Skocz do zawartości

Błędny rok produkcji motocykla.


krzysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś był u mnie klient, który twierdzi, że 10 lat temu na tej stacji błędnie w DIPie wpisano mu rok produkcji motocykla (1995 zamiast 1985), podejrzewam że diagnosta (który już tu przynajmniej z 8 lat nie pracuje) pewnie sugerował się datą pierwszej rejestracji w dowodzie z NL, bo też 1995. Teraz gość sprzedaje ów motocykl i nagle po 10 latach zaczęło mu to przeszkadzać, a wcześniej jak sam mówi nie przeszkadzało bo myślał że będzie przez to więcej wart (widocznie nie jest 🤣). Na razie ma się wybrać do WK co z tym dalej, ale pewnie do mnie wróci. No i teraz pytanie jak to ugryźć gdy WK go przyśle do mnie? Wystarczy po VIN ustalić, czy podpierać się czymś więcej (przykładowo rzeczoznawcą)? Czy po prostu WK sam powinien sobie to ustalić i zmienić w dowodzie?

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, krzysiak napisał:

No i teraz pytanie jak to ugryźć gdy WK go przyśle do mnie?

Nijak. Tylko "papier" od producenta, z potwierdzeniem roku produkcji. Choć możesz wymagać (wedle przepisów) opinii rzeczoznawcy 😁 Oczywiście rzetelnej.

Jak ja klientowi wspominam o takiej rzetelnej opinii, to temat się kończy, oczywiście nie o rok produkcji dotyczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  potwierdzenie producenta z  rokiem produkcji

a w przypadku na zabytek to rzeczoznawca poradzi sobie jak będzie sporządzał białą kartę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, blakop napisał:

I diagności co roku też nie widzieli tak przestrzelonego rocznika?

Nie widzą nacisków osi, a Ty o rok produkcji pytasz...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć tak to każdy głupi wychwyci w przypadku pojazdu z roku 2000 i 2010, ale już nie każdy a nawet mniejszość odróżni PF 125p wyprodukowanego w 1967 r od tego wyprodukowanego w 1977 r. Tu żaden dekoder nie pomoże i jak na TZ brak będzie roku produkcji to trzeba już być znawcą tematu aby wydać werdykt.

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... jest wiele motocykli i aut co nawet ćwierćwiecze w ubiegłym wieku były w niezmienionym niemal kształcie produkowane.. a początkowa i końcowa partia różniła się tylko detalami. I mógł ktoś w 2010mieć problem by prawidłowy rok produkcji ustalić, zwłaszcza jak posiłkował się wiedzą własną bo w necie nic nie było lub nie umiał bądź nie chciał szukać

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 18:37, blakop napisał:

Hmmm. I diagności co roku też nie widzieli tak przestrzelonego rocznika?

Nie widziałem jeszcze tego motocykla, więc nie wiem czy da się to wychwycić od razu...możliwe, że i ci którzy podbijali pieczątki też go nie widzieli, tego też nie można wykluczyć😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kąt wie że jest 10 lat starszy? Jak rejestrował to podpisał kartę informacyjną. Świadomie poświadczył nieprawdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wojteczek napisał:

A z kąt wie że jest 10 lat starszy?

A stał w kącie to i się postarzał, niby skąd nam to wiedzieć. 

p.s. nie mogłem się tym razem powstrzymać, ot taka ułomności moja dlaczego dręczysz mnie i innych. 

😬

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę latam na hulajnodze i z własnego doświadczenia wiem że są modele produkowane długo bez większych zmian.  . Teraz  co rok producent wypuszcza nowy model ale wtedy nie było tak i trzeba naprawdę znać konkretny model żeby określić który to rocznik a jak sprzęt po przejściach to może być ciężko albo wręcz niemożliwe. Kolejna sprawa to co w przypadku jak ten pojazd miał zmienioną ramę. Z numeru ramy wynika że rocznik X a z innych podzespołów że Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te lata. W japońcach zmiany następowały w tamtym czasie co dwa/trzy lata. Owszem, europejczycy nieco zostawali w tyle, ale w większości przypadków nie było to więcej niż 5 lat. Nawet producenci z KDL zmieniali coś w swoich produktach.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aboz napisał:

W japońcach zmiany następowały w tamtym czasie co dwa/trzy lata

Nie wszystkie, taki przykład (z własnego garażu) XRV 750 od 1996 do 2003 tylko po malowaniu można rok rozpoznać,nic nie zmieniano przez 7 lat a i wcześniejsze od 94 roku nie różnią się bardzo. O dekoderze jakimkolwiek można zapomnieć(różnie podają) a i sama honda czasem nie do końca potrafi rozszyfrować co w numerze ramy zawarte jest

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Był dziś, WK odesłał go do producenta. Co do samego motocykla to jest to Honda VT 700C, VIN: JH2RC1909GM201803. Tak z ciekawości, sprawdzi ktoś który to faktycznie rocznik?

 

 

No i według dowodu nie 95 tylko 96, ostatnio mi źle powiedział (no i analogicznie z tym 85).

Edytowane przez krzysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, taki przykład (z własnego garażu) XRV 750 od 1996 do 2003 tylko po malowaniu można rok rozpoznać,nic nie zmieniano przez 7 lat a i wcześniejsze od 94 roku nie różnią się bardzo. O dekoderze jakimkolwiek można zapomnieć(różnie podają) a i sama honda czasem nie do końca potrafi rozszyfrować co w numerze ramy zawarte jest
Wprowadzali drobne zmiany, oprócz malowania. Ale zazwyczaj łatwo je zmienić. Co do dekodowania numeru, to nawet dla starszych modeli nie ma problemu w przypadku Hondy.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Był dziś, WK odesłał go do producenta. Co do samego motocykla to jest to Honda VT 700C, VIN: JH2RC1909GM201803. Tak z ciekawości, sprawdzi ktoś który to faktycznie rocznik?
 
 
No i według dowodu nie 95 tylko 96, ostatnio mi źle powiedział (no i analogicznie z tym 85).
https://4-stroke.net/honda-vin-to-year-code-list.html?resetfilters=0&clearordering=0&clearfilters=0 wychodzi na to, że 1986.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.