Skocz do zawartości

Światła led h4 pytanie


luka92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jak to jest ze światłami z homolgacją HCR i zamontowanymi ledami h4, jaka homologacja powinna być? Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć znalazłem tylko informacje że na reflektorze powinna być informacja MD lub 98. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawa wygląda tak przyjechało auto z zamontowanymi w miejsce żarówek H4, żarówkami LED, dobrze rozumiem że na podstawie regulaminu 112 na reflektorze musi być oznaczenie MD? Pytam gdyż zgłębiam temat jak to wygląda całkowicie zgodnie z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło światła niezgodne z homologacją lampy ,wynik badania N . nie ma znaczenia homologacja tej żarówki led , nie jest ona przeznaczona do tej lampy . zachodzi niezgodność źródłą światła z lampą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami wygląda tak, jak mówią przepisy i nie ma odstępstwa, grzebania, kombinowanie, podmieniania, zamieniania, bo pani co sprzedawała tak powiedziała...!!!

Element świetlny zespolony podlega żmudnym i kosztownym procesom badań, testów, sprawdzeń, analiz, dopuszczeń = homologacji.

Czyli wszystko od obudowy, poprzez lustra, odbłyśniki, żarówki, klosze i nie wiadomo co tam jeszcze ma być zgodne z tym, co mówi numer homologacji!

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/7716-lampy-led-żarówki-led-i-ich-kolory/&do=findComment&comment=124539

 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12956-żarówki-led/&do=findComment&comment=250231

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media wychwalają  retrofity jako LED-owe zamienniki żarówek, a na końcu, drobnym drukiem  "Jedyna wada to cena i fakt, że nie można się na nich legalnie poruszać" i klient wariuje:( niestety - coraz częściej się to zdarza.

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piter1973 napisał:

nie ma znaczenia homologacja tej żarówki

Ma zasadnicze. Led H4 po prostu jej nie ma. Więc poza brakiem kompatybilności dochodzi do używania nie homologowanego źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Mamy jednego aktywnego moda, który sam nie podoła. Z forum zrobił się kosz na śmieci, w dodatku same odpadki bez segregacji. Ktokolwiek wchodzi, to nie przeszuka, nie poczyta, nie zada sobie minimalnego trudu, tylko "witam mam problem", "cześć takie pytanie", "przyjechał klient i...", "czy można tak", "czy można siak", "czy można owak".

No dajcie na luz. Zapomnij o stosowaniu polskiego języka, a retoryka prosto z piaskownicy wynika!

 

Tematów o oświetleniu było z trzysta pięćdziesiąt. Nie ma potrzeby drążyć kolejnego!

 

FORUM jako kompendium wiedzy, czy FORUM jako kupa bałaganu?

Edytowane przez Paprock
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma zasadnicze. Led H4 po prostu jej nie ma. Więc poza brakiem kompatybilności dochodzi do używania nie homologowanego źródła światła.
Nie prawda. Ma homo na R10 ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aboz napisał:

Ma homo na R10

To znaczy, że przynajmniej radia posłucha w samochodzie. Jak mój znajomy zakupił H7 LED na aliexpress to muzykę może słuchać tylko z kompaktu.

  • Polub 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeszcze ludzie łapią się na to 10R - tyle o tym pisano a wiedza w dalszym ciągu "zerowa" - .... przecież ma homologację ..... to co się Pan czepiasz 

Szczególnie ci z listwami 120LED 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla sprawdzenia jak to świeci miałem włożone h4 jakieś ;japońskie;,jest bardzo słabo bo nie było odcięcia światła i cienia,oraz nagrzewa się to niesamowicie.Niedługo dostanę na próbę osramy to będę miał porównanie,zmiennik się śmieje że laboratorium na stacji robię,pzdr

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że potestować sobie można, ale na drogę się nie nadają te ledy bo jadący z przeciwka ma darmowy rentgen. Pomijam już kwestie homo , mówię o praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że te tanie szybko padają.

Miałem kilka takich, po jeździe w nocy sami zmieniali na halogenowe. "Znaki ładnie świeciły. ale przed maską niewiele widać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.01.2020 o 09:02, krzysieknowak napisał:

Ja dla sprawdzenia jak to świeci miałem włożone h4 jakieś ;japońskie;,jest bardzo słabo bo nie było odcięcia światła i cienia,oraz nagrzewa się to niesamowicie.Niedługo dostanę na próbę osramy to będę miał porównanie,zmiennik się śmieje że laboratorium na stacji robię,pzdr

Jak test Osramów? Jeszcze philips retrofit dobrze było by sprawdzić. Wszakże ci "renomowani" producenci się starają, aby to było dobre, a nie takie jak cała chińszczyzna. Może z czasem przyjdzie możliwość stosowania zamiennika h4/etc na homologowane porządne źródło światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdy nikt nie pozwoli żeby legalnie do reflektora przystosowanego do danego źródła światła, montować inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego większość żarówek H4 czy H7 wykonanych w technologii LED nie mieści się w obudowie reflektora a nawet jeśli da się zamknąć pokrywę to powstaje problem z odprowadzeniem ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A niech się mieszczą. Od razu piszą, że to nielegal, i na kartoniku też info coby na publicznych drogach nie używać.

To rozumiem. Tak postępuje markowy producent. Tylko żeby do kompletu użytkownik też był markowy i świecił sobie po polach, bezdrożach, lasach i łąkach. 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paprock napisał:

A niech się mieszczą

Tak się mieszczą, że nie dostają homologacji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.