Skocz do zawartości

Jaki rok produkcji wpisać DIP?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Starostwo moze odmowic rejestracji i odsyla klienta (oni sa ci dobrzy ) a on wraca do nas i sie zaczyna...

Ja wtedy odsyłam klienta do rzeczoznawcy (a czasami WK odsyła do rzeczoznawcy)

wiec co my biedni mamy wpisac rok modelowy czy rok produkcji

Jak nie masz pewności co do roku produkcji to zaznacz modelowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tomek D

    13

  • markes30

    9

  • prezes100

    7

  • berecik

    5

W starym Brief-ie data opuszczenia taśmy montażowej była wpisywana na trzeciej stronie -części

Właśnie miałem Meganke na pierwszym, data na czwartej stronie w brifie 07-01-1998 a na naklejce pod kanapą 52/97 czyli 52- tydzień, 97 rok więc podtrzymuje swoje zdanie że na czwartej stronie jest data przyjęcia do salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52/97 czyli 52- tydzień, 97 rok więc podtrzymuje swoje zdanie że na czwartej stronie jest data przyjęcia do salonu

 

Jak już pisałem dla aut wyprodukowanych poza niemcami jest to data wpłynięcia na niemiecki obszar celny przecież Megan robią we francji. Więc może być 97r lecz sprawdź dokładnie bo 52/97 może to być 52 tydzień 97r wyprodukowana kanapa tylna a nie cały samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renówkach mówią różne rzeczy na temat daty produkcji, przykład:

Laguna I rej. we Francji 18.01.1995 (zapisane w dokumentach francuskich), odpowiedź serwisu w Polsce; wyprodukowano w lutym 1995. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś walczyliśmy z klientem z Mitsubishi Colt'em - rok produkcji z dokumentów 1997. Wg VIN'u 1995 (S). Ale, że dokumenty były rzeczywiście "mocne" postanowiliśmy poddać sprawę pod werdykt przedstawiciela importera.... Odpowiedź: 1996. I bądź tu mądry... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w dowodzie jest rubryczka rok produkcji i koniec

amoze po prostu zmienic te rubryczke w dowodzie rejestracyjnymi wtedy jest zycie diagnostow, celnikow, i WK troszke latwiejsze. No ale Panstwo mamy jakie mamy, wiec zamiast ulatwienmozemy sie spodziewac jeszcze wiekszych trudnosci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jakbym nie musiał spać, to pracowałbym na trzech etatach i może wtedy

 

czyli ... pracyujesz bo musisz :) anielepiej pracowac bo chce ?

(ale gornolotne pomysly hihi)

a co wy na to, aby ustalc place minimalna dla diagnostow??

wtedy to pewnie by sie czasem i chcialo :)

prosze o oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłam tłumaczenie całego briefu (starego typu) przez tłumacza przysięgłego

Oto tekst z ostatniej wąskiej strony:

Zaświadczenie właściciela o świadectwie homologacyjnym pojazdu/homologacji EWG

Zaświadcza się prawidłowość danych w kolumnie A (włącznie z uwagami opisanymi w punktach 33 i 34) poświadczających stan pojazdu oraz ich zgodność z typem 202, wersja ........., dla którego wydano świadectwo homologacyjne o numerze e1*93/81*0034*16, dnia 2.08.1999 we Flensburgu, udzielonych przez Federalny Urząd Rejestracji Pojazdów Mechanicznych.

.... Stuttgart, dnia 15.03.2000.

U nas musimy wpisywać rok produkcji, wiem że nie ma obowiązku, ale nie można się ciągle targać z WK, rok prod. ustalamy np. z szyb, pasów, pod popielniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas musimy wpisywać rok produkcji, wiem że nie ma obowiązku, ale nie można się ciągle targać z WK, rok prod. ustalamy np. z szyb, pasów, pod popielniczką.

 

Oraz z fusów i układu gwiazd(to dla mercedesa), pomocne są tez słoje na pniu sciętej sosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocne są tez słoje na pniu sciętej sosny.

Wybacz Piotrek ale tu się pomyliłeś, tak to ekoledzy sprawdzają wiek drzewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Piotrek ale tu się pomyliłeś, tak to ekoledzy sprawdzają wiek drzewa

 

Eeeetam....

 

Wiele osób na tym forum lansuje tezę ze diagnosta to (A) urzednik Panstwowy, wielu nawet marzy o panstwowej pensji, którego obowiązkiem jest troska o BRD i (B) EKOLOGIĘ.

 

Stąd:

 

ad. (A) - stąd wrózby z fusów " pierwsza czynnosc urzednika nalać wody do czajnika"

ad. (B)- stad ekologiczne metody pozyskiwania daty produkcji.

 

Z mercem to wiadomo - kazdy chce być posłem i mieć firanki w mercu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bezpieczeństwo klientów owszem dbamy, a co do urzędników państwowych to niestety nimi nie jesteśmy. Gdybyśmy byli to zapewne trudno by nas było oderwać od stołków, a nam się chce ruszyć cztery litery zza biurka i ustalić wiarygodne dane.

Klienci nie narzekają, WK nie odrzuca i nie gania klienta a zadowolony klient to prawie pewnik, że wróci w przyszłym roku i pociągnie za sobą kilku znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.