Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla bez umowy


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zarejestrować motocykl MZ z roku 83. Ojciec odkupił do w latach 90-tych, od swojego znajomego i nie przerejestrował na siebie. 

Z biegiem lat zaginął DR oraz umowa kupna. Czy idąc do WK mogę przedstawić oświadczenie ojca, że jest właścicielem pojazdu i umowę darowizny na mnie ?

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przed dodaniem problemu szukałem i nadal to robię .... Jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

 

 

 

Warto też przeczytać regulamin i się stosować

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzednieg posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna droga to zrobić z tego pojazdy zabytkowy, bo w przeciwnym razie absolutnie nic nie zwalnia Cię z obowiązku przedstawienia  wszystkich umów dotyczących pojazdu. Nie ma opcji, żeby zastąpić je jakimiś oświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blakop napisał:

zastąpić je jakimiś oświadczeniami.

 

Jedno jest dopuszczalne - ale to się nazywa orzeczenie

§ 4. 1. 6)    rozp. w spr. rejestracji ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obecny właściciel przedstawi pismo, w którym oświadczy, że jest jedynym właścicielem pojazdu z adnotacją zagubienia umowy nie będzie to miało mocy prawnej ?

 

Cytat

Art. 233 KK (Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny Dz. U. Nr 88, poz. 553 ze zm.)

§ 1. Kto składając zeznania mające służyć w postępowaniu sądowym lub innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznając nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 1a. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę z obaw przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku wystarczy umowa (dane osobowe dwóch stron, bez pesel-u i dane pojazdu)

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

No tak - UMOWA (oraz umowy pośrednie rzecz jasna).

W zasadzie to tylko umowa z właściciela (z danych urzędowych) na obecnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jasno się wyraziłem. Chodziło o to, że jest potrzebna tylko jedna umowa. Z właściciela, który dalej widnieje w WK na obecnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blakop napisał:

[...] Nie ma opcji, żeby zastąpić je jakimiś oświadczeniami.

Ostatnio robiłem ogara gdzie podobno do motoroweru nie było żadnych dokumentów a jedynie oświadczenie sprzedającego, że jest w posiadaniu tego pojazdu od 30 lat i WK wydał PC, ja zrobiłem badanie i chyba będzie zarejestrowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - to mi przypomina pewną reklamę margaryny sprzed lat...

 

Posmaruj na dzień dobry, a będziesz miał dzień dobry

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co o ma do tematu?

Napisałem po prostu, że wydział wydał PC na podstawie umowy kupna sprzedaży i oświadczenia sprzedającego.Klient sam się obawiał czy da się zarejestrować takiego Rometa bez żadnych dokumentów ale jak widać można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że można zrobić badanie bez podstawiania pojazdu na stacje? Co jakiś czas ktoś wrzuca tu linki opisujące taki proceder. Czyli da się, nie?

 

No właśnie - tylko co to ma do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień, w jednym poście jest  nie było żadnych dokumentów a jedynie oświadczenie sprzedającego, natomiast w drugim  na podstawie umowy kupna sprzedaży i oświadczenia sprzedającego, trochę się jedno z drugim gryzie, jaka więc jest prawdziwa wersja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cezary napisał:

jaka więc jest prawdziwa wersja? 

 

5 godzin temu, Jacdiag napisał:

§ 4. 1. 6)    rozp. w spr. rejestracji ...

 

I to tyle ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.