Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ma do sprzedania takie BMW R12 jak na foto. Pytam go, czy ma dokumenty do tego motoru, odpowiedź brzmiała NIE. Zapytałem go zatem jak zamierza zarejestrować go a on mi na to, że to nie problem, nadmienił, że najpierw rejestruje go w Niemczech a potem w Polsce. 

Czy szanowne grono zgodzi się z jego wyczynem?

 I czy taki motor wg Was jest wart tej ceny ? 

(18 500 zł)

 

A977E7D8-3C4C-4CC3-9DE7-8F31A58FD471_1_201_a.thumb.jpeg.d63e0722a283c3a72fb761e2ac1c5ed4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś większy frajer - uważałbym z nim.

A dlaczego frajer? Ano dlatego, że to profanacja rejestrować go na normalne blachy. On powinien mieć żółte. A jeśli żółte, to po co jechać z nim na Niemcy, skoro i w Polsce bez papierów można?

Co do ceny się nie wypowiadam, ale wygląda zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mam ochotę na ten motorek, ale jeszcze z tego co wiem powinien być z bocznym wózkiem a tego niestety nie ma. 

13 minut temu, blakop napisał:

On powinien mieć żółte

zgoda, tak lepiej by wyglądał, ale czy w tedy nie będzie własnością Państwa w moich rękach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

własność państwa

źle to ująłem, chyba za dużo dzisiaj spędziłem przy monitorze, chodziło mi, że pod konserwatorem zabytków będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co to przeszkadza? Raz, że ten nadzór jest w przypadku indywidualnych klientów jest iluzoryczny, a dwa, że jeśli chcesz utrzymywać i dbać o ten pojazd (a zakładam, że tak jest) to niczego nie musisz się obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolor/barwa tego tego motocykla zarezerwowana była dla " ciut potężniejszych  " egzemplarzy, raczej R12 nie sprawdziłyby się u ( Pustynnego Lisa ).

Barwa ta zyskało mino/nazwę - Afrika Korps a motocykle, które mogły być w nią " przyodziane " dodatkowo w nazwie posiadały przydomek Sahara, były to :

BMW R 75 Sahara i Zündapp KS 750 Sahara, także ta R 12 w tym kolorze to " lekka przeginka "8/

Cena motocykla o połowę przynajmniej  za niska :silent: - pierwszy lepszy z brzegu bez kosza na ( Auto S.... 24 ) to € 15.000,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @Wacek - dobrze poszperaj w historii bo jak widać nie wszystko złoto co się świeci.

 

Sam ostatnio miałem przypadek   fajnego P70 i odpuściłem temat jak się okazało, że to nie wersja cabrio, tylko klasyczny pojazd z chamsko uciętym dachem (bo zapewne przegnił).

Tu może być podobnie - ktoś zrobił cos tam z czegoś, co udaje coś, czym nigdy nie było. Na etapie opracowywania dokumentacji to może wyjść i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blakop napisał:

ktoś zrobił cos tam z czegoś, co udaje coś, czym nigdy nie było

no właśnie wygląd o niczym nie świadczy.

 

12 godzin temu, leski66 napisał:

Cena motocykla o połowę przynajmniej  za niska

To prawda , muszę sie bardziej przyjrzeć temu motocyklowi i poszperać w necie o jego historii, bo  w mojej książce Stare Motocykle z roku 1984 tego modelu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.