Skocz do zawartości

Zmiana liczby miejsc w samochodzie specjalnym


WuPe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taki przypadek: samochód specjalny (wóz obserwacyjny SG) 2 miejsca siedzące w resortowym DR (brak pojazdu w CEP),  został przebudowany na potrzeby OSP - zamontowany wysuwany wózek na narzędzia osprzęt motopompę itd, sygnały wyróżniające, malowanie, mniejsza o to. Dołożony został również drugi rząd siedzeń w fabryczne szyny w podłodze.

Pytanie zasadnicze - czy można w pojeździe specjalnym zwiększyć liczbę miejsc siedzących, gdy  rodzaj pojazdu pozostanie bez zmian - nadal będzie to samochód specjalny tyle że pożarniczy.

VW transporter T4

 

 

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwskazań jakby brak, także  można. Tylko jak już strażacki jest to i w CEP być musi.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze nie jest, chcą zrobić dopiero badanie techniczne, w CEP będzie jak przyjedzie,  jak dostanie PC i czerwone blachy w WK

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina bardziej wóz operacyjny, i raczej jego głównym zadaniem jest wożenie strażaków po potańcówkach :silent: ale mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego jak na zdjęciu z motopompą i szybkim natarciem, dla OSP w trudnym terenie, 4x4

Screenshot_2020-01-24-20-25-51.png

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dalej nie jestem tego pewien. 

Z powyższych wywodów wynikałoby, że bez szemrania można dołożyć miejsca w aucie osobowym, blaszaku, każdym innym ciężarowym lub specjalnym.

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozesłali takie pismo tyle że nie widzę tam "polegające na zmianie ilości siedzeń" i nie wiem czy to przypadek..

Ten punkt z § 9i. to tak skonstruowany, że może odnosić się do M1

CCI20200125 pismo tdt.jpg

 

CCI20200125_0001 - tdt str 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podłączę się do tematu.

A w drugą stronę? Samochód specjalny - pożarniczy, zmiana na samochód specjalny - do prac wiertniczych. Wraz ze zmianą ilości miejsc siedzących, bo zdjęta zostanie przybudówka na brygadę strażaków. Zostaje tylko kabina z 2 miejscami. Wystarczy rzeczoznawca do ustalenia masy własnej? (nie mam dostępu do rzetelnej wagi)

Samochód ma DMC 11 ton.

To jest STAR 266

Edytowane przez wrc69
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana liczby miejsc bez problemu, natomiast co do ważenia i zmian w konstrukcji i wagę to ja bym jednak chciał opinię rzeczoznawcy .

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślę. Nie mam dostępu do wagi i czasu żeby się z klientem handryczyć o napełnienie zbiornika paliwa, wyposażenie czy inne dupersznyty. Rzeczoznawca (z dużą literą "R" na początku, czyli wpisany na listę MI) powinien sprawę ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie taki jak kiedyś dostałem opinię, sobie zwiększył DMC pojazdu, zmniejszył masę własną mimo, iż ściągnięto tylko kiper a zamontowano piaskarkę i pług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mecher napisał:

Byle nie taki jak kiedyś dostałem opinię, sobie zwiększył DMC pojazdu, zmniejszył masę własną

No to niezły gigant, szeryf można by rzec. Dlatego w temacie obok poruszyłem kwestię tego że niby prawnie  RZ ma ustalić dane, a w rzeczywistości sąd później mówi że opinią możesz się co najwyżej podeprzeć, ale to Ty ostatecznie jesteś za to odpowiedzialny. Zaje*iście można by powiedzieć.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 11:33, yogi1984 napisał:

Według mnie w specjalnym nie ma prawnego zakazu by takie zmiany dokonać. 

 

Spoko, bo zmotałem się. 8/

Czyli co, w kempingu śmiało można napchać foteli ile i jak się chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

No to niezły gigant, szeryf można by rzec.

Opinia wróciła do rzeczoznawcy (chyba?), bo pojazd nie wrócił już do mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że jak z listy M, to rzeczoznawca od razu jest cacy.

To treść opinii na to wskazuje.

Jak napisze tylko, że ustalono wagę na tyle, a tyle to w sumie nadal nic dla mnie nie wiadomo.

A jak napisze, że na takiej i takiej wadze, tam i tam, pojazd zważono w stanie gotowym do jazdy itd... To wtedy jest to dla mnie rzeczowa opinia.

 

Paprock - a dlaczego w specjalnym nie można dokładać miejsc Twoim zdaniem? Oczywiście w kontekście słynnych zaświadczeń, a nie ogólnych warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 10:17, nesiasps napisał:

polegające na zmianie ilości siedzeń"

Czy ktoś z diagnostów widział na własne oczy takie potwierdzenie jednostki uprawnionej wydane po 15 stycznia 2020 ?

16 godzin temu, blakop napisał:

Ja bym nie powiedział, że jak z listy M, to rzeczoznawca od razu jest cacy.

 

Ja w opinii wskazuje nazwę firmy i adres wagi z której korzystałem oraz na przynajmniej jednym zdjęciu pokazuje pojazd stojący na wadze z wartością zważoną na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Drążyłem temat odnośnie campera, dzwoniłem do ITS i rzeczoznawcy -diagnosty . Zarówno campery i karetki muszą mieć badania od jednostki na zwiększenie ilości miejsc . Wyjątkiem są blaszaki , które dostaną informacje od producenta , że pojazd fabrycznie był homologowany na większą liczbę miejsc i wykonuje się "przywrócenie " do większej ilości miejsc .

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, soraj napisał:

Drążyłem temat odnośnie campera, dzwoniłem do ITS i rzeczoznawcy -diagnosty . Zarówno campery i karetki muszą mieć badania od jednostki na zwiększenie ilości miejsc .

Podstawę prawną podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soraj napisał:

 Wyjątkiem są blaszaki , które dostaną informacje od producenta , że pojazd fabrycznie był homologowany na większą liczbę miejsc i wykonuje się "przywrócenie " do większej ilości miejsc .

I do ilu osób masz zamiar przywracać w blaszce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.