Skocz do zawartości

Stan licznika 0,0km, 0,2km itd


mariusz gruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście poruszony został poważny problem. Tylko ciekawe czy jest to wina programu czy MC. Jeśli tylko będę miał podobny przypadek sprawdzę na swoim programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi, skąd się wziął ten ułamek? :zzz:

Może za mało widziałem, ale jakoś nie przypominam sobie liczników wskazujące takie przeloty. No chyba że liczniki 'gazowniane'.

Rozmowa idzie o licznik przebiegu montowany w samochodzie a sam przebieg jest sygnowany hasłem TOTAL / ODO lub podobnie. Nie ma co paluchami w menu przebierać!

Więc słucham, ile tam TOTAL było wyświetlone. Nie mówię o ułamkach!

Przypomnę, że przelot określa się w kilometrach lub milach. Nigdy, nigdzie nie było mowy o stopach, calach, metrach!!!

W całych kilometrach, w całych milach, w całych motogodzinach!

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poglądowe foto. Jednak nie chodzi o pokazywanie mi zegarów z ciężarówek, bo problem sprowadza się do czegoś innego.

Po mojemu nie ma najmniejszego sensu rozmieniania na drobne dwustu metrów. Tym bardziej, że podobno program nie przyjmuje wskazań po przecinku.

Wpisałbym zero kilometrów przebiegu lub nakręcił kółek coby choć jeden pełny kilometr się wyświetlił. Ja jak ja, ale niech klient sobie na placu kręci.

Jak żyję, to od 2014 roku nie wpisałem przebiegu z ułamkiem i prędzej zejdę z tego padołu łez nieszczęścia, niż taki przelot wpiszę.

Tona odpowiada 9,8 kiloniutona i zgoda. Przebieg w kilometrach, no to w całych kilometrach.

Choć zauważam, że moc zaczyna być podawana z dwoma miejscami po przecinku, to jednak sposobu podawania mocy przez producentów w homologacjach nie zrównywałbym z odczytem licznika przebiegu podczas badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 22:39, Paprock napisał:

Jednak nie chodzi o pokazywanie mi zegarów z ciężarówek,

W motocyklach z lat '80, czy '90 jak najbardziej wskazania drogomierza są z przebiegiem hektometrycznym. W ciągnikach rolniczych motogodziny też są podawane z ułamkiem na końcu, więc nie wiem czemu się tak dziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię zegarom. Bardzo rzadko spotykam takie. Dziwię się usilnej próbie wpisania tego ułamka.

Nigdy nie podałem przebiegu z ilością po przecinku i nie kapuję parcia aby taki stan w rejestry wklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

 Dziwię się usilnej próbie wpisania tego ułamka.

 

Ja też, bo nikt tego nie przewidział ani nie wymaga. Tak samo dziwią mnie próby dochodzenia że ktoś cofnął licznik, zamiast wpisać to co się widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponadto, nie wiedzieć czemu, założyłem sobie, że te dwieście metrów nie zostało odczytane z okienka przebiegu a wygrzebane z menu wyświetlacza. 

Idę o zakład, że [000000] wskazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.