Skocz do zawartości

Przekładka


cater3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sprawa tego typu pacjent fabryczny golf 3 z silnikiem vr6 miał karoserie w kiepskim stanie właściciel znalazł drugiego golfa 3 1.6 i przerzucił wszystko z tego pierwszego do tego drugiego i chce zmienić dane w dowodzie odnośnie silnika wagi itp. Moje pytanie jakie dokumenty są wymagane przy takiej zmianie i czy jest ona dopuszczalna. Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dane się zmieniły? z wyjątkiem mocy silnika i pojemności? Masa własna - wysłać na wagę

 

Cytat

W  przypadku zawiadomienia o  zmianie danych pojazdu zamieszczonych w  dowodzie rejestracyjnym, zaistniałej w  wyniku wprowadzenia zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, pojazd podlega badaniu technicznemu. Zaświadczenie o pozytywnym wyniku tego badania potwierdzające, że dokonane zmiany są zgodne z przepisami wydanymi na podstawie art. 66 ust. 5 i 5a ustawy, jest podstawą do wydania dowodu rejestracyjnego z nowymi danymi pojazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdaj sobie sprawę, że rozmawiamy o tym drugim golfie.

Nie ma możliwości przełożenia nadwozia, a jedynie włożenia do tego "nowego" nadwozia całej "zawartości" ze swojego dotychczasowego pojazdu. Innymi słowy - klient rejestruje teraz na siebie tego golfa 1.6, a tego pierwszego oddaje na złom czy tam sprzedaje. Potrzebny zatem będzie dowód własności tego golfa 1.6 i wszystko co z nim związane. Jeśli po wrzuceniu do tego 1.6 klamotów z tego pierwszego faktycznie coś się zmieni w kwestii danych to dodatkowo badanie z opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf 1.6 jest zarejestrowany ma wrzucone wszystkie podzespoły z tego vr6. Czyli rozumiem że nie są potrzebne jakieś dodatkowe dokumenty od producenta pojazdu że ten silnik i reszta podzespołów były montowane w tym modelu, bo już różnie słyszałem a że pracuje w tym fachu od kilku miesięcy to nie mam jeszcze dużego doświadczenia i wolę się dopytać także dzięki za każdą podpowiedź

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden i drugi silnik występował w tym modelu większych problemów nie powinno być, ale w tym układzie nie tylko o silnik chodzi, tylko o wszystkie podzespoły - zawieszenie, przeniesienie napędu, układ hamulcowy itd.

To dosyć trudne do oceny na SKP - szczególnie bez doświadczenia.

Przy tak szerokim zakresie zmian wypadałoby też rzeczoznawcę zatrudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest orzeczenie rzeczoznawcy i dokumenty z wykazem prac od firmy która dokonała tej operacji po numerach fabrycznych OEM podzespołów auta typu hamulce, napęd i zawieszenie wynika że występowały z tą wersją silnikową.

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Dz.U. 2018 poz 1990. Art.66 ust. 4 pkt 5  zabrania się " wymiany nadwozia posiadającego cechy identyfikacyjne o których mowa w ust. 3a pkt. 1 . Coś takiego znalazłem zaznaczam że jestem  zielony jako diagnosta i trzeba by to skonsultować z gronem doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabrania się i co dalej? Można poprosić jaśniej w czym tkwi problem dokładnie?

Tak to po ludzku brzmi: 

Zabrania się wymiany nadwozia pojazdu posiadającego cechy identyfikacyjne takie jak: numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w " nowym " golfie robimy badanie ZK  , że zmieniono silnik o pojemności , mocy , zmieniła się  masa własna ( można przepisać ze starego golfa ) . dołączyć opinie i wykaz prac . stary golf nas nie interesuje . nie zachodzi przypadek wymiany nadwozia posiadającego nr identyfikacyjny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.