Skocz do zawartości

Auto przed pierwszą rej. w PL a liczba miejsc siedzących


AdrianL

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Odpowiedz mi na spokojnie. Co zrobisz gdy chcesz przywrócić samochodowi 7 miejsc, bo kiedyś je miał, ale na dziś dzień ma 5. Bo mnie głównie o to chodzi. O dołożenie miejsc do samochodu który kiedyś je miał, lub ma wszystko pod te miejsca gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafi90 napisał:

Nie zrobisz takiej ZK tylko wyślesz go do ITS ?

 

Do połowy stycznia jeszcze bym zrobił. Dzisiaj już nie. Dzisiaj literalnie §9i traktuję. Wymagałbym oświadczenia producenta.

Ale to jest moje zdanie. Zbieżne z Daniela, Solarisa, Demarta, Cezarego. Ale można mieć odmienne. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paprock napisał:

Ale to jest moje zdanie. Zbieżne z Daniela, Solarisa, Demarta, Cezarego.

Mimo iż w tym temacie nie zabierałem głosu, to moje zdanie jest takie same, " samiusieńkie " co do dziewiątych paragrafów. ;-)

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanie jest trudne i więcej zamieszania wprowadza zamiast problem ułatwiać. Ja się uparłem, ale wcale nie muszę mieć racji. To tak samo jak dwie instytucje mają różne zdania co do obecności we wspólnocie Wielkiej Brytanii. Uważam, że nie ma samowolki w dokładaniu siedzeń w samochodzie osobowym, a paragraf 9i jest deko skopany.

Mimo wszystko na jego podstawie wymagałbym oświadczenia dla Swifta lub Pandy. Podobnie dla S-Maxa lub tematycznego Sharana. Oczywiście, że producent niczego nie potwierdzi, a żaden ośrodek badawczy nie podważy homologacji. No i takim oto sposobem nie ma sprawy, a jak nie ma sprawy, to i szczegółowe paragrafy są zbędne. Klasycznie temat pod dywan pozamiatany. ;-)

 

Zdanie jest tak samo skopane jak w przypadku VINU dla „przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paprock napisał:

 Ja się uparłem, ale wcale nie muszę mieć racji.

Paprock weź głęboki oddech i spokojnie przeczytaj cały § 9 i cały ten post i na pewno dojdziesz do takiego samego wniosku jak np. Rafi90. A swoją drogą to ten § 9 jest rzeczywiście skopany i bez ½ l ognistej wody ciężko go rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przed chwilą dostałem telefon od Pani z zapytaniem czy da się zrobić przegląd Peugeota 2008 z Francji z 2 miejscami w ZDR na 5 miejsc. Posiada jakiś kwit od Dilera i fv na montaż siedzeń. Poprosiłem ją żeby podjechała z tymi  papierami w celu ich weryfikacji. Nic więcej się nie dowiedziałem czy to osobówka czy ciężarówka.

Pytanie moje :

- czy ten papier od Dilera jest wystarczający?

- czy do tych papierów oświadczenie warsztatu czy wystarczy FV? 

- czy na Francuskich numerach to można ZK zrobić czy ją wysłać po PC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny ciężar spoczywa na rodzaju pojazdu w sensie ciężarowy lub osobowy. Nie ma co wyrokować póki dokumentów i samochodu się nie zobaczy.

Co do tablic, to ja bym zrobił na francuskich numerach dodatkowe badanie pod tytułem konstrukcyjne zmiany.

Tylko to "oświadczenie warsztatu" jest wymagane przy zmianie ciężarówki na osobówkę lub na odwrót. No nie ma innej rady, jak doczekać auta i papierów.

Ten papier od dealera to też nie wiadomo po co i na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tgierek napisał:

- czy ten papier od Dilera jest wystarczający?

 

Zakładam, że we francuskim DR rodzaj pojazdu to ciężarowy. Jeśli tak to oceń, czy "papier" spełnia wymagania, o których mowa w par. 9i warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij ja do Francji niech prostuje dowód rejestracyjny i wtedy w Polsce nie będzie musiała załatwiać potwierdzenia od producenta co jest narazie niewykonalne;)

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie gdybać ale ważne jest czy ktoś po prostu z 5 osobowego autka wyjął kanapę , zrobił tam jakąś zabudowę żeby mieć większy bagażnik, i nadal zostało osobowe, czy może to była ciężarówka z dwoma miejscami, po punktach mocowań nie ma śladu i osobowym nie zostanie. Jak pokażesz papier i auto to będziemy prowadzić tu debaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.