Skocz do zawartości

Cofnięty licznik - przesłuchanie na komendzie


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

A niedawno się reklamowała Polska Policja żeby wpadać do nich i przy dobrej kawie pogadać o warunkach zatrudnienia... Może diagnostami chcą zostać?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sprzed tygodnia, dostawczak  , zatrzymany do kontroli wyszło ze nie ważne OBT , policmajster spisał licznik i pomylił 6 z 8. i tak teraz wyszło ze na odległości 45 km cofnął sie licznik o 2 tysie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego to raczej afery już nie będzie. Oczywiście licznik wyświetla 6 cyfr przebiegu.

Zrzut ekranu (20).png

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wezwanie. W sobotę z samego rana przyjechał klient poinformować mnie, że wraca z komendy gdzie spędził ok 3 godz. Podejrzenie krecenie przebiegu poj. Jak stwierdził i pokazał mi protokół to wynika ze podczas soboteniej kontroli brakowało mu ok 3 tyś. km. Wątpie żebym się pomylił na BT przy spisywaniu przebiegu ale wszystko jest możliwe.

W protokole są zapisane przebiegi: ostatni odnotowany przezemnie na BT 186 tyś, oraz z kontroli drogowej 183 tyś. Z tym że w Cepik-u  widnieje co innego - Błąd odczytu drogomierza. Wartość drogomierza nieczytelna lub niekompletna.

niss.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już miałem przyjemność rozmawiać z Policją na ten temat. Auto na badaniu w grudniu, w lutym kontrola,niezgodność o 5tys km. Oczywiście zeznania,pytania czy mogło dojść do pomyłki, i taki tam. na szczęście do mnie do pracy przyjechali. Właścicielka auta miała całą niedziele zmarnowaną bo do kontroli zjechał się biegły i prokurator i jakaś ekipa ze sprzętem diagnostycznym. po ok 2 tygodniach pismo ze sprawa została umorzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wszytskim.

Policjant przyjechał do mnie do pracy. Najpierw krótka luźna rozmowa. Z uśmiechem w żartach powiedziałem że nie jestem stroną w sprawie gdyż podczas kontroli policjant stwierdził że drogomierz nie działał i go nie odczytał, a prowadzący postępowanie zdołał go odczytać. Więć drogomierz naprawił sie w drodze na komisariat. Zdziwiony był jak pokazałem mu informacje z historipojazdu.gov.pl, Stwierdził że nigdy do tąd nie wpadł na to żeby tam sprawdzać informacje.

Później kruciótko wpisał w protokół;

,, Ja niżej podpisany M.Z. Jestem zatrudniony w firmie.... jako diagnosta. W dniu 27,11,2019 r. wykonałem BT w poj. marki nisan o nr rej... . Podacz badania odczytałem i zapisałem przebieg 186464 tys. Istnie możliwość pomyłki.''

Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał. Idę sprawdzić przebieg do samochodu przebieg, robię zdjęcie i przepisuje to co ze zdjęcia do programu. Sprawdzam dwa razy czy dobrze. Poza tym jak wydajesz zaświadczenie to jeszcze raz sprawdzasz i bez obaw. Co dalej będzie z tym licznikiem to mnie już nie obchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafi90 - pisząc o tym, że na pewno nie zrobiłbyś w tej kwestii błędu napisałeś:

 

22 minuty temu, Rafi90 napisał:

Idę sprawdzić przebieg do samochodu przebieg

 

I w ten oto sposób w jednym prostym zdaniu popełniłeś niewinny, niewiele znaczący, ale jednak błąd :)

Więc może nie ma co za bardzo być zbyt pewnym siebie?

 

Powiem Ci, że mylimy się wszyscy. Czasami nawet ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blakop napisał:

Czasami nawet ja

:evil: Dobrze, że czasami, bo już myślałem........

A wracając do odczytu drogomierzy - robię fotki z DR przy liczniku już od wielu lat, i paru " cwaniaków " odprawiłem z kwitkiem, bo twierdzili, że przy OBT się pomyliłem - po weryfikacji fotki już ich nie widziałem :silent:. ( dokupiłem dysk zewnętrzny znacznej pojemności i teraz mogę szaleć z jakością jak i ilością robionych zdjęć ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blakop napisał:

@Rafi90 - pisząc o tym, że na pewno nie zrobiłbyś w tej kwestii błędu napisałeś:

 

 

Więc może nie ma co za bardzo być zbyt pewnym siebie?

Dobra tym razem wygrałeś :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, leski66 napisał:

robię fotki z DR przy liczniku

A wolno nam robić i przechowywać zdjęcia dowodów naszych klientów?? Nie ma żadnych przeciwwskazań??

Edytowane przez Bartek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielg539 napisał:

A dasz sobie rękę uciąć, że się nie pomyliłeś?

Ale o co ci biega ? I co mi tu  jakiejś niewidzialnej ręce ....

Zapytałem, bo napisał - istnie (cokolwiek to znaczy)  

Dopytać nie pozwolą, niebieskiego zjadą jak burą sukę. Przesilenie jakieś czy cuś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

Ale o co ci biega ? I co mi tu  jakiejś niewidzialnej ręce ....

 

Ojciec zawsze mi powtarzał, aby nie wychylać się przed szereg !!!

Wiem, że zjadłem końcówkę wyrazu, niestety nie mogłem tego edytować . Natomiast trzy razy bym się zastanowił czy na pewno zwrócić komuś uwagę, że popełnił błąd.

Ci - pisze się z dużej litery.

W drugim zdaniu chyba też byłeś głodny jak ja, chyba miało być:

,,I co mi tu o jakiejś niewidzialnej ręce ..."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.