Skocz do zawartości

Jak podejść do badania pojazd specjalny


DIAGK

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

jak na razie nie wiemy z jakim pojazdem  mamy do czynienia

Ależ wszystko jest! No oprócz daty I rej. Ale mamy rok produkcji to mozna go przyjąć jako datę rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydko pytaniem na pytanie, ale w takim razie, co w nich jest takiego specjalnego, że kiedyś tam dostali [P]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

 

No właśnie nie wiem za co kiedyś dostał P dlatego 

 

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

Pytam bo sam ciekawy jestem...

Za co N? Jak na razie wszyscy mówią że nie spełnia... więc ja by swe horyzonty poszerzyć i na przyszłość z marszu usterkę wymienić pytam konkretnie ZA CO? Bo jak się taki trafi bym mógł normalnie odpowiedzieć co nie pasuje ?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojeździe, w jego wnętrzu nie ma nic specjalnego coby pozwoliło sklasyfikować go jako samochód specjalny. Auto w części pasażerskiej posiada dziwaczne oświetlenie, siedzenia usytuowane wzdłuż boków, ekran do wyświetlania multimediów, oraz podręczny schowek na napoje. O! Ma jeszcze nagłośnienie Hi-Fi jak większość pospolitych samochodów.

A że jakiś ojarany diagnostyk przyklepał toto jako specjalny, to cóż poradzić. Nie pierwszy i nie ostatni wynalazek dopuszczony do ruchu na zasadzie własnego "widzimisię" oraz "mam stemple = mam władzę". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jednak taki mi się nie trafi. Bo z tego co widzę to faktycznie ktoś kiedyś naciągnął go  na specjalny ale również teraz danie Negatywnego i mocne obronienie go też może być trudne a nawet bardzo trudne. A co jeśli kierowca wyciągnie kasę fiskalną i licencję na sprzedaż obwoźna drinków? Damy Na że ma za małą lodówkę czy brak mikrofali do hod-dogow i mały zapas szklanek go whisky?. Dla mnie danie N jest tak samo naciągane jak danie P. Więc jeszcze raz mówię "mam nadzieję że taki nie trafi do mnie ?" . A swoją drogą ciekawy temat,mam nadzieję że więcej osób się wypowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym potraktował oba wynalazki. Koncesja na wyszynk plus kasa fiskalna plus skrzynka łódki w bagażniku, to jeszcze nie wszystko, żeby za specjalny robić.

Podobnie taca z pączkami obwoźnej cukierni nie zrobi. Tym bardziej telewizor nie uczyni specjalnego o przeznaczeniu kino. Ani kilka książek nie zrobi z auta biblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

 

No wszystko się zgadza tylko jak wiemy oczekiwać można wszystkiego... więc co na taką ripostę ze strony klienta odpowiedzieć: ile tac z poczkami zrobi z niego cukiernię?Ile musi być tych książek by był biblioteką itp.itd. Gdzie jest ta magiczna granica między zakwalifikowaniem na specjalny lub nie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, zaprzeczam sam sobie. Wymagań dla wyposażenia sklepu/baru szukałbym w przepisach sanitarnych, a są one obecnie dość restrykcyjne. Kasa fiskalna to nie problem, bo wersje mobilne są dostępne. Natomiast dla drugiego nie widzę żadnej specjalnej funkcji i traktowałbym go jako autobus.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są konkretne przykłady: http://www.gpmobil.com.pl/?punkt-gastronomiczny-grill-bar,25

I prosiłbym nikomu nie wmawiać, że ten Rozrywkowy Qur... dołek poparty pomrocznością jasną niejasnego diagnostyka łapie się pod sklep/bar według klasyfikacji.

Bo to, co niżej, też nie stanowi wystawy dla tej gibkiej panny:

 

HAK.jpg.0102fee1e12b9199eff7d5934651c38c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wpisy wielce szanownych kolegów utwierdzam się w przekonaniu że wszyscy jesteśmy w ''czarnej du**e''.Nie ma konkretnego paragrafu i zostaje tylko zdrowy rozsądek ...troche przykre że wielkie grono''doświadczonych''kolegów nic nie wymysliło...Czas pokaże co dalej ....oby Wam się taka historia nie trafiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic przykrego, bo w tych imprezowych samochodach nie ma nic specjalnego. Specjalny o przeznaczeniu bar, to najczęściej furgon z wyposażeniem kuchenno-sanitarnym coby zapiekanki w Mielnie robić lub podobne gofry. Poza tym najczęściej spotykana funkcja takiego baru jest stacjonarna. I nikt mi nie wmówi, że imprezowanie w Hummerach odbywa się na postoju.

Z ciągnikiem jako pomoc drogowa są kłopoty, a tu strusia się udaje i bęc głowa w piasek.

Ale ok, można naciągać dalej: https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/wiadomosci/jakie-warunki-nalezy-spelnic-otwierajac-bar-obwozny-64480

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, OK. ;-)

Ale jak będą serwowane " zimne przekąski - cateringowe " to też można zaliczyć to jako bar/sklep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten bar może być taki sam jak stacja na której pracowałem nie tak dawno. "Nieczynne do odwołania". Ale ma być bar!

Jakoś nikt durnych problemów nie zgłasza, że blaszak chce udawać pogrzebowy karawan. 

 

Co! Urnę wstawię do Pandy i będę miał pogrzebowy specjalny?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. N za możliwość przewozu pasażerów nie związanych z obsługą pojazdu. Nie ma co ukrywać, że pojazd ten służy głównie do przewozu pasażerów więc jest samochodem osobowym lub autobusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DIAGK napisał:

troche przykre że wielkie grono''doświadczonych''kolegów nic nie wymysliło

Ale to Ty boisz się dać N za moim zdaniem niezgodny rodzaj pojazdu. Wszyscy podpowiadają ze głównym zadaniem tego Hummera jest wożenie ludzi, a to że ma jakiś tam barek czy nagłośnienie nie czyni go barem.  Podobnie jest z ciężarowymi gdzie ma jakiś żuraw (HDS), każdy pojazd z HDSem robisz jako specjalny? Nie, widzisz pojazd i powinieneś umieć ocenić do czego to służy. Przed rozpoczęciem badania poinformował bym klienta że za to będzie N i jak chce to robimy. Jeżeli nie można dobrać kodu usterki to usterka inna i opisuję z palca. Najwyżej pojedzie obrażony do diagnosty który kiedyś z tego zrobił ten bar. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wojteczek napisał:

Ale to Ty boisz się dać N za moim zdaniem niezgodny rodzaj pojazdu.

Z dopiskiem pojazd nie spełnia wymagań ustawy PoRD art.2 pkt 36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Jak podejść do badania pojazd specjalny
  • 8 months later...

Obecnie ten dwudziestomiejscowy buja się po Wrocku. Nadal jako specjalny sklep/bar. Przez 10 lat klepali go na WWL 0..., a ostatnie badanie DOL 0... wykonała.

Wszystko GiT, tylko na chorobę 20 miejsc w samochodzie? Przecież barowych stołków nie wpisuję się w dowodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.