Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa - organ właściwy do wydania decyzji o tabliczce zastępczej.


Rafi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Panowie szybkie pytanie. Mam  ciągnik zakupiony w Warszawie i tam też zarejestrowany .Pojechał do innego miasta A, w tymże mieście A dostał negatywa za tabliczkę . Teraz pytanie . Gdzie należy udać się po decyzję o nadanie tabliczki zastępczej jeśli pojazd będzie miał robione badanie i rejestrację w mieście B. Po decyzje klient idzie do miasta docelowej rejestracji i w tym też mieście rejonie tabliczkę należy wykonać? Bo troszkę się przyznam nieśmiało pogubiłem w tym czy jest jakaś zależność pomiędzy tym kto ma wydać decyzję i czy może być wydana w innym mieście innego województwa, i tak samo czy tabliczka może zostać wykonana w jakiejkolwiek stacji w kraju. Pozdrawiam i dzięki z góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest u mnie czyli musi isc tam gdzie jest zarejestrowany o nadanie decyzji natomiast to urząd wskazuje stacje raczej ta jaka chce urzytownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka może być wykonana w jakiejkolwiek stacji w kraju (jeśli może ona wykonywać ZTZ), jeśli na decyzji nie ma podanej konkretnej stacji ( z czym sie kilka razy spotkałem)

1 minutę temu, MCH82 napisał:

 urzytownik

uŻytkownik, za karę 100 razy napisz poprawnie wyraz :faint:

O innych znakach interpunkcyjnych nie wspominam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mecher napisał:

(jeśli może ona wykonywać ZTZ)

 

Każda może.

 

Moim zdaniem właściwym jest starosta ze względu na miejsce zamieszkania właściciela (jeśli pojazd zmienił właściciela - to może to być urząd inny niż urząd aktualnej rejestracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Michał. A jeśli gość kupił z Ciągnik w Wawie a jest z np Łodzi, i w Łodzi  (czyli u siebie)zgłosił fakt zakupu w WK ale nie zarejestrował ciągnika , to tak samo występuje do WK Łódź po decyzję?

Chodzi o to czy w momencie zgłoszenia, staje się już pełnoprawnym właścicielem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem to się stajesz w momencie podpisania umowy. Rejestracja w żaden sposób nie potwierdza, ani nie ustanawia prawa własności.

Nie to jest celem rejestracji, czy nawet zgłoszenia nabycia pojazdu.

Edytowane przez blakop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc rozumiem że właściciel mieszkający w mieście Łódź , idzie sobie po zakupie ciągnika do WK łódź, bierze decyzję o nadanie tabliczki, i można zarówno tabliczkę  jak i BT wykonać gdziekolwiek. Dobrze rozumiem ?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być.

Ale gwarancji Ci nie dam, że w jakimś WK zinterpretują to inaczej.

Natomiast więcej niż pewne jest, że będą na Tobie przy okazji wymuszać (z jakim skutkiem nie wiem) rejestrację tego pojazdu na siebie. Być może od tego uzależnią wydanie decyzji na TZZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, to już jest problem drugorzędny , bo pewnie pojazd i tak zostanie zarejestrowany jak będzie trzeba. Na mnie On nie będzie, ja ewentualnie zajmę się tabliczką i BT jeśli pojazd koniec końców u nas wyląduje. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny właściciel  do wk , czerwone blachy i decyzja na nabicie tabliczki , jak w poprzednim zgłoszono sprzedaż to już nic tam nie załatwisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby wydać decyzję pojazd nie musi być zarejestrowany w danym urzędzie. A już tym bardziej nadanie TZZ nie wymaga aby pojazd miał aktualne badanie. Po co niby to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są urzędy, które taką decyzję wydają z systemu Pojazd, więc najpierw wymuszają czasową rejestrację. Oczywiście takie działanie jest całkowicie bezprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej sytuacji to jeszcze nie spotkałem ze pojazd był zarejestrowany np w Warszawie kupiony do Wrocławia i bez rejestracji Wrocław wydał skierowanie na tzz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.