Skocz do zawartości

Omyłki w Dowodzie Rejestracyjnym


seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem tylko zapytać jak postępujecie w przypadku gdy jest pomyłka w DR  przy VIN-e lub przy danych z tabliczki znamionowej. Chodzi mi gdzie i co należy napisać aby klient mógł podejść do wydziału komunikacji i załatwić sprawę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy omyłce w VIN robisz pre-rejestrację/niezgodność - a przy danych - to zależy - albo /oczywiste omyłki albo niezgodność - trzeba dokładnie się temu przyjrzeć - np 8/3  5/6 lub jakieś z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda taka sprawa jest indywidualna - dla jednego będzie oczywista omyłka dla drugiego niezgodność 

1 minutę temu, mirek_handlarz napisał:

z tą pre-rejestracją

Wprowadzasz pojazd o VIN którego nie ma w systemie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba napisał:

jak postępujecie w przypadku gdy jest pomyłka w DR  przy VIN-e

 

A do tego jak nie ma pojazdu w systemie, a jest zarejestrowany w RP to dlaczego niby pre-rejestracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze może tak:

ostatnio miałem klientkę która miała pomylony wpis w DR przy poz F2 tzn w DR było 3325 a na TZ było 3235 czyli ewidentnie ktoś się pomylił jak wpisywał i pomylił 2 z 3. Zaznaczyłem UD oczywiste omyłki w DR - zał 1 poz 776 0.2.e lub d (już nie pamiętam) i opisałem w uwagach że powstała pomyłka miedzy DR a TZ i wpisałem dane z TZ i zastanawiam się czy zrobiłem dobrze bo wysłałem panią do Urzędu Komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mirek_handlarz napisał:

to dlaczego niby pre-rejestracja

Bo jak sam zauważyłeś - z poprawionym VIN nie będzie widoczny dla CEP - a do tego jeszcze cała reszta - porównanie ZDR przez WK - kto popełnił błąd itd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura niezgodności VINU między dowodem a samochodem rozpisana jest w ZAKRESIE:

6.  W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru. 

Powtarzam! Niezgodność VINU między samochodem dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta pre-rejestracją to wydaje mi się że raczej nie przecież jest wpis w zał 1 0.2 d) Brak zgodności numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia/ramy) umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi w centralnej ewidencji pojazdów.

Piszemy zauważony bład i wysyłamy do WK

 

właśnie to co napisał Paprock - miałem to na myśli tylko nie mogłem znaleźć tego

Paprock gdzie to jest ten opis bo nie moge sobie przypomnieć?

Edytowane przez seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba napisał:

[...] i zastanawiam się czy zrobiłem dobrze bo wysłałem panią do Urzędu Komunikacji

 

Dla mnie dobrze i zrobiłbym podobnie. Usterka Drobna i azymut na WK coby dokładnie "omyłki" powyjaśniać. I o dziwo większość wyjaśnia. ?

 

 

10 minut temu, seba napisał:

Paprock gdzie to jest ten opis bo nie moge sobie przypomnieć?

 

No słuszne paragrafy są w rozporządzeniu zwanym ZAKRESEM. Leć po paragrafach aż dojdziesz do § 5  jeszcze przed usterkową tabelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam taki przykład - przyjeżdża Opel z VIN WOL---- Zasysam go do badania - poprawiam na W0L - system zapyta czy pojazd traktować jako nowy - zaznaczam że nie-0.2 omyłka - wpisując w uwagach iż nr VIN występuje niedozwolony znak "O" 

Ale jeśli jest jakaś literówka to  pre-rejestrację/niezgodność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paprock napisał:

Procedura niezgodności VINU między dowodem a samochodem rozpisana jest w ZAKRESIE:

6.  W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru. 

Powtarzam! Niezgodność VINU między samochodem dowodem.

Paprock gdzie to jest bo nie mogę znaleźć, mógłbyś podpowiedziec?

 

No i jak w końcu postąpić z tą omyłka w VIN-e miedzy DR a Numerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

A co potem cepik, historia, e-pojazd pokazuje?

Szczerze - to nawet WK ma to w głębokim poważaniu - i nowy wystawiają dalej z "O" - a "histeria" czeka na poprawę przez WK a nie mój wpis a jak dzwonię dlaczego nie poprawili to - oooooooo........... następnym razem poprawiny

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A takie wyjaśnienia dotyczą tylko cyfry 0 i litery O, czy może cyfra 8 i litera B też się łapie?

A co z 2 i Z lub 7 i Z?

 

9 minut temu, seba napisał:

No i jak w końcu postąpić z tą omyłka w VIN-e miedzy DR a Numerem?

 

No tak jak stoi w ZAKRESIE - wynik N.

Opis/wyjaśnienie i kierunek na WK. Tam wyprostują i już wszystko będzie OK na popraweczce. Tak w rządowych aplikacjach jak i w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dajemy N zgodnie z poz 776 zał 1 i opisujemy pomyłkę przy VIN-e i wysyłamy do WK - podobnie jak pisałem wcześniej przy pomyłce miedzy DR a TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie "O" w Oplach traktował byś jako N - to już wiem skąd ta statystyka - dla mnie to relikt przeszłości który kiedyś trzeba wyprostować i 0.2 z wynikiem P    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do reliktu. Ale to nie broszka diagnosty, bo zakres całkowicie pomija relikty, dinozaury, wykopki, archeologiczne sytuacje...

I zaś podejście do przepisów sprowadza się do regionalnej cepeliady. Samo życie - jak to mawiają.

Tu "relikty przeszłości", a gdzieś indziej licznik spisuje się z "jakimś tam hakiem". :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

Dam taki przykład - przyjeżdża Opel z VIN WOL

No ale taką niezgodność powinieneś poza system załatwić - informując CEP. Pre-rejestracja jest przewidziana tylko w jednym ściśle określonym przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba napisał:
Godzinę temu, seba napisał:
1 godzinę temu, Paprock napisał:

Procedura niezgodności VINU między dowodem a samochodem rozpisana jest w ZAKRESIE:

6.  W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru. 

Powtarzam! Niezgodność VINU między samochodem dowodem.

Paprock gdzie to jest bo nie mogę znaleźć, mógłbyś podpowiedziec?

 

To chyba jakiś kabaret jak diagnosta nie jest w stanie znaleźć tego zapisu. Pasowało by znać co nieco dwa rozporządzenia o wymaganiach dla pojazdów i sposobie przeprowadzania badań no i wybrane fragmenty z PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

o ale taką niezgodność powinieneś poza system załatwić

Przeczytaj a dokładnie - jeden przypadek to to nieszczęsne "O" i tu P z 0,2 - drugi niezgodność /literówka, błąd / i to przez pre-rejestrację/niezgodność z wynikiem N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mirek_handlarz napisał:

No ale taką niezgodność powinieneś poza system załatwić - informując CEP. Pre-rejestracja jest przewidziana tylko w jednym ściśle określonym przypadku.

 

 

Powoli. W "zakresie" opisane są procedury kilku niezgodności. Z tematu wychodzi, że rozpatrujemy niezgodność co do VINU między samochodem a dowodem. Na razie nie ma potrzeby z pozycji diagnosty ruszać cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Na razie nie ma potrzeby z pozycji diagnosty ruszać cepiku.

Niestety ale musisz ruszyć CEP - bo na koniec "na siłą" będzie chciał odwołać się do ":zassanego pojazdu"  - wiadomo iż musi to poprawić WK po wyniku N 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok - tylko po co właśnie ta pre-rejestracja - chyba, że się nie rozumiemy i kwestia jest oprogramowania ;) i zastosowanego nazewnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.