Skocz do zawartości

Termin badania technicznego


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Paprock napisał:

Raczej chodzi o inny podmiot, o inny adres.

Poglądy tej firmy też są bardzo ciekawe - to oni forsowali +1 jeśli termin wypada w dzień wolny - a i materiały ze szkolenia już nie jednemu narobiły kłopotów - gdzieś mam fotki z ich szkoleń - nie powiem iż podejście dość ekstremalne do rożnych zagadnień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

5 godzin temu, IVVO napisał:

Kolego - jak pracujesz na tym programie - to zrób test - czy taki wpis przyjmie - tak dla potomnych 

program pozwala na takie jazdy dla miłych diagnostów,sprawdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzysieknowak napisał:

program pozwala na takie jazdy

Ale to nie zwalnia z bycia diagnostą, a patafianowi tak naprawdę nic nie jest w stanie przeszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielg539 napisał:

Twórcy programów są tak elastyczni, że wprowadzają wiele dziwnych opcji a wszystko po to aby zadowolić nabywcę programu.

 

Zdziwiłbyś się, jak często trzeba diagnostom (rzadziej właścicielom), udowadniać, że się nie jest wielbłądem.

Jak to działa? Ano tak, jak to zostało opisane - on był na szkoleniu, tak mu powiedziano i żadne logiczne wywody nie są w stanie wybić mu tego z głowy. No, prawie żadne ... ;-)

Albo (ale nie w tym wypadku - 14 dni) - tak każe robić jego nadzór lub WK w sąsiednim starostwie.

 

Czasami ręce opadają, przyznaję :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety więcej szkody niż pożytku po "szkoleniach" wychodzi, a po prawdzie ludzie jeżdżą na nie z wygody - łudząc się, że przepisów czytać na bieżąco nie trzeba.

Później wielkie zaległości plus "rzetelne" "szkolenie" i efekt gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jaki by to nie był to tylko narzędzie ustawowe do ewidencjonowania i przekazywania danych o wykonywanych badaniach (czynnościach) pojazdów, a co i jak ma być zrobione na skp to mówi ustawa, warunki, zakres, itp., wystarczy się do tego stosować i będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 07:32, mirek_handlarz napisał:

No niestety więcej szkody niż pożytku po "szkoleniach" wychodzi, a po prawdzie ludzie jeżdżą na nie z wygody - łudząc się, że przepisów czytać na bieżąco nie trzeba

Najbardziej obawiam się wprowadzenia obowiązkowych szkoleń dla diagnostów, gdyż znajdą się tacy szkolący, którzy będą przekazywali diagnostom własne widzi mi się często oderwane od regulacji ustawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzydniowe z obowiązkowym wynajęciem pokoi hotelowych.

Cena równa półrocznym zarobkom diagnosty - płaci właściciel.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półrocznym jak półrocznym ale zapłacił bym  500 -1000 zł za takie szkolenie nawet ze swoich. Przynajmniej interpretacje by się ujednoliciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien bo od interpretacji jest bardzo, bardzo wiele osób, nawet takich co nie maja zielonego pojęcia o tej działalności.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT potrafi mieć odmienne zdanie od ministerstwa, a nawet jak ma wspólne, to może być ono odmienne od starostwa, jako organu nadzoru, więc o jakiej jednolitości tu mowa??

Poza tym chyba nie liczysz na to, że ktoś odważy się zdelegalizować działalność innych ośrodków szkolących, tak mocno wbetonowanych w świadomość środowiska. A takie Krosno czy inna Bydgoszcz jak wiadomo też zazwyczaj są po dwóch różnych stronach huśtawki :)

Tak się podniecasz Markes tym TDT, że się zastanawiam, czy te Twoje leśne dziadki z PZM nie mają już tam jakiegoś cichego układu z TDT w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blakop napisał:

Tak się podniecasz Markes tym TDT, że się zastanawiam, czy te Twoje leśne dziadki z PZM nie mają już tam jakiegoś cichego układu z TDT w tej kwestii

Moje leśne dziadki mają coroczne kontrole WK+TDT więc ich interpretacja interesuje mnie najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Faktycznie w wielu rejonach kraju WK są na tyle nieudolne, że muszą się wspomagać TDT przy kontrolach.

Łódzkie rozumiem należy do tego grona?

Przypominam Ci tylko, że nawet poszczególne oddziały terenowe TDT potrafią mieć odmienna wykładnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, blakop napisał:

No cóż. Faktycznie w wielu rejonach kraju WK są na tyle nieudolne, że muszą się wspomagać TDT przy kontrolach

U mnie WK wspomaga się TDT-em. Albo nie...zle powiedziałem jest raczej odwrotnie i to TDT wspomaga się panią M.z WK😉Bez niej to biedny inspektor nie wiedział by od czego zacząć 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. To po co WK zabiera TDT na kontrole, skoro sam radzi sobie świetnie?;

Prostym wyjściem jest, aby WK zatrudniał na stanowisko inspektora kontrolującego diagnostę ze stażem w SKP i po temacie w kwestii kompetencji i wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blakop napisał:

 

Prostym wyjściem jest, aby WK zatrudniał na stanowisko inspektora kontrolującego diagnostę ze stażem w SKP i po temacie w kwestii kompetencji i wiedzy :)

Zdecydowanie jestem za. Byłaby to osoba która była już  z "drugiej strony barykady". Mógłbym na takie stanowisko za 10 lat iść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanowne grono o pomoc.

Badanie przed I-rejestracją. Pojazd z USA. Data I rejestracji 01-01-2019. Termin następnego badania będzie 01-01-2022 (dopełnienie do 3 lat), czy może 09-03-2022 (+2 lata od dzisiaj)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sven napisał:

Proszę szanowne grono o pomoc.

01-01-2022 (dopełnienie do 3 lat)

kolego, jeśli mowa o dopełnianiu to tylko do 5 lat od daty 1 rej. W twoim przypadku dajesz na 2 lata. Czyli tak jak @Rafi90 napisał data następnego badania 9 marzec 2022 r.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.