować o certyfikat SSL na kartę, a nie w pliku.

tak zrobiłem ;) dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne :icon_razz: samobójcą nie jestem ;D ciekawe jakby stacja funkcjonowała, prezesi by nie byli zadowoleni jakby była stacja zamknięta, no bo lecieć co najmniej miesiąc na trybie awaryjnym -  nie tędy droga.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w formie żartu napisałem😃 Kiedyś wybierając opcje na kartę trzeba było wysyłać, więc korzystniej było wybrać opcję w pliku. Teraz znowu jest inaczej, czyli wybierając opcję na kartę, karty nie wysyłamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

pytanko, mam czytnik encard i chcę zamówić dodatkową kartę z tego linku:

https://sklep.certum.pl/karty-i-czytniki/karty/karta-kryptograficzna-cryptocertum-32-standard-box.html

polecacie tą, dobra będzie czy może coś innego? 123 zł + wysyłka. Chyba dobra cena. Sama karta wystarczy czy warto również zamówić czytnik do kart?

albo z tego linka https://sklep.certum.pl/karty-i-czytniki/crypto-certum-cepik/zestaw-cryptocertum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mike_van_mik napisał:

Sama karta wystarczy czy warto również zamówić czytnik do kart?

Czytnik nawet jak się zepsuje to następnego dnia można kupić nowy, można też podmienić, pożyczyć więc nie jest to wielkim problemem, natomiast czas oczekiwania na nowy certyfikat trzeba liczyć w tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sama kartę,czytnik to nie problem w razie awarii następnego dnia po zamówieniu może być u ciebie. Tylko jak podrzuca się nowy czytnik innej firmy to trzeba się troszkę pobawić się by działało (przynajmniej u mnie tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, tak się mówi o drugiej karcie na zapas, a co jeśli karta nie zadziałała?! a wydający sam nie może jej uruchomić .... to czyja jest wina i po co te karty mamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, romcio napisał:

Witam, tak się mówi o drugiej karcie na zapas, a co jeśli karta nie zadziałała?!

Ale o co chodzi ? Jak karta nie działa ? 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 22:02, wadi napisał:

anulowanie starego certyfikatu i o nadanie  nowego.

Tak jest w przypadku, gdy karta się uszkodzi i wnioskujesz o certyfikat na nową kartę. Ale gdy kupisz drugą kartę, jako zapasową w razie awarii pierwszej, to dostajesz drugi certyfikat i nic nie trzeba anulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartek24 napisał:

nic nie trzeba anulować.

Trzeba, bo ilość przysługujących jednemu podmiotowi certyfikatów jest ograniczona. Mały problem jak jest nieduża SKP, bo raczej nie wyczerpie limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, aboz napisał:

ilość przysługujących jednemu podmiotowi certyfikatów jest ograniczona.

@aboz, możesz rozwinąć? bo chyba coś mi umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aboz napisał:

jest nieduża SKP, bo raczej nie wyczerpie limitu.

Pisałem o drugiej karcie, a jak jest w przypadku kolejnych, to nie wiem bo mamy tylko dwie😀

A jak jedna nam kiedyś odmówiła posłuszeństwa i jak kupiliśmy nową, to właśnie trzeba było anulować ten certyfikat z uszkodzonej karty i wnioskować o nowy. 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: Możesz mieć tylko 1 imienny certyfikat SSL, zawsze musisz go mieć na karcie kryptograficznej. Zabronione jest posiadanie więcej niż 1 certyfikatu imiennego. Zabronione jest również, abyś swoją kartę ze swoim imiennym certyfikatem SSL komukolwiek pożyczał/-a. Tylko Ty możesz korzystać z tej karty i certyfikatu.

czy chodzi o informację powyżej na stronie CEPIK?

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/certyfikaty-najwazniejsze-informacje

Bo jeżeli tak to ja go rozumiem w ten sposób, że jeżeli posiadasz 1 kartę kryptograficzną to możesz posiadać na niej tylko i wyłącznie jedn certyfikat SSL. Jednak, jeżeli posiadasz drugą kartę tzw. w razie "W" to występujesz o dodatkowy certyfikat i wgrywasz go na tę dodatkową kartę i jest git. Bo na każdej z tych kart jest tylko jeden wgrany certyfikat SSL.  Wydaje mi się, że postępowanie analogiczne w przypadku posiadania trzeciej karty dodatkowej będzie jak najbardziej prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Jak wypełniamy wniosek o certyfikat dla długiej karty, to trzeba zaznaczyć odpowiedni punkt, że chcemy dodatkowy certyfikat,jak poniżej. 

Screenshot_20201117_102511_com.android.chrome.jpg

Mamy po kolej,wydanie nowego certyfikat, to dla pierwszej karty. Następnie wydanie kolejnego, dla długiej karty. Później recertyfikacja, jak nam się skończy. I na końcu unieważnienie, jak nam się karta np uszkodzi. 

Wszystkie punkty przerabiałem i wszystko zakończone pozytywnie. 

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.