Skocz do zawartości

Dwumiejscowy Nissan X-Trail z Irlandii


maras=59

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, yogi1984 napisał:

 wywalę tylna kanapę i zrobię osobowy 2 miejscowy bo taki mam kaprys i potrzebę większego bagażnika czy wolno mi? A jak nie to jaki przepis mi tego zabrania?

Auto nie będzie kompletne, nie zgodne z przeznaczeniem - nie ma uzasadnienia (według mnie i to moje zdanie) robienie zmiany miejsc w M, jeżeli już - to można te siedzenia złożyć wg instrukcji obsługi pojazdu, jest bezpieczne wówczas  gdy ładunek znajduje się w przedziale do tego wyznaczonym, posiadającym odpowiednie zabezpieczenia i możliwości ich zastosowania - jeżeli byłaby dowolność to czemu tylko siedzenia demontować? Czemu nie drzwi, szyby, dach - jak się ma taki kaprys? To auto w Polsce nie jest M1 - możliwe że w Irlandii tak - nie jest również w Polsce N1  - na coś się musi klient zdecydować i przygotować na ZK w jedną lub drugą stronę, a wiadomo,że z ekonomicznego punktu z naciskiem na M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu się dziwić, że luksusowe fury jako specjalne - pomoce drogowe porejestrowane skoro tak w papierach stało!!!  :evil::evil::evil:

 

Klepać wszystko jak leci, bo kasa ucieka!!! :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nesiasps napisał:

na coś się musi klient zdecydować i przygotować na ZK w jedną lub drugą stronę, a wiadomo,że z ekonomicznego punktu z naciskiem na M1

Czyli jaka to będzie ZK, W DR samochód osobowy M1 liczba miejsc dwa. Po zmianach samochód osobowy M1 liczba miejsc 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd nie spełnia wzoru Lisiaka to nie może być ciężarowym zatem pozostaje uznanie go za auto osobowe. Czy tak?

Jeżeli wzór będzie spełniony, to pojazd może zostać uznany za ciężarowy choć nie musi. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, danielg539 napisał:

Jeżeli wzór będzie spełniony, to pojazd może zostać uznany za ciężarowy choć nie musi. Czy tak?

P – (M + N × 68) ≤ N × 68;
pojazdu takiego nie uznaje się za pojazd kategorii N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia widać jakieś dziury na słupkach, czy to są miejsca do przykręcenia pasów bezpieczeństwa dla siedzeń drugiego rzędu ?, czy jak zdemontuje się (podniesie) podłogę to miejsca zamocowania siedzeń są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

pojazdu takiego nie uznaje się za pojazd kategorii N.

Czyli odwrotnie, co nie zmienia faktu, że pojazd nie spełniający wzoru może być zarówno samochodem osobowym jaki ciężarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - w dyrektywie są oba wzory, które zacytowałem. Dlatego pojazd jest jednoznacznie klasyfikowany - jako M1 lub N1 i nie ma możliwości żeby spełniał oba warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego tematycznego nissana nikt zdaje się nie przerobił formalnie na ciężarowy, tylko ujął osobowemu miejsc

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lewym dolnym rogu przedniej szyby powinny być trzy kieszenie a w nich kartki z ostatniego przegladu, potwierdzenie zapłaty ubezpieczenia i podatku drogowego. Masz tam coś?

Edytowane przez Arton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 22:51, Arton napisał:

w lewym dolnym rogu przedniej szyby powinny być trzy kieszenie a w nich kartki z ostatniego przegladu, potwierdzenie zapłaty ubezpieczenia i podatku drogowego. Masz tam coś?

Niestety nie wiem. Pojazd nie wrócił do nas na badanie. Dziękuję wszystkim kolegom za zainteresowanie tematem. Uważam, że skoro ustawodawca zaznaczył, że pojazd

z kierownicą umieszczoną po prawej stronie ma być klasyfikowany jako  kategorii M1, to ta kategoria klasyfikacji nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez maras=59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam . Poruszę znów ten temat.

Pacjent Mitsubishi Pajero z Irlandii

kierownica po prawej

S1 2.

vin. JMA0NK9401P000128

homo e1*97/27*0109

opinia rzeczoznawcy , a w opinii samochód osobowy.

w DR irlandzkim w pozycji D3 JEEP/JIP.

Ale mam wątpliwości co do tego , że to jest samochód osobowy.

Jest w stanie ktoś po nr homo dojść czy to N1 czy M1 ?

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnych konkretów.

i opisana tam sytuacja dotyczy zupełnie innych konstrukcyjnie samochodów.

Pajero sport o którym napisałem, przypuszczam, że jako nowe było M1.

Jest z Irlandii i w DR nie ma śladu czy to M1 czy N1

Wiem , że najlepiej gościa spuścić na drzewo niech się inni martwią, ale nie na tym rzecz polega.

Klient ma się udać po wyciąg ze świadectwa homologacji i zobaczymy co tam będzie, o ile go producent wyda. 

Edytowane przez diagnosta25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały numer zapodałeś?? Bo w homolgacjach ITS pod tym numerem nic nie znajduje. Czasami w dokumentach jest krótszy, a pełny jest na TZ, czy na odwórt.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to podany numer homo z TZ. 

Moje podejrzenie jest takie, że jako nowy był M1 i został przerobiony na N1 i po sprowadzeniu ktoś chce Wykorzystac fakt, że w papierach nie ma nic na ten temat i chce zrobić jako M1.

Rzeczoznawca zawsze napisze to co chce klient, bo bierze za to kasę. 

received_2899329207056935.jpeg

received_517635379097479.jpeg

received_2690615817859487.jpeg

Edytowane przez diagnosta25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca stworzył jakiś nowy kraj poprzedniej rejestracji,

 ustalając dane to powinien określić co najmniej tyle, co wymagane do wypełnienia DIP-u,

a wysilił się na mniej niż z przedstawionego dokumentu.

Chyba że całość jest na 4 kartkach, co ledwo widać w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.