Skocz do zawartości

Stan licznika 0,0km, 0,2km itd


mariusz gruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jak podchodzicie do sytuacji gdy pojazd ma nowy licznik i wskazanie 0,0km lub 0,2km? Program "Patronat" nie chce tego puścić. Minimalna wartość to 1km.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bez badania technicznego?

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisał bym 1. Tak wiem poświadczanie nieprawdy więzienie itd. Jak już tak chcesz koniecznie żeby było piko bello to pogoń gościa niech zrobi 800m, dobije do 1 km i wróci

Teraz, mariusz gruszka napisał:

Bez badania technicznego?

Przecież to nie Ty będziesz jeździł. Jak się klient boi to niech kręci kilometry po placu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariusz gruszka napisał:

Bez badania technicznego?

To jak na stację przyjechał? Na lawecie?.

Jak nie chcesz na drodze to można wykręcić 20 kółek na placu pod stacją i też do 1 km licznik dobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No właśnie na lawecie prosto od mechanika

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu do myślenia jest. Albo wpisz 1 , albo dobij do 1 km. "Ćwiartek" w polu przebiegu się nie wpisuje. "Ćwiartkę" co najwyżej można wypić ? Możecie nawet z klientem na pół, może po kilku zacznie się wam dwoić przed oczami i zobaczysz 22 km zamiast 0,2 ?

To żart taki :ph34r:

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafi90 napisał:

Ale co tu do myślenia jest. Albo wpisz 1 , albo dobij do 1 km. "Ćwiartek" w polu przebiegu się nie wpisuje

Za kiepski jestem kozak żeby poświadczać nieprawdę wpisując 1km podczas gdy stan faktyczny 0,0km.

 

Po odpowiedziach widzę, że chyba tylko ja miałem taką sytuację na BT:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie pojeżdzić po placu i nie będziesz kiepski kozak wpisując  1 km. A jak ci się spodoba jazda w kółeczko to nawet 2 km.

 

Jakbym miał tylko takie problemy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cieszy mnie to, że odezwała się ta część kolegów, no jakby to nazwać?... no ta z kategorii "wyluzowany diagnosta" :)

"Służbiści" milczą :)

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Karlik10 napisał:

Przeważnie zaokrąglam np. 12236  do 12230

Sorry ale nie o to pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mariusz gruszka napisał:

Cieszy mnie to, że odezwała się ta część kolegów, no jakby to nazwać?... no ta z kategorii "wyluzowany diagnosta" :)

Jeśli to co opisałeś, to dla ciebie duży problem, to nie mam więcej pytań.

i rzeczywiście, przy takiej "pierdole" (chodzi o skale problemu), jak najbardziej wyluzowany diagnosta jestem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie błądzi. Czy to dla mnie problem?- nie wnikajmy, natomiast problem jest, bo ktoś z MC nie przewidział takiej sytuacji. Merytorycznej odpowiedzi na moje pytanie nie dostałem, ale mimo to bardzo dużo się nauczyłem! :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież merytoryczne były, albo wpisujesz 1 "poświadczając nieprawdę", albo niech klient jeździ wkoło przed stacją żeby ten 1km nabić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczne? To taj jakby ktoś zapytał- decyzja TDT na zbiornik jest? a po co, spisz z butli dane i po problemie. Tego typu właśnie były te odpowiedzi:)

Pytając na forum miałem nadzieje, że ktoś miał już podobny przypadek i np. podeprze się wykładnią swojego WK czy opinią MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mariusz gruszka napisał:

Merytoryczne? To taj jakby ktoś zapytał- decyzja TDT na zbiornik jest? a po co, spisz z butli dane i po problemie.

A protokół? Co da spisanie danych ze zbiornika? I tak badania nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karlik10 napisał:

Przeważnie zaokrąglam np. 12236  do 12230

Następny. Jeszcze się po prokuraturach nie włóczyłeś, co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mariusz gruszka napisał:

Merytoryczne? To taj jakby ktoś zapytał- decyzja TDT na zbiornik jest? a po co, spisz z butli dane i po problemie. Tego typu właśnie były te odpowiedzi:)

Pytając na forum miałem nadzieje, że ktoś miał już podobny przypadek i np. podeprze się wykładnią swojego WK czy opinią MC.

Skoro się nie da inaczej, to się nie da...robisz jak wyżej powiedziano i tyle. Muru głową nie przebijesz ;) Patrząc na to jakie podejście mają w WK z którymi się spotkałem w swojej krótkiej karierze pewnie powiedzą żeby wpisać 1, w marcu będzie u nas na stacji kontrola, to zapytam co oni na to (jeśli nie zapomnę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzysieknowak napisał:

A protokół? Co da spisanie danych ze zbiornika? I tak badania nie zrobisz.

Skoro można zrobić BT ze stanem licznika 0,0km, wpisując 1km to jaki problem zrobić bez protokołu BT z LPG:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci napisali, że możesz pojeździć wkoło po placu żeby ten 1km nabić, wtedy nie poświadczysz nieprawdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz gruszka napisał:

chodziło mi bardziej o jakieś rozwiązanie prawne itd.

 

Rozwiązanie prawne to "zmuszenie" dostawcy oprogramowania albo CEP (zależy gdzie leży problem) do umożliwienia wpisu zgodnego ze stanem faktycznym. Żaden przepis prawa nie przewiduje możliwości wpisu niezgodnego ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mariusz gruszka napisał:

wskazanie 0,0km lub 0,2km? Program "Patronat" nie chce tego puścić.

Nie rób z SKP "apteki".  Skoro program ma takie ograniczenie, to jak już się tak boisz "potwierdzać nieprawdę", podnieś oś napędową, wrzuć 5 bieg i przez 30 s utrzymaj  120 km/h na liczniku.

Szybciej będzie widoczna 1 i mniej paliwa ubędzie ze zbiornika niż przy kręceniu kółek na placu.

 

Albo wpisz w uwagach do badania, że na liczniku widoczne jest 0,2 ale musiałeś do systemu wpisać 1 ze względu na ograniczenie programowe rejestru

 

 

ps

kłania się regulamin  :!:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.