Skocz do zawartości

PYTANIE OPISOWE WARSZAWA 12.LUTY 2020


Mruczek11a

Rekomendowane odpowiedzi

NA BADANIE DODATKOWE PRZYJECHAŁ AUTOBUS TEMPO 100 KATEGORII M3 ZAREJESTROWANY 20.03.2018  .PODAJ JAKIE NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY PRZEDSTAWISZ DO BADANIA DIAGNOŚCIE 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka ogólnie przyjęta zasada, że na forach dużymi literami się nie pociska.

A druga zasada jest taka, coby tych samych wątków po stokroć nie zakładać.

A trzecia zasad jest taka, żeby zapoznać się z regulaminem choć trochę, bo to żadna ujma dla własnego ego!

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, "nie chcem, ale muszem" i po co się tak opierać przed moderowaniem?, jest człowiek stworzony do porządkowania to powinien to robić!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k spoko capskok był włączony  a takie pytanie było faktycznie czy ktoś może mi  udzielić poprawnej odpowiedzi bo odpowiedziałem podobnie i nie zdałem dziwnie nie 

W dniu 15.02.2018 o 08:13, hudy05 napisał:

Dzień Dobry

 

Na badaniu Autobus turystyczny na badanie dodatkowym 100 km/h.Data 1-rej 2017-08

potrzebne zaświadczenie o stateczności czy nie ? Producent twierdzi że nie bo jest homologowany według Regulaminu nr13 EKG ONZ zgodnie z co najmniej 11 serią poprawek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie też bez znaków interpunkcyjnych ?

A podobna odpowiedż to znaczy jaka ?  Z bratem jesteśmy podobni, jednak mamy różne charaktery, upodobania i wiek. A tak, czasem nas mylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mruczek11a napisał:

.PODAJ JAKIE NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY PRZEDSTAWISZ DO BADANIA DIAGNOŚCIE 

No to ja zaczynam:

1.Dowód rejestracyjny pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dodatkowe dla autobusu o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h 
 § 23.

1.
2. Autobus powinien być typu homologowanego w zakresie hamowania według Regulaminu nr 13 EKG ONZ zgodnie co najmniej z 06 serią poprawek.

3. Autobus powinien być przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym w zakresie stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z opon kół osi przedniej;

    nie dotyczy typu homologowanego w zakresie hamowania według Regulaminu nr 13 EKG ONZ zgodnie z co najmniej 11 serią poprawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mruczek11a napisał:

PODAJ JAKIE NAJWAŻNIEJSZE DOKUMENTY PRZEDSTAWISZ DO BADANIA DIAGNOŚCIE 

Nie wiem, jestem petentem (klientem), to diagnosta ma wiedzieć jakie dokumenty są potrzebne do wykonania  badania.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cezary napisał:

Nie wiem

Czemu z prostego pytania trzeba poematy tworzyć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 20:22, Mruczek11a napisał:

a takie pytanie było faktycznie czy ktoś może mi  udzielić poprawnej odpowiedzi bo odpowiedziałem podobnie i nie zdałem dziwnie nie 

 

Nie wiadomo co tam naprawdę się wydarzyło, ale skoro komisja odpowiedź nie zaakceptowała, to... To zawsze odczuwam splątanie jak "warunki" nie grają z "zakresem".

Sam nie wiem, co o tym sądzić

Gdybym łatwo połączył regulamin z numerem homologacji, to raczej odstąpiłbym od potwierdzenia producenta. Ale choroba jasna "zakres" z tego dokumentu, jak widać, nie zwalnia.

A co wpisać w zaświadczeniu, czyżby X = nie dotyczy? Jeszcze chociaż, żeby w tym zaświadczeniu na uwagi były odpowiednie rubryki. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez się długo zastanawiałem pytanie było o najważniejsze dokumenty według naszego nauczyciela który nam wykładał kurs diagnosty wystarczy przedstawić dwa   dokumenty  : dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowego , i wyciąg homologacji że 

Autobus powinien być przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym w zakresie stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z opon kół osi przedniej;

    nie dotyczy typu homologowanego w zakresie hamowania według Regulaminu nr 13 EKG ONZ zgodnie z co najmniej 11 serią poprawek.  Uzasadnia to tym że data rejestracji autobusu 20.03.2018 . Sam już nie wiem czy to dobrze?

Mam jeszcze jedno pytanie które mi  podesłał kolega który był  też na pisemnym:

Na badanie okresowe przyjeżdża samochód do 3,5 tony z zamontowanym hakiem holowniczym , który nie jest wpisany w dowód rejestracyjny.Opisz czynności jakie wykonujesz przy tym badaniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mruczek11a napisał:

wyciąg homologacji że 

Autobus powinien być przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym

 

No i stworzyłeś "żywe stworzenie". Generalnie widać, że wiesz gdzie dzwoni jak to mówią, jednak jeśli tak właśnie opisałeś ten dokument to źle, bo on jednak inaczej się nazywa - a tu pomieszałeś nazwy 2-3 różnych dokumentów i obstawiam, że to zaważyło na wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mruczek11a napisał:

 i wyciąg homologacji że   Autobus powinien być przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym w zakresie stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z opon kół osi przedniej;

To nie jest wyciąg z homologacji, a potwierdzenie, że autobus był przebadany przez producenta z wynikiem pozytywnym ... 

 

Godzinę temu, Mruczek11a napisał:

Na badanie okresowe przyjeżdża samochód do 3,5 tony z zamontowanym hakiem holowniczym , który nie jest wpisany w dowód rejestracyjny.Opisz czynności jakie wykonujesz przy tym badaniu.  

Jeśli dobrze podałeś pytanie, to masz opisać czynności jakie wykonujesz przy badaniu, badaniu OKRESOWYM. Tyle, koniec, kropka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i koledze pomogli dramat z wami. co mają znaki interpunkcyjne do wypowiedzi, nic . Capslock włączony wydzierasz się mnie to nie przeszkadza ważniejsza jest dla mnie informacja niż jakieś znaki interpunkcujne czy błędy ortograficzne . czytasz starasz sie pomóc ale tutaj widze że niektórzy wolą opiepszać innych niż czytać i pomagać . polak Polakowi wilkiem!!

  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede wchodził z tobą w polemikę bo to nie ma sensu , nie interesuje mnie otografia jeżeli moge pomóc to pomagam.i staram sie komuś odpisac na pytanie a nie orty przecinki i inne pierdoły .

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprociak napisał:

nie interesuje mnie otografia jeżeli moge pomóc to pomagam.i staram sie komuś odpisac

Jeśli mogę doradzić-może lepiej zadzwonić i odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.