Skocz do zawartości

Hyundai i20 zmiana z ciężarowego na osobowy


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszły - bo kto się podpisał pod ZK? Raczej nie WK - ale przed emeryturą to jakoś może i inne spojrzenie na życie, pracę i przepisy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

wziąłbym na klatę oświadczenia "Jako producent pojazdu ...

No to jest opcja;) 

A najlepiej "jako producent podstawowy pojazdu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

Moja rada taka: nie pchać się w układy z kierownikiem. Niech zrobi uprawnienia i sam pociska badania na dealerskich papierkach.

Nie wiem, czy nie przedobrzyli z tym "ułatwiającym procedury" przepisem, ale w ostateczności wziąłbym na klatę oświadczenia pisane przez Ford Polska.

Mało tego, bo zasugerowałbym użycie treści z przepisu, czyli: "Jako producent pojazdu podstawowego oświadczamy..."

Majstersztyk, co nie. ;-)

Eee, w uklady sie nie pcham. Staram sie znaleźć złoty srodek w tym wszystkim, jako 'mlody' też chce wiedzieć co ludziom moge podpowiedzieć w podobnej sprawie bo zapytan sporo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fords napisał:

Czy pod Polskimi deklaracjami [od dealera], skoro i tak z mocy ustawy odpowiadają jako producenci skoro te samochody sprzedają [importerzy]

 

Gdzie to w ustawie można znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fords napisał:

Każdy kto wprowadza dany produkt do obrotu i sygnuje go logo producenta- odpowiada jak producent danego produktu. 

 

Super. Szkoda tylko, że PORD o tym nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przeczytałem temat, jest arcyciekawy.

Też mam takiego klienta: E1*2007/46/0339*03

Homologację z ITS widziałem: N1, bez kraty, klient chce osobówką jeździć.

Prosić od przedsiębiorcy 45.20Z oświadczenie że zdemontował zaczepy do mocowania ładunku z bagażnika? No jakoś trzeba zmienić to "niezmienialne".

Aha... Ilość miejsc: 5. Nic nie trzeba z miejscami zmieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o powrót do wieku 20 lat. Nic po za upływem wieku u mnie nie zmieniono. Żadnych operacji plastycznych, przeszczepów. Więc można mi przywrócić poprzednia ilość lat.

 

A na poważnie w skanie jest wyrażnie napisane przedstawiciel a nie producent pojazdu podstawowego jak wymagane w rozporządzeniu 

W dniu 29.08.2020 o 15:01, wrc69 napisał:

Jak nic nie zmieniasz w siedzeniach to muszą być?

Zmieniasz rodzaj pojazdu, który jest zmianą konstrukcyjną (było, nie było) a wymagania zmian na dzień ich dokonania. Więc uważam, iż ISOFIX-y powinny być, lub jak kto woli wymagania co do nich powinny być spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączonym przez Ciebie dokumencie są ( duże nieścisłości ), a mianowicie :

- w procesie przebudowy zostały zdemontowane :

- tylna kanapa, pasy bezpieczeństwa przynależne do tylnej kanapy.

Podejrzałem to " ciężarowe homo " a w nim ilość miejsc siedzących 4 ( cztery ) i za pioruna nie mogę sobie wyobrazić gdzie te dwa miejsca do siedzenia są w tym pojeździe  - skoro zdemontowano tylną kanapę ?

7 minut temu, Mecher napisał:

Więc uważam, iż ISOFIX-y powinny być, lub jak kto woli wymagania co do nich powinny być spełnione.

Moje zdanie jest takie samo. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 15:01, wrc69 napisał:

Jak nic nie zmieniasz w siedzeniach to muszą być?

A ja uważam, że jeżeli nie zmieniasz liczby siedzeń, ich położenia, czy jakiegoś mocowania, to ten paragraf "9f" nie ma zastosowania w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lokiec3 napisał:

Mi zarzucono takiego kwiatka:

A gdyby tak zrobić to dwuetapowo. Najpierw z ciężarowego na osobowy bez zmiany ilości miejsc, a później jak będzie zarejestrowany jako osobowy zmienić ilość miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rewers napisał:

A gdyby tak zrobić to dwuetapowo. Najpierw z ciężarowego na osobowy bez zmiany ilości miejsc, a później jak będzie zarejestrowany jako osobowy zmienić ilość miejsc.

Niech sami na to wpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecher, @leski66 rozumiem wasz punkt widzenia i go nie odrzucam. Zadam pytanie o te ISOFIX-y właścicielowi pojazdu.

8 minut temu, rewers napisał:

dwuetapowo.

Polak potrafi.

@lokiec3 dostaniesz burę (nie chciałem pisać: zjebkę) (o kurcze, napisałem) od administracji za cytowanie całego poprzedzającego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lokiec3 napisał:

Mi zarzucono takiego kwiatka:

I wcale się nie dziwię, przecież w piśmie Toyoty jak byk stoi:

"W związku z powyższym potwierdzam, iż technicznie można przywrócić....."

TECHNICZNIE, ale słówkiem tam nie ma żeby PRAWNIE,  oraz można, a to z kolei to domniemanie o możliwościach. 

Dla mnie to są tylko przypuszczenia na zasadzie "jakby babcia miała wąsy to......" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przyjechał do mnie klient R-Megane kombi. W DR ma M1 i 4 miejsca siedzące, samochód ciężarowy. W karcie pojazdu 5 osób. Chce zmienić na osobowy i 5 miejsc. Kratkę zdemontował w serwisie. Sprawdziłem w homologacji, że wyprodukowany jako 5 osobowy. Czy potrzebuję od niego zaświadczenie z pimotu? Miał ktoś taki przypadek?

Edytowane przez Gofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient niech wyjaśni w WK ile faktycznie miejsc siedzących miał ten pojazd,  potem będziesz mógł podjąć decyzję jakie dokumenty są wymagane aby przeprowadzić badanie po zmianach konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gofer napisał:

W DR ma M1 i 4 miejsca siedzące, samochód ciężarowy.

To się kupy nie trzyma.

Jaki podrodzaj pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.