Skocz do zawartości

Jaki rok produkcji wpisać DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki rok produkcji lub modelu wpisalibyście w DIP Opel Omega VIN W0L000026SXXXXXXX

W briefie 1-sza rej 21.10.1996 na końcu Russelsheim 12.01.1996 (pieczątką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tomek D

    13

  • markes30

    9

  • prezes100

    7

  • berecik

    5

1995 , na ostatniej stronie jest napisane [ mniej wiecej tak] dane na stronie A i B są zgodne ze świadectwem homologacji co w dniu dzisiejszym ja to potwierdzam i są tam stosowne podpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z WIN rokiem produkcji tego pojazdu jest rok "S" - 1995.

a pierwszej rejestracji 21.10.1996r.

Gdyby "S" było rokiem modelowym to rok produkcji tego pojazdu mógłby nawet być 1994r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 100% odpowiedziało że trzeba wpisać 1995r

Klientowi już w trakcie badania powiedziałem że :

Rok modelowy 1995 a produkcji tym bardziej 1995

zaakceptował i pojechał .

następnego dnia wraca i mówi że nie chcą mu przyjąć w UC bo nie zgadzaja się rok na umowie (1996) i przeglądzie(1995) i chce bym poprawił. Powtórzyłem jeszcze raz:

Rok modelowy 1995 a produkcji tym bardziej 1995
więc pojechał (VW Passatem :!: na stację 1km dalej i przywiózł po 30 min pierwsze Omegi :!: z 1996r). Chce aby mu zwrócić kasę .

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec kupuje auto 2 letnie w Holandi po dwóch latach kupuje nasz rodak i jest data pierwszej rejestracji w niemczech to nie możemy uznać tego za rok produkcji bo cudownie się nie odmłodziło. Staram się jak najlepiej tą datę określić a jak mam poważne wątpliwości to kieruje do rzeczoznawcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce aby mu zwrócić kasę .

Co wy na to?

Powiedz pacjentowi że jeśli chce zwrot kasy to niech zgłosi do starostwa że śle wpisałeś rok produkcji. Może się okazać że ta Omega moze być nawet 1994 jak pisze Tospol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kase zapłacił za badanie które wykonałeś i dokumenty które wypełniłeś i to otrzymał , badanie jest zapisane jako pozytywne więc nie ma podstaw do anulowania badania i zwrotu gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam poważne wątpliwości to kieruje do rzeczoznawcy

Święte słowa

Jak ruszy CEPiK to może niektóre rzeczy będą lekko normalniej wyglądać

Oby...oby....

A najgorsze jest w tym to, że ty zrobiłeś dobrze i jesteś zły a ten co zrobił jak zrobił jest pewnie od teraz najlepszym diagnostą na świecie (oczywiście dla klienta)

 

[ Dodano: 03-03-2006, 19:10 ]

Co wy na to?

No chcieć to on może...zapłacił za badanie i ty mu je zrobiłeś. A gdyby dałbyś negatywa za brak hamulców a klient pojechałby znowu do tego diagnosty otrzymałby P i co też żądał by kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A jaki rok prod Opla o nr nadwozia W0L0TGF3528XXXXXX, i REJESTR w niemczech 27-05-2002 a na końcuRuesselsheim, den 01.11.01. Czy to jest 2002, na pasach i szybach 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data ta na końcu oznacza od kiedy dany model jest produkowany w tej akurat fabryce, czyli rok 2002 zostaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na końcuRuesselsheim, den 01.11.01.
a moim zdaniem opuścił fabrykę Opla w Russelheim 01.11.2001. Nowe auto wiec papier z serwisu (lub telefon do kolegi z Opla np. z forum ;) ) lub rzeczoznawca. U.C. też to sprawdzi bo będzie w innej stawce akcyzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem opuścił fabrykę Opla w Russelheim 01.11.2001

No niby tak tylko jak pojazd z 2001 roku mógł mieć szyby i pasy z przyszłości '2002' (pomijając zdolności handlarzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem cały "pic" polega na tym że producenci przypisują pojazdy wyprodukowane w okresie 1 sierpnia np. 2001 do 31 lipca 2002 r do roku modelowego 2002 a więc szyby czy pasy nie są z przyszłosci - są poprostu produkowane do tegoż właśnie roku modelowego . Dlatego ja wpisałbym rok produkcji 2001 . Jak zauważył kolega opuścił fabrykę ( albo uzyskał homologację ? - tego nie jestem do końca pewien) 01 listopada 2001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważył kolega opuścił fabrykę ( albo uzyskał homologację ? - tego nie jestem do końca pewien) 01 listopada 2001.

O dacie uzyskania homologacji jest wpis linijkę wyżej w briefie.

Moim zdaniem należy potraktować sprawę poważnie (rzeczoznawca, wydruk z serisu + Xero u nas w dokumentach ) bo U.C napewno to potwierdzi u przedstawiciela producenta (gdzieś u kumpal widziałem pismo z U.C. oskarżające go o współudział o oszustwie podatkowym). Jeśli się zdecydujesz na 2002 to musisz mieć jakiś dupochron ;) , bez tego ja bym pisał 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dacie uzyskania homologacji jest wpis linijkę wyżej w briefie.

 

Na ostatniej stronie powyżej jest data uzyskania homologacji na serię (partię), lub dany model samochodu a poniżej jest to potwierdzone przez zakład montażowy w dniu zejścia z taśmy (produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydział komunikacji potwierdził nam że rok prod.2002, niestety UC żądał wyjaśnień na jakiej podstawie rok 2002, w/g nich 2001. Po wyjaśnieniu że OPEL podaje rok prod w Nr VIN Celnik przyznał rację i zmienił na 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPEL podaje rok prod w Nr VIN

nie produkcji a modelowy i tu jest pies pogrzebany...

 

[ Dodano: 16-05-2006, 13:37 ]

Wydział komunikacji

 

A u Was to różne dziwne (jak na mój gust) rzeczy się czasem dzieją. Rozmawiałem kilka razy z waszym naczelnikiem i pracownikami. Osobiście wydaje mi sie, że są za elastyczni dla klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AUTO-IDENT z 1999 roku wydawca Eurotax Polska podaje w przypadku OPLI znak 10 jako rok prod. a nie modelu, niezależnie od okresu produkcji. Fakt że niektóre koncerny podają w jakimś okresie r prod. a w innym rok modelowy albo wogóle Np. ROVER Mini. Czym się podpieracie ustalając rok prod, modelu?

 

Odnośnie WK to różnie jest nie tylko u nas podzwoń po całej Polsce to się dowiesz że co kraj to obyczaj, w jednej sprawie uzyskasz 2 różne odpowiedzi. Ale zgadzam się z tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AUTO-IDENT z 1999 roku wydawca Eurotax Polska podaje w przypadku OPLI znak 10 jako rok prod. a nie modelu,

Ale już ten sam AUTOIDENT z 2005r podaje 10 znak - rok modelowy. Czas zmienić AUTOIDENT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy data wydania świadectwa homologacji równa się z datą

produkcji pojazdu? Np. data wydania świadectwa homologacji listapad 2005 r. a data pierwszej

rejestracji marzec 2006. Którą datę uznać za datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.