Skocz do zawartości

Badanie techniczne u diagnosty samochodu z zagranicy


przemek78przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem i przywiozłem na tablicach samochód " specjalny "  z zagranicy i podbiłem dzis na badanie do diagnosty lecz mnie pogonil w związku z taką sytuacja :

 

Masa pojazdu gotowego do jazdy : 3470 kg

Dopuszczalna maksymalna masa : 3500 kg

ilość osób 3

 

jak rozwiązać problem proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Bartek24

    17

  • przemek78przemek

    14

  • Paprock

    13

  • Rafi90

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy to tylko ten jeden diagnosta u innego jest szansa ze przejdzie czy to umownie bedzie problem ?? bo gdzie tu jest problem  ??

czytam artykul ze ta masa pojazdu gotowego do jazdy czyli te 3470 to juz jest z kierowca

 

 

Edytowane przez przemek78przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli jest z kierowcą, to  itak braknie ładowności na pozostałe 2 osoby. Bo rozumiem, że są faktycznie te 3 miejsca siedzące? Co to w ogóle za pojazd specjalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ pojazd,  sprawdź co jest na tabliczce znamionowej  odejmij dmc od masy własnej podziej przez 3 i jak wyjdą 3 osoby to zrób opinie rzeczoznawcy i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 3 miejsca siedzące

tabliczka znamionowa

pod numerem vin pisze:

3500

7000

1-1750

2-2200

 

 

czy jest szansa ze inny diagnosta nie uzna tego za problem czy niestety trzeba zmienic mase pojazdu poprzez wage i rzeczoznawce ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest zawsze  i jeżeli nawet się znajdzie to będzie to niezgodne z przepisami, także wybrać się na wagę, zważyć pojazd zgodnie z zaleceniami i być może wszystko się wyjaśni, a nie kombinować.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to ze mnie diagnosta zważył i było tyle co w dokumencie a chodzi o to co jest w dokumentach

dlatego pytanie jak najszybciej i najtaniej podejsc do tematu i czy od razu atakowac rzeczoznawce bo bez jego poswiadczenia ani rusz ...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek78przemek napisał:

zakupiłem i przywiozłem na tablicach samochód " specjalny "  z zagranicy i podbiłem dzis na badanie do diagnosty lecz mnie pogonil w związku z taką sytuacja :

 

A można poprosić cokolwiek pojaśnić bardziej, co w cudzysłowie zawarte?

Tak pytam, żeby pogdybać jak ten samochód można ewentualnie odchudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo! No to teraz dumaj jak go odchudzić, coby ze trzech/dwóch ludzi w ładowności pomieścić. Co do dwóch, to zakładam możliwość pozbycia się jednego siedzenia.

A ładowność, to różnica między dopuszczalną masą całkowitą pojazdu, a masą własną. Masa własna zdefiniowania w polskich przepisach pomija ciężar kierowcy.

Natomiast przepisy inne przyjmują ten ciężar ogólnie w wysokości 75 kilogramów, a pasażera 68 kilogramów. Plus jakiś niewielki zapas na waciki lub kanapki.

Teraz można kombinować, co to się ponawyrabiało z samochodem, że parametr [G] zawarty w zagranicznym dokumencie zmienił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie wiem skąd ta wartość G jest 3470 kg , może pomyłka przy wpisie u zagranicznego diagnosty bo nie wiem jak inaczej to wyjaśnić

myślę ze nie będzie problemu by wartość zmniejszyć na 3300kg bo tyle mi wystarczy ale diagnosta nie zarejestrował mi poprzez ważenie samochodu tylko poprzez wpis tej wartosci 3470 kg w dokumentach z poprzedniego kraju

1.więc dopytuje czy to taki błąd gdzie u żadnego diagnosty nie ma opcji by go zarejestrować czy inny nie będzie uważał ze jest to dyskwalifikujące do zarejestrowania pojazdu ??

2. jeśli wymontuję fotel nr 3 to diagnosta mi go zarejestruje na 2 osoby ??

3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie gotowym do jazdy rozumiem? (Czyli zbiornik 90%, płyny, wyposażenie itd.) To jest z kierowcą czy bez?

I jak to ustaliłeś? Gdzie i jak ważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważyłem sam osobiście nim przyjechałem do kolegi na wage

wazenie bylo beze mnie w kabinie

 

w zbiorniku było 1/4 paliwa

 

 

po raz wtóry pisze ze tu diagnoście chodzi o wpis w dokumentach a nie ważenie bo nawet nim nie wjechałem do badania a wzrokiem nie sprawdził wagi :)

Edytowane przez przemek78przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ważenia pojazd musi być przyszykowany. Po legalu przyszykowany. Paliwo, oleje, akumulatory, gaśnice, koło zapasowe, płyn do spryskiwaczy...

Tak masę własną definiuje ustawa Prawo o Ruchu Drogowym:

53) masa własna – masa pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przemek78przemek napisał:

po raz wtóry pisze ze tu diagnoście chodzi o wpis w dokumentach a nie ważenie bo nawet nim nie wjechałem do badania a wzrokiem nie sprawdził wagi :)

 

Bo nie trzeba nigdzie pchać się samochodem, żeby za mało "pustej przestrzeni" stwierdzić.

Chyba nie muszę klikać po raz enty ile ta fura ma mieć ładowności dla trzech lub dwóch osób!

W trzydziestu kilogramach to się mieszczą wypełnione pampersy! 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.