Skocz do zawartości

Termin badania technicznego


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na badaniu jest pojazd ,data pierwszej rejestracji 21.02.2017r data pierwszej rejestracji w kraju 15.11.2017r w dowodzie termin badania technicznego wpisany jest 09.11.2019r.Jaki następny termin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie autobus to nie był ,tylko samochód osobowy Mercedes e klasa.Nie dopisałem to fakt.Danielg539 wyznaczyłem termin roczny.Dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie  - który program po N wpisuje 14 dni na użytkowanie pojazdu w TNBT lub który zezwala na wprowadzenie tejże przez diagnostę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego iż dziewczyny z WK do mnie wydzwaniają - w okolicy jest jedna taka SKP co to w TNBT wpisuje te 14 dni i tak do źródła dzwonią o jakąś podstawę prawną na takie działanie - bo może coś im umknęło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wzięli sobie za punkt orientacyjny ?

5.  W przypadkach określonych w art. 132 ust. 4 ustawy uprawniony diagnosta określa w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu warunki używania pojazdu wynikające z negatywnego wyniku tego badania technicznego, a w szczególności określa ograniczenia w zakresie przewozu pasażerów, ładunków, ciągnięcia przyczepy lub jazdy w okresie niedostatecznej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, tu Ci nie pomożemy. Nie wiadomo co tam za artystę po sąsiedzku masz. Pewnie siedzi i zawija w sreberka to, co z seminariów zaiste wyniósł.

Dla mnie kolumny/rubryki na termin badania sprowadzają się do jednego, a mianowicie należy w nich wpisywać termin wynikający z pozytywnego wyniku badania technicznego.

Żadne daty po negatywie, żadne terminy zezwalające na używanie i podobne patenty nie mają tam miejsca.

Jest z pół strony na uwagi, to można rzeźbić poematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to - zadzwoniłem i starałem się Panom wytłumaczyć iż to co robią nie jest zgodne z prawem - ale jak widzę "fajne chłopaki"  - szkoda sobie strzępić język 

Wszystko wiedzą wszystko widzieli i ..... a i na szkoleniu tak im powiedziano 

Bo jak klient ma odjechać po N z SKP 

Ręce opadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję na tym programie,bo taki szef kupił i jakoś nie ma nka w okienku czternastu dni,tak więc nie wszystkich do jednego wora wrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale @IVVO przecież sami robią Ci przysługę... Podpisują się , dają zezwolenia, dają możliwość jazdy 14 dni. Coś się stanie w tych 14 dniach to nie będziesz miał już ani kolegów fajnych chłopaków po sąsiedzku, ani ich stacji. Daj spokój. Chłopy sobie kopią dołek, teraz poczekaj aż do niego wpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krzysieknowak napisał:

tak więc nie wszystkich do jednego wora wrzucać.

 

Do wora zostali wrzuceni "fajne chłopaki" z jeden stacji.

 

A poza tym, jaki to program, jak się nazywa, ile kosztował, ma jakieś wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krzysieknowak napisał:

Ja pracuję na tym programie

Kolego - jak pracujesz na tym programie - to zrób test - czy taki wpis przyjmie - tak dla potomnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

zrób test - czy taki wpis przyjmie

Zapewne każdy program pozwoli na wyznaczenie takiego terminu, co najwyżej coś w ustawieniach trzeba będzie odkliknąć lub zaznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy programów są tak elastyczni, że wprowadzają wiele dziwnych opcji a wszystko po to aby zadowolić nabywcę programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danielg539 napisał:

Zapewne każdy program pozwoli

I tak ma być. To diagnosta decyduje jak mają wyglądać wystawione przez niego "kwity".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że 90% stacji nie wyznacza terminu poprawki. Większość znaną regułkę w uwagi wklepuje. Już pomijam techniki jak to się czyni. Klient ma zostać poinformowany o konieczności wykonania poprawki i najlepiej, żeby ta forma miała postać pisemną. Wprost czarno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce pytać w Łodzi to może tam, na pewno podpowiedzą i uzasadnią takie a nie inne postępowanie w kwestii tych 14 dni. 

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Krośnie

ul. Lewakowskiego 53,

38-400 Krosno

tel. 13/43-230-12, 695-626-810

:giggle: :faint:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.