Skocz do zawartości

Naczepa - przebieg


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to ja mam takiego pech ale...... - w tym miesiącu miałam z 6 naczep rejestrowanych w latach 2018/19 w których w Cepik podany jest stan licznika "1". Czy jest to jakiś błąd w CEP lub  WK to wpisało. Bo trzeba to odkręcać przez nowe funkcje w programie. Miał już ktoś taki przypadek

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często miewam. Czasem w programach przy niewypełnionym przebiegu podczas zapisu do CEP wyskakuje komunikat czy poprawić przebieg albo że błędy itd, więc ludzie dla "świętego spokoju" wpisują 1... Po co nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

Nie wiem czy to ja mam takiego pech ale...... - w tym miesiącu miałam z 6 naczep rejestrowanych w latach 2018/19 w których w Cepik podany jest stan licznika "1". Czy jest to jakiś błąd w CEP lub  WK to wpisało. Bo trzeba to odkręcać przez nowe funkcje w programie.

 Jak to robisz - to odkręcanie stanu licznika ?

 

40 minut temu, Rafi90 napisał:

Czasem w programach przy niewypełnionym przebiegu podczas zapisu do CEP wyskakuje komunikat czy poprawić przebieg albo że błędy itd, więc ludzie dla "świętego spokoju" wpisują 1... Po co nie wiem.

 

Jak tak wygląda poziom wiedzy diagnostów to nie ma się co dziwić, że że w CEP-ie tyle błędów.

A może to błąd oprogramowania? Jaki to program? Nie przypominam sobie nigdy takiego "babola" w NORCOM-ie ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Norbert Jezierski napisał:

 Jak to robisz - to odkręcanie stanu licznika ?

Pod stanem licznika dodano opcję o jego wskazaniach - z opcji wybieram "Brak zamontowanego .............." i w CEP ta wartość "1km"  ginie - i mam cichą nadzieję że za rok się nie pokaże przy zassaniu badania - oraz wybieram usterkę "11"  wpisuje "brak drogomierza"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie dziwnych rubryk po zaciągnięciu danych z CEPIK, to u mnie w Patronacie przed ostatnie 2 dni po każdym zaciągnięciu danych w polu kategoria pojzdu, niezaleznie od rodzaju pojazdu za każdym razem "wskakiwała" kategoria N1, nie wiem czemu. Dzisiaj z samego rana robiłem jedno badanie i już tego nie ma. Taka ciekawostka.

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, IVVO napisał:

w których w Cepik podany jest stan licznika

Spotkałem się z tym w naczepach i jest normalnie podany przebieg. Licznik przebiegu zamontowany na osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wybierać usterkę skoro drogomierz dla tego pojazdu jest nie wymagany , miałem podobny przypadek w naczepach nowych rejestrowanych w 2019 pokazuje liczba drogomierzy  1 stan km 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w starej wersji CEPiK-a trzeba było coś wpisać aby wysłać badanie bo i ja miewałem przyczepy z wartością przebiegu 1 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎01 o 08:35, Andrzej3 napisał:

Spotkałem się z tym w naczepach i jest normalnie podany przebieg. Licznik przebiegu zamontowany na osi.

częsty przypadek - licznik zamontowany na środkowej lub ostatniej osi po prawej stronie . najczęściej w naczepach z wypożyczalni lub od spedycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 20:04, IVVO napisał:

. Czy jest to jakiś błąd w CEP lub  WK to wpisało.

Nieee, był taki moment , przynajmniej w jednym programie że bez cyferki nie przyjęło  i już a 0 nie przyjmowało.

W dniu 31.01.2020 o 20:04, IVVO napisał:

 Miał już ktoś taki przypadek

Zdarza sie do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.