Skocz do zawartości

31.01.2020 wyjście Wlk. Brytani z Unii


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • cezary

    7

  • nesiasps

    6

Albo,albo....?

"Dopuszcza się umieszczenie kierownicy po prawej stronie pojazdu w pojeździe kategorii M1 o rodzaju samochód osobowy, nowym objętym świadectwem homologacji typu WE pojazdu, albo uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, pod warunkiem, że pojazd jest wyposażony w:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wniosek, że bez zmiany treści tego przepisu pojazdy zarejestrowane do dnia wyjścia GB z UE się załapią, a po tym dniu już nie. Natomiast nowe, jeśli nadal będą miały homologację WE (a pewnie tak będzie) bez zmian.

Innymi słowy będzie decydować data I rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WE była do 30 listopada 2009, potem to już UE - czyli nowy pojazd powinien być, tak mi się wydaje -  z homologacją UE i nie wiem jak to się przekłada na sytuację po 31 stycznia w przypadku o którym mówi ten przepis - może WK coś podpowie? Czy np. "uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej" dotyczy Państw które wyszły z UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco inaczej - po 31.01  taki sprowadzony pojazd z UK nie będzie pojazdem uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich tylko zarejestrowany uprzednio na terytorium poza UE (lub byłego państwa członkowskiego) - i tylko homologacja pozostaje jako furtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nesiasps napisał:

po 31.01  taki sprowadzony pojazd z UK nie będzie pojazdem uprzednio zarejestrowanym na terytorium jednego z państw członkowskich

 

Jeśli był zarejestrowany w państwie członkowskim w czasie kiedy to państwo było państwem członkowskim to warunek spełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - jeśli nie wiesz co tej jest Unia Europejska i kto w tej chwili jest jej członkiem to możesz mieć problem z interpretacją tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszych oczach rozpada się Coś wielkiego. Członkostwo Polski w UE to największe szczęście jakie nasz kraj spotkało w całej naszej historii. Żal wielki, że obecne władze graja na dalsze Jej osłabienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz - a ja myślałem, że współpraca z bratnim narodem radzieckim była tym najszczęśliwszym okresem ;)

 

Powiedz mi jedno Jarku... Co Ty bierzesz i czy nie uważasz, że przesadzasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blakop napisał:

i kto w tej chwili jest jej członkiem .

no właśnie dobrze napisałeś -  w chwili gdy przyjedzie pojazd na badanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - chwila badania się nie liczy. Liczy się czy w momencie rejestracji dany kraj był w UE. Doprawdy nie rozumiem czego można tu nie pojmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydaje się prosta, bo wystarczy ustalić, czy pojazd sprowadzony z UK był tam zarejestrowany przed dniem 01.02.2020. W praktyce już takie łatwe to być nie musi zwłaszcza po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak w temacie Panowie, OBT samochodów osobowych z kierownicą po prawej stronie sprowadzonych z Wielkiej Brytanii po 31.01.2020.

Traktujecie jako pojazd z kraju członkowskiego i wykonujecie badanie z wynikiem pozytywnym czy też nie? Jeśli temat był poruszany to przepraszam ale nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po 31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania nadal jest traktowana jako kraj członkowski Unii Europejskiej, do czasu ustalenia ostatecznej daty końca okresu przejściowego i myślę, że w zakresie dopuszczenia pojazdów z kierownicą po prawej stronie należy stosować, dotychczasowe przepisy bez zmian.
( okres przejściowy niby do 31 grudnia 2020r )

Natomiast po okresie przejściowym, należy zwracać uwagę na datę pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z Wielkiej Brytanii i jeżeli będzie ona wcześniejsza niż wynegocjowany okres przejściowy, to pojazdy te nadal będą mogły być dopuszczane do ruchu na dotychczasowych zasadach. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak, to zaiste wpadnie ktoś na genialny patent i będzie to "rejestrował czasowo na tranzyt przez Germanie" i pozamiatane. ;-)

Raczej obstawiam korektę przepisów, co do traktowania GB na równi z innymi państwami spoza Unii. (Szwajcaria, Norwegia...)

A wszystko zależy od tego ilu naszych tam pozostanie z zamiarem powrotu do Polski a wyspiarskim autem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co gdziekolwiek zaglądać. Kolega zapodał jasny przekaz. Nie jest i koniec. Zapadła się pod ziemię... znaczy pod wodę prędzej. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.