Skocz do zawartości

Dwumiejscowy Nissan X-Trail z Irlandii


maras=59

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedź do Czech, to podczas kontroli drogowej przekonasz się jak to z niezabezpieczonymi nartami w bagażniku jest!

A że ciężarówki powinny służyć do przewozu ładunków, więc obwarowano je dodatkowymi zabezpieczeniami.

I choć jeden lub drugi zapakuje przestrzeń towarowo-bagażową kafelkami z zielonego Obi, to jeden może luzem, a drugi za kratą je przewozić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to co się w Czechach dzieję. Jak dla mnie to auto ma wpisaną kategorię liczbę miejsc zgadza się z tym co na stanowisku kontrolnym stoi i problemu żadnego nie widzę. Nie wnikam czy poprzedni właściciel to rolnik, ogrodnik czy murarz .Oczywiście nikt kolegi nie zmusi do badania, ma wątpliwości to niech nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd miał w Irlandii pięciu właścicieli - mógł być już kilka razy przerabiany - nie znamy szczegółowych przepisów obowiązujących w IRL.

I śmiem twierdzić, że zmiany w tym pojeździe mogą być średnio legalne nawet w IRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, haaasiu napisał:

Jak dla mnie to auto ma wpisaną kategorię liczbę miejsc zgadza się z tym co na stanowisku kontrolnym stoi i problemu żadnego nie widzę. 

 

 A oczywiste omyłki i niezgodności ustalenia, porównywania, to tak dla śmiechu w "zakresie" powstały, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blakop to jest taki pojazd. I jest to dopuszczone w Irlandii jako ciężarowe. https://www.donedeal.ie/commercials-for-sale/nissan-x-trail-2007-2-2dsl-4x2-city-2-2-d/23121980

Jak widać został przerobiony z wersji osobowej.

A tak to się przedstawia obecnie https://www.donedeal.ie/commercials-for-sale/nissan-x-trail-commercial-van/23115641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem jak dla mnie to auto osobowe dwu miejscowe . Warunki spełnia , ja osobiście żadnych omyłek nie widzę i gdybym robił OBT  to bym ich na siłę nie szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, haaasiu napisał:

Jak dla mnie to auto ma wpisaną kategorię liczbę miejsc zgadza się z tym co na stanowisku kontrolnym stoi i problemu żadnego nie widzę

To znaczy że nie zastanawiasz się co robisz tylko klepiesz. Nie ma pewności czy to  ciężarowy który powstał z M1, czy może jednak osobowy w którym ktoś zmienił liczbę miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje zabawić się w agencje wywiadu i wysłać do Irlandii agentów żeby sprawdzili co to za auto. Ostatnio jak robiłem L7e to każdy  się upierał twardo że ma być tak jak w ZDR i koniec kropka. Zrobiłem po homo bo przeróbek widocznych nie było i poszło. No to tu jest. M1 dwa miejsca i co z tym ?

7 minut temu, aboz napisał:

Klasyfikacja podatkowa

A które to ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 22:41, blakop napisał:

 

Słowo VAN może oznaczać wiele i wcale nie wyklucza tego, że może to być osobówka.

 

 

Jak lampy i lusterka kontynentalne to można robić - osobowy 2 miejsca i tyle.

Też najbardziej prawdopodobne mi się wydaje takie wyjście ...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, haaasiu napisał:

Jak dla mnie to nie ma się nad czym zastanawiać bo kategoria jest wpisana w ZDR

Jak dalej nie będziesz się zastanawiał nad tym co robisz, to szybko stemple ci zwędzą. Ale to twój biznes.

 

8 minut temu, Rafi90 napisał:

A które to ?

J2. Own Goods. Coś jak ciężarowy na użytek własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisałem przy temacie pojazdu L7e. Te "przeznaczenia" nie są znormalizowane , i w każdym kraju mogą znaczyć co innego, więc wcale nie musi być to ciężarówka do wożenia towarów na użytek własny. U nich "użytek własny" może znaczyć cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, haaasiu napisał:

Jak już pisałem jak dla mnie to auto osobowe dwu miejscowe . Warunki spełnia , ja osobiście żadnych omyłek nie widzę i gdybym robił OBT  to bym ich na siłę nie szukał.

 

A jakie warunki są dla samochodu osobowego, a jakie dla ciężarowego?

Do czego służy samochód osobowy, a do czego ciężarowy?

Co tu koledze @maras=59 w pierwszej kolejności rzuciło się w oczy, że problem założył? Co opisał, co niepokój wprowadziło? Czyżby o przednie siedzenia się rozchodziło? A może o to, co jest za ich oparciami powstało?

A jak widać powstała przestrzeń dla ŁADUNKÓW i TOWARÓW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sztuką jest pogonić klienta, chodzi o to żebyśmy wspólnie temat rozkminili i w przyszłości jak coś takiego nam się trafi wiedzieli co to jest i w jakim celu było to stworzone.

Edytowane przez wojteczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się grzebać w tematach ale ktoś tu nie tak dawno  lobbował że przestrzeń bagażowa w osobówce nie jest określona że np  takie Vivaro bez przegrody 6 miejscowe może być osobowe ?. Ja jutro u siebie w Polonezie wywalę tylna kanapę i zrobię osobowy 2 miejscowy bo taki mam kaprys i potrzebę większego bagażnika czy wolno mi? A jak nie to jaki przepis mi tego zabrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda  to zwykła osobówka w której ktoś wyciągnął fotele, zrobił sobie powiększony bagażnik i zalegalizował  liczbę miejsc na 2 żeby nie było przypału. Widocznie można sobie u nich tak robić. To trochę jak u nas z 7 osobowymi Vanami, jak wyciągasz dwa ostatnie fotele dwa to za każdym razem robisz ZK i zmieniasz liczbę miejsc na 5 ? Powiększa się przestrzeń bagażowa bo nie ma foteli, ale auto nie staje się ciężarowe, bo mu się bagażnik powiększył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co komu i po co chcecie udowodnić?

Że zastępując tylną kanapę konkretnym wyposażeniem na jakieś towary/ładunki auto dalej jest osobowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu jest konkretnego ? Powiedz... Wyrównana dziura po fotelach, bez krat , zaczepów i całej reszty ...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobowy jak BYK! :evil: :evil: :evil:

Nic, tylko klepać, bo tak stoi w papierach! :evil: :evil: :evil:

Bez "zakresu", bez pomyślunku, bez zastanowienia! :evil: :evil: :evil:

BRAWO! 

 

Widać tu gdzieś przestrzeń na ładunki i towary, czy zaraz padnie teoria, że każdy każdy pasażer jako bagaż sztachety taszczy?

40 ) samochód osobowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P–(M + N × 68) > N × 68,
gdzie:
P = technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu w kg,
M = masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy w kg,
N = liczba miejsc siedzących, z wyjątkiem miejsca kierowcy.
Pojazd taki nie jest uznawany za pojazd kategorii M1.

 

Może by go przeliczyć według powyższego wzoru?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to należy sprawdzić co mówią dokumenty zagraniczne. Według mojej wiedzy pojazd taki jest sklasyfikowany jako commercial van (ciężarowy van), a że powstał na bazie homologowanego M1, to pozostawiono wpis dotyczący kategorii. To zapewne wewnętrzne regulacje kraju pochodzenia, o których mało który z nas ma jakiekolwiek pojęcie. Podobnie się ma sytuacja z niemiecką zmianą DMC, która nie ma żadnego odzwierciedlenia w polskich przepisach. Takich wewnętrznych regulacji, w różnych krajach jest multum.

6 minut temu, michal_k napisał:

Może by go przeliczyć według powyższego wzoru?

Paczaj, nikt o wzorze nie pamiętał (w tym jo) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.