Skocz do zawartości

termin badania technicznego


nowygosc

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, thefilinek napisał:

Data badania wyznaczona prawidłowo

Prawidłowo, tutaj nie można nic zarzucić, bo skoro klient przyjechał to diagnosta zrobił badanie.

43 minuty temu, thefilinek napisał:

Tylko pieczątka WK z datą 31.08.2022?

Dokładnie tak było. 

Jak miesiać po pierwszej rejestracji, to może jeszcze na PC było, dlatego w DR jest pieczątka z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał ciężarowy? Termin ustalony zgodnie z "wiedzą" co po niektórych diagnostów i urzędników WK. Skoro robią ZK, a w zakresie jest OBT, to ustalają termin i jadą z kolejnym wpisem. T R A G E D I A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 17:37, Bartek24 napisał:

jest ciężarowy.

:omg:

4. Liczba miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy nie może przekroczyć:
a) 6 w przypadku pojazdów kategorii N1 ;
b) 8 w przypadku pojazdów kategorii N2 lub N3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 17:24, aboz napisał:

Pozostał ciężarowy?

Przepraszam, jest to jednak samochód osobowy. Źle odpowiedziałem. Dzisiaj przyjechał drugi i jest dokłądnie to samo i w ten sam dzień było robione badanie okresowe na 2 lata, tylko data 1 rej różni sie o kilka dni.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie dzisiaj miałem taki temat: auto osobowe bez żadnego dodatkowego wyposażenia, 1 rej. 02.09.2021 i nie wiem dlaczego, prawdopodobnie przez błąd urzędu termin ważności badania 02.09.2023. w dowodzie jaki i w Cepiku. Auto klient miał od początku, kupił nowego i nic z nim nie robił. mówię mu że pewnie błąd urzędu bo powinno być na 3 lata i żeby sobie to najpierw wyjaśnił ale że miał wyjazd w niedziele 03.09 to mówi że woli zrobić badanie i mieć z głowy niż jeździć bez przeglądu ważnego i teraz moje pytanie: czy dobrze zrobiłem wyznaczając termin następnego badania na 2 lata do: 01.09.2025?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też bym zrobił na 2 lata. :wink: Oczywiście jeżeli auto kupione w Polsce z salonu jako nowe. :wink:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołączę się do tematu 

Dzisiaj przyjechał klient do mnie z takim zaświadczeniem na badanie  i mówi do mnie , że już zrobił to co miał zrobić, oczywiście na naszej stacji nie był. Proszę zwrócić uwagę na daty badania 

IMG_0783.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznaczył termin badania okresowego na 14 dni. Pseudo diagnostów nie brakuje

w DR też może wbija 14 dni. Nie zdziwiłbym się

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Solaris napisał:

Wyznaczył termin badania okresowego na 14 dni.

Z wynikiem negatywnym . W uwagach napisał : termin NBT został okreslony na podstawie Dz.U. 2022 poz. 2066 paragraf 6 ust.6 .

Tak dużo pytan a tak mało odpowiedzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z wynikiem negatywnym, ale nie zdziwiłbym się jakby ten swój termin wbijał też do DR bo skoro określił termin badania i są miejsca w DR to trzeba iść za ciosem 😀

Dodam tylko, że w takiej sytuacji program z automatu wykreskowuje termin badania żeby przy negatywnym nie określić przypadkiem terminu. Więc musiał idiota poprawiać po programie. Chyba lepiej by było jakby przy negatywie zablokować diagnostom możliwość ingerowania w pole "następny termin badania"

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w na pewnej znanej mi skp[pod Łodzią],też diagnosta daje dwutygodniowy termin na zaświadczeniu i uważa,że jest ok,

dopóki tego nadzór nie odkryje albo coś na drodze się odwali.Jakby długo robił to może pamiętał taki wynik 'W'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca widać, że to dinozaur ten Pan diagnostyk, stawia jeszcze stempel na zaświadczeniu. Taki jakiś tradycjonalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wynik negatywny skoro żadnych usterek nie ma? Widać że stacja pracuje na najlepszym programie 🤣🤣🤣 więc tam wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Andrzej65 napisał:

Na jakiej podstawie wynik negatywny skoro żadnych usterek nie ma?

Jak to nie ma, przecież łapskiem napisane "oś przednia L+P, koło zapasowe" i nawet jeszcze "pióra wycieraczek" - dla chcącego wszystko się da, ale najważniejsze, "chop" sprawdził, zobaczył i właściwie ocenił. :OK::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki o zużytym bieżniku czy pęknięciach opon wpisał w Uwagach z palca bez klasyfikacji usterek. Jako, że właściciel SKP nie opłacił już dawno za aktualizacje programu to chłop działa jeszcze na starszej wersji bez możliwości klasyfikacji usterek. Pole przeznaczone na usterki ma zablokowane i nie może ich wybrać więc wpisuje wszystko z palca do pola Uwagi. A jak mu się jeszcze coś przypomni po zakończeniu badania i wydrukowaniu zaświadczenia to dopisuje kolejne usterki długopisem. Widzicie, nie przeszkadza mu że działa na wersji programu sprzed wielu lat i że nie wybiera usterek z menu. 

I nadzór też mu nic nie powiedział, że nigdy usterki we właściwe pole nie wpisał tylko ładuje w Uwagach😀

Więc o czym my mówimy, o jakiej poprawie systemu badań😀

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest ważniejsze, czy piękne wpisy w tabelkach, czy fakt wykrycia usterek i ich określenie, nawet ręczne ? 

Dla mnie ważniejsze jest to, że nie klepnął, tylko że zobaczył i opisał. :meditate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio jeden zbeształ z sąsiedniej SKP że nie używam czytnika do dowodów i mu badanie przypisałem do pojazdu który robią oni (Przy przerejestrowaniu dwie przyczepy  zostały połączone ). Chop mi tłumaczył że oni nic nie musza robić, wszystko robi się automatycznie ale oni za to dużo płacą, więc to na pewno moja wina 😁 Tak że widzicie, od skrajności do skrajności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.