Skocz do zawartości

Możliwość współpracy b2b.


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy ta forma współpracy na zasadzie kontrahenta jest jednoznaczna z zatrudnieniem diagnosty przez przedsiębiorcę prowadzącego stację kontroli? :?

Bo że na SKP funkcjonują zlecenia, to wiem. Ale jak jest z B2B, to za pioruna nie wiem.

 

 

 

 

Wydzielone z https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15185-podejmę-pracę-katowice-i-okolice/

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma konieczności zatrudnienia mnie. Ja na koniec wystawiam fakturę VAT na świadczone usługi. W tym momencie jestem tak jakby kosztem dla stacji.  Najlepiej proszę o telefon, wtedy wszystko dogadamy. Tel. 535549 855.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie może nie. Ale przedsiębiorca ma obowiązek zatrudnić diagnostę. Mało tego, ba najmniej dwóch na jedną stację.

Więc zrodził mi się dylemat, czy współpraca na zasadzie B2B spełnia znamiona zatrudnienia!

Dla mnie, to można pracować nawet na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piotr83 napisał:

Dla mnie nie można pracować na czarno . Podajcie jakiś przepis, który zabrania współpracy na zasadach b2b?

 

 

Dla mnie badania techniczne wykonywane przez B2B to właśnie robota na czarno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie nie obchodzi to po co się udzielasz?

16 minut temu, michal_k napisał:

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów uprawniony diagnosta.

b2b to też forma zatrudnienia

20 minut temu, Paprock napisał:

 

Dla mnie badania techniczne wykonywane przez B2B to właśnie robota na czarno!

Dlaczego? ZUS i podatki zapłacone co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ksiegowosc.infor.pl/raport-dnia/140544,Kiedy-samozatrudnienie-moze-zostac-uznane-za-stosunek-pracy.html

Cytat

Umowa B2B

To nic innego jak samozatrudnienie lub inaczej własna działalność gospodarcza. W tej formie nie chroni pracownika kodeks pracy a Kodeks Cywilny i nie jest to ochrona jaką posiada pracownik na umowie o pracę. Należy pamiętać, że samozatrudnienie to nie jest inna forma zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę

W skrócie ten model pracy mógłby wchodzić w rachubę gdyby ktoś oddał Tobie stację w ajencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trochę o umowie zlecenie :

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/umowa-zlecenie/

B2B :

Cytat

Zatrudnienie B2B nie jest tak naprawdę żadną formą umowy o pracę (...)

https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/b2b-czym-jest,umowa,zatrudnienie,branza_pr-2350.html

Tak że...... :wink:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zobowiązania skarbowe i składki zusowski. Chodzi o formę, a forma sprowadza się do zatrudnienia osoby fizycznej jako uprawnionego diagnosty, a nie firmy-firemki o bliżej nieokreślonej działalności.

Wyżej jasno padło: badanie wykonuje zatrudniony diagnosta, a nie jednoosobowa działalność gospodarcza!

Z tego wynika, że umowa ma być zawarta z osobą fizyczną z uprawnieniami diagnosty, a nie z gospodarczą działalnością.
 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b2b to samozatrudnienie, owszem, należne składki się płaci jako firma jednoosobowa, ale tak czy inaczej jest to  firma, jeden podmiot prawny z drugim (b2b) zawiera się umowę, kontrakt na wykonanie jakiejś usługi, a skp do wykonywania badań ma zatrudniać uprawnionych diagnostów, może również zawrzeć umowę z tym samym człowiekiem b2b na wykonywanie innych usług np. sprzątanie placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - jeśli faktycznie w pewnych starostwach działania na zasadzie b2b przechodzą coroczną kontrolę w kwestii spełniania obowiązku zatrudniania diagnostów (o ile faktycznie tak jest), to nie ma się co dziwić, że na takim systemie nadzoru wiesza się psy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.