Skocz do zawartości

Jak podejść do badania pojazd specjalny


DIAGK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...szukam informacji na temat tego jakie wyposażenie obowiązuje dla POJAZDU SPECJALNEGO przeznaczenie SKLEP/BAR 

Dodam że jest to samochód HUMMER H2 (taki na imprezy typu panieńskie,kawalerskie itp) rok produkcji 2003 ..DMC 3901 kg ..G 3100kg    S1...9 osób 

Pojazd zarejestrowany ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś, To ja nic specjalnego w nim nie widzę.

 

 A dwa

można było się dopisać bez specjalnego wysilania się w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chyba nie do konca ....ktos wydał ten dowód w jakims starostwie ...a drugi pojazd jest na 20 osób i co ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może fotki wkleisz, bo z opisu wynika, że to żaden sklep ani bar.

Ale pomysłowość ludzka nie zna granic, więc może akurat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H2.thumb.jpg.56b4fb4f7bf3fa069e2057f1fe041f40.jpg

hummer-interior.thumb.jpg.4a07feefcd88d22c7517d7c94acc8938.jpg

Jeden jest specjalny SKLEP/BAR s1=9

a drugi Specjalny INNY s1=20

Więc zakładając ze wszystko sprawne oraz wagi się zgadzają (w obu przypadkach zostaje jeszcze na bagaż)

za co dać N ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są samochody osobowe i prawdę powiedziawszy nie ma w nich nic specjalnego. Nasza klasyfikacja nie przewiduje auta rozrywkowego jako specjalnego. Każdy widzi jakie jest wyposażenie tych salonek w środku. I na bank nie o sklep/bar tu chodzi.

Nasz sklep/bar, to taka buda jaką był zapodał @Mecher, a tylko rodzaj asortymentu ją szczegółowiej co do ukośnika klasyfikuje.

Sklep, to sklep, a może być też przewoźny stragan z ciupagami lub podobnym badziewiem.

Bar, to bar. Może być z zapiekankami, a może być taki, co na pochodach pierwszomajowych skutecznie pragnienie manifestującym gasił.

Maybach też ma bar, bareczek, barunio, barek i co, też specjalny bo telewizor w środku i laska naga po siedzeniach lata? 

https://www.autogen.pl/news-713-maybach-zeppelin-powrot-do-przeszlosci.html

Bordello Bom Bom na czterech kołach i fura specjalna od razu! :evil: Ino mnie tam brak jako Zumba-Seniora! :evil:

 

A tu przykładowe bary o jakie chodzi w klasyfikacji: http://www.gpmobil.com.pl/?88,caffe-bar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by trzeba było zadzwonić do Torunia czy czasem Toruński papamobile w dowodzie nie ma sklep/bar aby ojciec dyrektor mógł 10 ministrantów na kolankach wozić ....

 

a tak na serio to szukałem w internetach i w ustawach, ze zmiennikiem dzwoniłem po znajomych diagnostach i nic ..... jedni podbijać inni śliska sprawa ; śliska nie śliska paragraf by się przydał.

Ewentualnie wymagania odnośnie sklepu/baru  bo jak na razie to wygląda tak jak by to zależało od wyobraźni diagnosty (czy ktoś coś kiedyś widział, słyszał, czytał coś czym można się podeprzeć)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salonka to nie sklep/bar!

Dokładnie zapodałem jak ma wyglądać sklep/bar, żeby uznać go za samochód specjalny.

Wyobraźni nic do tego, bo też potrafię zjarać blanta! 

u-fajaa gify, czateria, czat, obrazki, ikony, emotikony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wpisze się w wujka google "bar" to wyniki są bliżej do hamera niż zdjęcia budy z burgerami  

 

a te auta są specjale bo :

"Pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepa, przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i przedmioty związane z wykonywaniem tej funkcji."

 

w barze się pije (też), hamery mają szklanki kieliszki miejsce na chłodzenie alkoholu gdzie siedzieć a kierowca jak go zapytasz to twierdzi że barman .....?

 

jedyne co to w tym SPECJALNY INNY (s1=20) to na tabliczce ma być napisane ilość miejsc i ma mieć 2 gaśnice (powyżej 15 osób) tyle z ustaw

 

pytanie czy mam prawo zażądać wciągu z homologacji firmy która przerabiała pojazd (jak by to była pierwsza rejestracja to od razu)

a tak jak on parę lat jeździ ....

 

przecież nie dam N i napisze " a no mnie się widzi że ten bar ...., to nie bar"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto nie jest specjalne kolego drogi. Zrozum to,pojmij , zaakceptuj. Google to google, a przepisy to przepisy. To auto to nie BAR.

Wiesz. Z 10 lat temu też jeździliśmy w 7 osób Golfem 4, były panienki, w środku ledy i duuuużo alkoholu. Darliśmy się ile sił, muzyka na full, niektórzy w bagażniku... I powiem Ci że nasz golf nie był Specjalny: BAR, choć na miano baru jak najbardziej zasługiwał, a może i nocnego klubu go go 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafi90 napisał:

To auto nie jest specjalne kolego drogi. Zrozum to,pojmij , zaakceptuj. Google to google, a przepisy to przepisy. To auto to nie BAR.

 

 

tu nie  chodzi  o mnie czy o kogoś innego - z tego co pamiętam to diagnosta nie może odmówić badania technicznego i jak już pisałem potrzebuje jakiś paragraf żeby dać N

a jak nie ma takiego no to P

 

(wiem wiem najlepiej to zamknięte :P  jak przyjadą ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DIAGK napisał:

przecież nie dam N i napisze " a no mnie się widzi że ten bar ...., to nie bar"

Mogę przyjechać do Ciebie na badanie po zmianach konstrukcyjnych? Mam Actrosa na 4 osiach (betoniarka), do tej pory  butle i kieliszki woziłem w schowku ale zamontuję mu lodówkę turystyczną i zrobił byś mi z niego specjalny. Ewentualnie TV zamontuję to będzie specjalny/kino.

Rodzaj pojazdu się nie zgadza z DR a Ty ciągle swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DIAGK napisał:

a drugi Specjalny INNY s1=20

 

I ma może takie same parametry :?: 

W dniu 13.02.2020 o 10:25, DIAGK napisał:

DMC 3901 kg ..G 3100kg   

 

Jak dla mnie mógłby być specjalnym - ale z S1 = 2 (kierowca + pasażer obok), a kanapy z tyłu do posadzenia 4 liter tylko na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle pytasz? Podbijaj jak leci. Ja bym nawet auta nie oglądał...

 

A się ze mnie śmiali, jak chciałem sobie specjalny zrobić, bo miałem CB radio w aucie. Przecież to jest specjalny radiofoniczny wtedy.

Można? Można niedowiarki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DIAGK napisał:

Ewentualnie wymagania odnośnie sklepu/baru  bo jak na razie to wygląda tak jak by to zależało od wyobraźni diagnosty

 

Tak dokładnie jest. Wymagań w warunkach technicznych nie ma wcale. Pozostaje jedynie definicja ustawowa, która może być interpretowana "dowolnie" - dla jednego diagnosty pojazd na fotkach posiada wyposażenie baru (specjalne), a dla innego to będzie zwykła osobówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - ale pozostaje zdrowy rozsądek. Lodówka to nie jest SPECJALNE wyposażenie, bo de facto każdy pojazd potrafi mieć obecnie chłodzony schowek, a ciężarówki to i klasyczną lodówkę nawet. Zatem takie wyposażenie nie odstaje od normalnego i nie ma w nim nic specjalnego. Tym tokiem myślenia to i kierownica jest specjalnym wyposażeniem pojazdu umożliwiającym sterowanie kołami przedniej osi pojazdu.

 

Na allegro sprzedaję znaczki pocztowe. Jak podjadę do Ciebie z klaserem i zaproszę Cię do auta, żebyś sobie wybrał interesujący Cię znaczek, a następnie Ty mi za niego w aucie zapłacisz (bo w domu nie chcesz żeby żona widziała ile zabuliłeś), to czy mój pojazd stał się od razu jeżdżącym sklepem?

 

Tak sobie myślę, że tam gdzie kończy się rozum zaczyna się świat dziwnych diagnostów.

 

A poza tym S1=20 to nie czasami autobus jednak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, Jacdiag napisał:

 

I ma może takie same parametry :?: 

 

Jak dla mnie mógłby być specjalnym - ale z S1 = 2 (kierowca + pasażer obok), a kanapy z tyłu do posadzenia 4 liter tylko na postoju

 

nie 20 ma dmc JAKIEŚ 11 t (nie pamiętam dokładnie ale jak liczyliśmy to masy się zgadzały)

 

 

 

@michal_k ?

 

@blakop    gdyby miał autobus to bym sie nawet nie zastanawiał powodów UMOCOWANYCH W PRZEPISACH na negata jest przynajmniej kilka ....

 

 

 

a przepisy i zdrowy rozsądek często nie idą w parze....

 

ps

współczuje betoniarką dojeżdżać do pracy  :P :P :P :D  :D  :D 

Edytowane przez DIAGK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DIAGK napisał:

gdyby miał autobus to bym sie nawet nie zastanawiał

Ale ma s. specjalny i  to specjalna funkcja czy wyposażenie ma dominować nad resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DIAGK

Wymień choć trzy punkty stanowiące o specjalności w tym lub tamtym samochodzie.

Bo ani wielkość, ani wyposażenie dyskotekowe nic specjalnego nie wnoszą do auta osobowego.

Sklep ba być sklepem, a bar ma być barem. 

A tu widzę, że rano jeden i drugi mógłby być nawet karawanem! :zzz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretnie za co dacie N? Konkrety nie jakieś wyobrażenia....jaki kod usterki? Pytam bo sam ciekawy jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, yogi1984 napisał:

To konkretnie za co dacie N

Za "żółty" kolor.

Tylko na razie nie wiem czy to jest konkretnie bo jak na razie nie wiemy z jakim pojazdem  mamy do czynienia i jakie warunki techniczne ma spełniać bo nawet nie znamy daty pierwszej rejestracji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.