Skocz do zawartości

Termin okresowego w adr.


sql86

Rekomendowane odpowiedzi

Następująca sytuacja. Okresowe badanie techniczne pojazdu cysterny 4.01.2020.
Dodatkowe badanie ADR 15.01.2020 i problem. W zaświadczeniu ADR nie można ustawić terminu następnego badania okresowego na 4.01.2021. Automatycznie zmienia się w SQL na 15.01.2021.
Jakieś logiczne wytłumaczenie sytuacji?
 
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się zorientowałem, to są niewielkie problemy z programem. Może warto zadzwonić do "pomocy" skoro nie idzie samemu zaradzić.

A jakiś kalendarz do rozwijania obok okienka terminu badania? Jakieś, ptaszki, znaczki, kropki..., wklikać z palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis uważa że to prawidłowe zachowanie programu. Że przy każdym badaniu dodatkowym adr powinno się wykonywać okresowe. Nie ważne że dopiero co było. Wynika to z przepisów?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kapuję skąd rozbieżność powstała. Skoro ktoś kiedyś dla tego pojazdu-cysterny wykonał badanie Dodatkowe-ADR, to po mojemu był zobowiązany w adeerowskie zaświadczenie wpisać termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu-cysterny i wszystko byłoby w porządku. Pomijam zasadność cyklicznego powtarzania badań dodatkowych i toczących się dyskusji, ale te terminy powinny być co do dnia zbieżne, takie same, równoległe.

Sorry, nie wiem jak wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaświadczeniu z badania technicznego wystarczyło określić taki sam termin. Błędem jest pisanie ZGODZIE Z DOWODEM REJESTRACYJNYM. Szkoda tylko, że serwis o tym nie wie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd znowu wzięło się to "ZGODZIE Z DOWODEM", o co chodzi, jaki serwis i czego nie wie?

 

Bardzo proszę o: 

 

16 godzin temu, sql86 napisał:

Jakieś logiczne wytłumaczenie sytuacji?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodziło o fakt kliknięcia w programie opcji "zgodnie z dowodem rejestracyjnym" a pomocy nie otrzymał dzwoniąc do producenta programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, że jak w rubryce przeznaczonej na termin badania wpisuje zamiast daty ciąg znaków literowych to rodzi to problem. Termin to termin czyli DATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sql86 napisał:

W badaniu dodatkowym innym np HAK też termin w rubryce określasz?

 

Ale to nie jest badanie dodatkowe tylko INNA CZYNNOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chodzi o rubrykę w załączniku ADR.

Zapewne konstrukcja programu jest tak, że z rubryki termin badania okresowego zasysana jest data bo badania ADR i stąd problem.

Hak puki co nie jest badaniem dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale to nie jest badanie dodatkowe tylko INNA CZYNNOŚĆ.
To czy w badaniu dodatkowym VAT termin określa się?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady to dodatkowe badania nie wpływają na termin badań okresowych, a czy wpiszesz termin OBT do rubryki rejestru przy DBT to już inna kwestia.

@sql86 już Ci napisałem: 

Cytat

Myślałem, że chodzi o rubrykę w załączniku ADR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tam zaraz kogoś oceniał, czy coś. Sprawa wydaje się prosta, że ktoś tam deko się zamotał, a potem zwala na niekompetentny serwis.

Jeżeli problem wyskoczył w temacie ADR, to należy szukać rozwiązania w ADR, a nie uciekać się do dziwacznych przykładów haków..., haków... i haków. ;-)

No ale tak to już jest, że najczęściej wini się program.

Na swoim przykładzie wiem, że wszystkie moje systemowe niepowodzenia, a więc błędy, omyłki, knoty, babole spowodowane są aplikacją, której zalet na klatę nie przyjąłem. Sorry, lecz widzę w niej same wady. Przez moje podejście do tej aplikacji praca stała się karą, katorgą, cierpieniem, męką... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

praca stała się karą,

A mogło być tak pięknie...., dzień dobry, pik, pik, pik.... kartą? Gotówką? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.