Skocz do zawartości

Elddis Cyclone XL1000


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie przyczepa kempingowa, potrzebne dane do DIP

Na TZ tylko M.A.W. 1200 (czyli MMC) i C.A.P. 195 (ładowność ?)

VIN SGES8XLELR1801032

Na TZ brak nr VIN czy tak może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mecher napisał:

Na TZ brak nr VIN czy tak może być ?

Jakiś numer powinien być. Może jest jeszcze jedna TZ?

11 minut temu, Mecher napisał:

C.A.P. 195 (ładowność ?)

Na to wychodzi, bo dla większych modeli ładowność trochę wyższa np. 240 kg. Tu trochę danych producenta dla serii XL z 2000 roku http://www.elddis.co.uk/documents/Handbooks/2000/elddis-xl-tech-specs.pdf

Edytowane przez aboz
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mecher napisał:

Na TZ brak nr VIN czy tak może być ?

Może, robiłem kiedyś zastępczą tabliczkę do takiej przyczepy.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym myślę czy nie dać N, jak klient wróci z PC (bo na razie był bez DR, bo w UK bez) i zmianą przeciwmgielnego na nasze drogi.

 

 

Idzie jakoś rok ustalić tego, gdzieś nabity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem przy pomocy translatora. zobaczymy czy odpowiedzą.

 

Niby modelowy1995 ale to słowa klienta. Poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, owszem odpisali, nawet na drugi dzień rano już była odpowiedż.  Pomogą po wysłaniu fotki TZ.

Po wysyłce zdjęcia, cisza.Jest szansa, że z angielską flegmą odpowiedzą pod koniec okresu przejściowego wyjścia z UE 9_9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość będzie jak znalazł. I chyba nie tylko dla mnie.

Ja sobie poradziłem, TZ, metrówka i DIP wypełniony w zeszłym tygodniu. Oczywiście nabita ZTZ. Klient przy braniu PC zgłosił brak TZ i przyjechał na badanie już z decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mecher napisał:

Ja sobie poradziłem, TZ, metrówka i DIP wypełniony w zeszłym tygodniu

I widzisz da się a nie jak niektórzy co chwila piszą z prośbami o dane tech. bardzo popularnych modeli. Ja jak zaczynałem w tym zawodzie to do pierwszego w kraju brało się nie tylko dowód rej. ale metrówkę i kartkę i prawie nigdy nie miałem problemów z ustaleniem danych tak mnie nauczył jeden "stary diagnosta" za co mu jestem wdzięczny po dziś dzień :)

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy trzeba prosić o pomoc.

I jeśli ktoś chce też być pewnym zgromadzonych danych, to dlaczego nie. Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, iz są ludzie chcący w tym pomóc.

Bo gdyby nie oni, to i nikt by takich próśb nie pisał, bo i po co po próżnicy jęzor strzępić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

Niekiedy trzeba prosić o pomoc.

Niekiedy tak, sam nie raz o nią tu prosiłem a to co zamieścił @duchu to też jest właśnie taka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie, mam mały problem... Nie zakładam nowego tematu, bo może ktoś pomoże tutaj. Mam do kupienie fajną przyczepę kempingową Elddis Jet Stream XL 1000, ale nie umiem na niej znaleźć tabliczki ani VINu na ramie. Podpowie ktoś, gdzie tego konkretnie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tabliczka znajduje się w przednim schowku a numer jest z prawej strony w przedniej części ramy wybity nie na bocznej powierzchni a od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to raz lokalizację tabliczki w przednim kufrze trafiłem. Z numerem bitym na ramie bywało różnie, ale zawsze był problem. Do ręki dobra latarka i druciana szczota, a po pięciu minutach bezowocnego skrobania - żegnam pana. Co do tabliczki w angielkach, to ulubioną lokalizacją bywały okolice drzwi. Częściej od zewnątrz niż od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, timo napisał:

(...) ani VINu na ramie

Może być na dyszlu po prawej stronie - trza byłoby zdjąć osłonę z laminatu.

Co do TZ to :

24 minuty temu, Paprock napisał:

to ulubioną lokalizacją bywały okolice drzwi

Przynajmniej ja zacząłbym tam szukanie. :smile:

Bez tych " atrybutów " - co do kupna, to lipa ! :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leski66 napisał:

Bez tych " atrybutów " - co do kupna, to lipa ! :silent:

Oczywiście mowa o przyczepkach sprzed stu lat. Tak zwane wszystko mające, bezproblemowe okazje w dobrym stanie.:icon_wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz koło drzwi i w bakiście to były pierwsze miejsca, które sprawdziłem. Koło drzwi nie ma ani tabliczki, ani śladów, żeby kiedykolwiek tam była. W kufrze jest tylko tabliczka informacyjna odnośnie gazu (a przynajmniej nie znalazłem innej). Będę szukał jeszcze raz na ramie, na szczęście u sprzedającego jest kanał :P Jak nie znajdę, to sprawdzę pod osłoną dyszla. Co ciekawe, gdzieś w internecie wyczytałem, że angielskie przyczepy miały grawerowany VIN na szybach (!) i faktycznie tak jest, komplet z tym samym numerem.

A przyczepka ani stuletnia, ani idealna, ale w fajnym stanie i uczciwej cenie (ale nie jakaś super "okazja"), nie od handlarza. Swoje zapewne przeszła, ale ma potencjał na jeszcze parę ładnych sezonów bez większych inwestycji. Do tego jest 30 km ode mnie, a nie na końcu świata, więc jestem mocno na tak. Oczywiście jak znajdą się numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.