Skocz do zawartości

31.01.2020 wyjście Wlk. Brytani z Unii


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • cezary

    7

  • nesiasps

    6

Autor bloga ma niesamowity dar otaczania się ludźmi głupszymi od siebie...

Artykuł nie cytuje żadnych przepisów, a te które dotyczą meritum zostały celowo(?) zmieniono co do treści. Żenada.

Jeszcze większa, że wy tam jeszcze zaglądacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leski66 napisał:

 

Ale tu Pan Roman " zgoła " ma odmienne zdanie w temacie ( BT z " kierą " po prawej stronie po 31.01.2020r ) :

 

No niech ma.

GB wypisała się ze wspólnoty i OK. Nie wnikam, nie moja sprawa. Ale na zabranie foremek i definitywne opuszczenie piaskownicy ma okres przejściowy pozostawiony. I dopóki Big Ben odmierza ten czas, to mogę na równi z innymi używać jej łopatki lub wiaderka do stawiania babek. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jacdiag napisał:

Może tam

OK, jednak człowiek " całe życie się uczy " ( sorka :oops: ) :wink:

Już się to nie powtórzy .

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki post lub temat nie istnieje, ...

Istnieje i ma się dobrze, ale jest w strefie zamkniętej Forum OSDS i pewnie dlatego nie każdy ma do niego dostęp, ja mam, @leski66 też. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tam na OSDS są opinie  w temacie ? -  jak nawet nie wiadomo kto jest sędzio a kto nie jest w tym Kraju - to wolę zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OSDS jest krótko i węzłowato, luzik do 31-12-2020.:)

p.s. a może by tak złożyć akces do OSDS i wtedy dostęp do wiedzy będzie poszerzony, co Ty na to ?

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedyś byłem czynnym forumowiczem na dwóch forach forda, jak u jednych cytowałem drugich to ciągle na mnie krzyczeli, że nie wolno - to się wypisałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezary napisał:

węzłowato

Już nie ?

 

27 minut temu, nesiasps napisał:

A jakie tam na OSDS są opinie  w temacie ?

W tej chwili różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem interpretacje ITS to auta kategorii M1 zarejestrowane w Wielkiej Brytanii z kierownicą po prawej stronie po dniu 31.01.2020 nie podlegają rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Autor się nie obrazi za udostępnienie części opinii

Pojazdy z kierownicą umieszczoną po prawej stronie podlegają badaniu technicznemu z wynikiem pozytywnym i dopuszczeniu do ruchu jedynie dla kategorii M1 o rodzaju samochód osobowy, nowe objęte świadectwem homologacji typu WE pojazdu, albo uprzednio zarejestrowane na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej, pod warunkiem, spełnienia warunków technicznych określonych w Dzienniku Ustaw z 31.07.2015 r. poz. 1077.

Możliwość uzyskania wyniku pozytywnego i dopuszczenia do ruchu zgodnie z ww. aktem prawnym nie dotyczy pojazdów z kierownicą po prawej stronie  zarejestrowanych poza Unią Europejską czyli np. w przypadku Wieliej Brytanii zarejestrowanych tam po 31 stycznia 2020 r (od 1 lutego 2020 r. Wielka Brytania nie jest już członkiem UE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej, do końca proszę.

Bo ja znam takie zakończenie:

W zakresie dopuszczenia pojazdów z kierownicą po prawej stronie należy stosować, dotychczasowe przepisy bez zmian. Natomiast po okresie przejściowym, należy zwracać uwagę na datę pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z Wielkiej Brytanii i jeżeli będzie ona wcześniejsza niż wynegocjowany okres przejściowy, to pojazdy te nadal będą mogły być dopuszczane do ruchu na dotychczasowych zasadach. 

Więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed tym co kursywą napisał @Paprock wstawiamy to :

 

Art. 1, ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 1516) o okresie przejściowym, o którym mowa w Umowie o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej, stanowi:
„Ilekroć w przepisach odrębnych jest mowa o państwie członkowskim Unii Europejskiej lub Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej, w okresie przejściowym, o którym mowa w art. 126 Umowy o wystąpieniu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z Unii Europejskiej i Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej (Dz. Urz. UE C 144 I z 25.04.2019, str. 1), rozumie się przez to również Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”.
Zgodnie z powyższym, po 31 stycznia 2020 r. Wielka Brytania nadal jest traktowana jako kraj członkowski Unii Europejskiej, do czasu ustalenia ostatecznej daty końca okresu przejściowego (prawdopodobnie będzie to data 31 grudnia 2020 r.).

 

i  wątpliwości rozwiane. Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paprock napisał:

Dalej, do końca proszę.

Bo ja znam takie zakończenie:

Tia , nie z tej bajki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szkoda, że większość osób nie rozróżnia pojęcia JEST ZAREJESTROWANY od BYŁ UPRZEDNIO ZAREJESTROWANY. Bo w przepisach jest to drugie sformułowanie.

Rozumiem, że jakikolwiek element czy część, która pierwotnie uzyskała homologację unijną w UE, też już nie będziecie traktowali jako homologowaną w unii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tobiasztj napisał:

Dalsza część dotyczy adnotacji w DR.

 

 

 

OK. Bo te pisma nie mają wspólnego rodowodu, tym samym nie muszą mieć wspólnego happy end'u.

Są z różnych bajek jak to trafnie ujął @DARIO64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czyli wg tego co przeczytałem można dalej rejestrować angliki z datą 1 rej przed 01.02.2020

 

Edytowane przez seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to prawo nie działa do tyłu więc jeśli był zarejestrowany w UK w czasie kiedy ta UK była członkiem Unii to spełnia formalny wymóg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba napisał:

czyli wg tego co przeczytałem można dalej rejestrować angliki z datą 1 rej przed 01.02.2020

 

Tak. Problem w tym temacie  jest z tymi od daty 01-02-2020.

Choć  uważam, że na dzień dzisiejszy można z datą I rejestracji do 31-12-2020 (okres przejściowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tu o "anglikach" to zadam pytanie,  @michal_k odpowie wiarygodnie.

Czy w pojeździe zarejestrowanym w kraju, posiadającym stały DR powinien (musi) być wpis że "pojazd jest z kierownicą po prawej stronie", czy może tego wpisu nie być? a jeżeli musi, a nie ma to jak prawidłowo podejść do tematu OBT, miałem przed chwilą taki przypadek, odmówiłem badania i powiedziałem, żeby pojechał do WK dokonać odpowiedniego wpisu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zg)

„KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE” – w przypadku pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo: „POJAZD PRZEBUDOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO” – w przypadku pojazdu konstrukcyjnie przystosowanego do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu)

– dotyczy pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego, rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, 

 

Pod "zg" są dwie adnotacje. Do wyboru w zależności od samochodu. Ale za pioruna nie wiem co "rejestrowanego" tu znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

Czy w pojeździe zarejestrowanym w kraju, posiadającym stały DR powinien (musi) być wpis że "pojazd jest z kierownicą po prawej stronie", czy może tego wpisu nie być? a jeżeli musi, a nie ma to jak prawidłowo podejść do tematu OBT,

 

Wpis powinien być. Przepis nie wskazuje wprost, czym w czasie badania jest brak wpisu (oczywistą omyłką?). Literalnie to należałoby ustalić skąd pochodzi pojazd i czy w ogóle może mieć kierownicę po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.