Skocz do zawartości

Czy warto robić uprawnienia?


Ardianek

Rekomendowane odpowiedzi

To weż cenę konkurencyjną i nic cię nie nauczą. Wystarczy poczytać na forum wypowiedzi, jak to na kursach jest.

Nauka kosztuje.

Możesz jeszcze pokombinować z dopłatami dla bezrobotnych (ale jednak pracujesz)

 

Ty się chłopie rzeczywiście  zastanów, czego tak naprawdę chcesz, bo szkłem d...y nie wytrzesz (za darmo to raczej nikt nie zaproponuje kursu)

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widz że sam nie wie czego chce. Jak Ci szkoda zainwestować w kwity pare tysięcy to ucz się lepiej tego angielskiego i będziesz żył jak król.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób tam robiło ale jest niekonkurencyjna bo są szkoły gdzie jest za 2200. Jeśli faktycznie inne słabo kształcą to wiadomo, że lepiej dołożyć. A o tym programie gdzie jest połowę taniej jeśli jesteśmy wysłani na kurs ze stacji należącej do tego programu to gdzieś o tym czytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do angielskiego chęci tez potrzebne i czasu też trzeba poświecić

 

Chłopie, ożeń się, żona ci doradzi i da motywacji (przypilnuje, poprowadzi za rękę) :giggle:

Mało elegancko napisałem, ale .... problem sie rozwiąże

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak dla Ciebie 200-300zł przy robieniu uprawnień ma znaczenie to naprawdę nie mam pytań. U nas robili i po 1700 na południu ale trzeba było się samemu uczyć i załatwiać praktyke. Tak że...

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że w mojej okolicy jest przesyt diagnostów, mimo że stacje powstają jak grzyby po deszczu i non stop kogoś potrzebują.

Zarobki bez szału, 80% ofert to "diagnosta-mechanik" za 3000 zł brutto i to też nie od razu, przez okres próbny minimum krajowe... Pozostałe oferty, 3500 zł brutto (głównie z placówek pocztowych), ale to tak fajnie wygląda zazwyczaj tylko w ofercie, bo w rzeczywistości wynagrodzenie to prowizja od obrotu.

I tak się żyje na przedsionku "ściany wschodniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe skoro pójdzie się do byle innej pracy i zarobisz więcej? Przecież w przysłowiowym Lidlu płaca więcej. Zawód diagnosta powinien być jako alternatywa bo jeśli to jedyny zawód jakim się dysponuje to można się wkopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Czolgista napisał:

, 80% ofert to "diagnosta-mechanik" za 3000 zł brutto

A 80% ludzi którzy się na to godzą to jest wartych tyle samo co ten pracodawca.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ardianek napisał:

Zawód diagnosta powinien być jako alternatywa

Powinien być prestiżowy a nie alteratywą pomiędzy Biedronką a Lidlem (przepraszam pracowników...). W całym kraju jest nas mniej niż specjalistów w innych zawodach. Odpowiedzialność taka, że za przysłowiową pomyłkę traci się prawo do wykonywania zawodu (nie mylić z pocztą, która traci fach na własne życzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale widać jak jest po tym co tutaj ludzie piszą. Rewelacji z zarobkami nie ma. Zrobić jednak trzeba. Chyba lepiej żałować, że się spróbowało albo zrobiło niż, że się nie spróbowało.

Szukam wzoru tego zaświadczenia o odbytej praktyce - będę miał z pracy wypisane bo i tak jestem pod serwisem. Ewentualnie jak ktoś ma wzór to będę wdzięczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

A 80% ludzi którzy się na to godzą to jest wartych tyle samo co ten pracodawca.

Ale w moim regionie to jest "dobra" pensja... Patrząc na wszystkie oferty pracy promieniu 25 km, na palcach można policzyć takie z pensją powyżej 3000 zł brutto (na terenie Polski). Może sprawa ma się inaczej, jeśli jesteś "z polecenia", ale mnie jeszcze nikt, nigdzie nie polecał, więc się nie wypowiem.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło o:  80% ofert to "diagnosta-mechanik"

Dlatego prestiż zawodu upada bo jak pracodawca gościa z wykształceniem i uprawnieniami zagoni pod auto do kanału no to robi z niego kolejnego przynieś wynieś pozamiataj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowej stacji się na taki układ zgodziłem, ale tylko z tego powodu, że zacząłem dostrzegać ewidentne braki w kwestii diagnozowania "bardziej skomplikowanych" samochodów, gdyż tak jak napisałem wcześniej, kilka lat naprawy własnych samochodów i 6 miesięcy pracy jako mechanik w warsztacie komercyjnym to właściwie żadna praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 22:10, Ardianek napisał:

Pisałem o poważnej profesji. Adekwatnej do chociażby wykształcenia. Muszą być profesje gdzie można zarobić w dobrej i ambitnej pracy nie będąc przy tym właśnie mechanikiem czy spawaczem.

 

adrianku w moim przypadku jadę jednokierunkową , bo wiek i zdrowie nie te ?

Chcę  Cię przygotować na wezwania powypadkowe samochodów , motocykli

'"z twoją pieczęcią " przez dochodzeniówkę ,zeznania przed prokuratorem jako świadek , w sądach gdzie niezadowolony klient dochodzi swoich racji w walce z handlarzem, telefony z TDT ........itp ...itd.....

I TO WSZYSTO  ZA MARNE 1000ZŁ WIĘCEJ.

ps.

Może będziesz miał szczęście i to Cię nie spotka ?

i będziesz spał spokojnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mecher napisał:

Na spawacza tyż trza "papiery" mieć

 

I co 3 lata od nowa robić weryfikację próbki spawania, a tu na razie nie potrzeba.

Ale radzę Ci, zacznij od radnego, potem wójta czy burmistrza , a następnie poseł lub senator. I tym sposobem możesz być MINISTREM i śmiać się z tych co zarabiają 2500 na rękę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, daro1961 napisał:

 

adrianku w moim przypadku jadę jednokierunkową , bo wiek i zdrowie nie te ?

Chcę  Cię przygotować na wezwania powypadkowe samochodów , motocykli

'"z twoją pieczęcią " przez dochodzeniówkę ,zeznania przed prokuratorem jako świadek , w sądach gdzie niezadowolony klient dochodzi swoich racji w walce z handlarzem, telefony z TDT ........itp ...itd.....

I TO WSZYSTO  ZA MARNE 1000ZŁ WIĘCEJ.

ps.

Może będziesz miał szczęście i to Cię nie spotka ?

i będziesz spał spokojnie ?

 

Trochę przestraszyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uświadomiłem ,co nieco  to realia z którymi przyszło mi się osobiście spotkać ?

Reszta prawdy   to co piszą koledzy ....pracodawca, zmiennik, obrażony klient  no i ci nieszczęśni " pocztowcy "?

 

ps. 

to rocznik w nicku ?

Edytowane przez daro1961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.