Skocz do zawartości

31.01.2020 wyjście Wlk. Brytani z Unii


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Hm i dalej nie wiem czy dobrze postąpiłem nie przystępując do OBT (pojazdu zarejestrowanego tzn. posiadającego polskie TR, polski DR i polską KP), a gdym jednak "przebadał" audika, to co, UD czy UI, z jakimi kodami, może tę pisaną "z palca"? no to już wiem, dobrze zrobiłem bo pozbyłem się problemu (miny?). 😌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • Paprock

    8

  • cezary

    7

  • nesiasps

    6

Napisałem, że powodem był brak adnotacji w DR o tym, że „KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE”, mimo wieloletniego doświadczenia i tego, że niewiele rzeczy może mnie zaskoczyć, jednak zaskoczyło, to i dlatego poprosiłem  o wyjaśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotację ma mieć, pewnie była sobota - bo w powszedni dzień w rozsądnych godzinach u źródła zasięgnąłbyś języka. Myślę, że grzechu tu by nie było zastosować UD, większe prawdopodobieństwo, że klient by w ogóle coś z tym zrobił, a tak pewnie znalazł "fajnego chłopaka" co mu w ogóle to nie przeszkodziło w niczym.

Na marginesie adnotacja ważna - koszt OC jest niejednokrotnie 2 x wyższy dla pojazdu z kierownicą po prawej. I nie muszę dodawać, że w razie "w" może (nie mam pewności czy musi) powodować konsekwencje.

Cytat

a była sobota 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirek_handlarz napisał:

Na marginesie adnotacja ważna - koszt OC jest niejednokrotnie 2 x wyższy dla pojazdu z kierownicą po prawej

A to może o to chodziło, żeby jej nie mieć, brzmi prawdopodobnie, poza tym @blakop  (w rozmowie prywatnej) utwierdził mnie, że postąpiłem słusznie. 

P.S. dla ścisłości, pierwsza rejestracja w Polsce to luty 2019. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosił się do mnie klient z przyczepą kempingową sprowadzoną z Anglii. DMC z tabliczki 1200kg , jak to z Anglii- papierów brak, tylko umowa.
Okresowe przed pierwszą rejestracją i z głowy? Czy coś się w tym temacie pozmieniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AdrianL napisał:

Okresowe przed pierwszą rejestracją i z głowy? Czy coś się w tym temacie pozmieniało?

Zanim zrobisz badanie klient musi zarejestrować tą przyczepę na "czerwone tablice"+ PC. Na OBT przed pierwszą rejestracją klient jest "zwolniony " z tablic ale żaden przepis nie zwalnia go z posiadania dowodu rejestracyjnego lub PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
1 godzinę temu, rurek777 napisał:

po brexicie  oprócz przeglądu ,pojazd z 2013r?

Brexit nie był w 2013.

2013, to data pierwszej rejestracji na wyspach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.