Skocz do zawartości

Pierwsze specjalny sanitarny jako osobowy


Andrzej89

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przyjechał zaczerpnąć języka, chce zrobić badanie przed pierwszą rejestracją pojazdu który za granicą był zarejestrowany jako specjalny sanitarny kategorii M1. Klient chce zrobić od razu M1 ale zwykły osobowy.

Zabudowa/oznakowania usunięte ale w środku 2 siedzenia z przodu i dwa składane na pace tyłem do kierunku jazdy.

Dowód w załączniku. Jak to ugryźć?

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie przegroda jest? Czy nie?

Siedzenia tyłem to chyba nie problem.

 

Problem czy ten MOVANO to faktycznie jest w ogóle osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej89 napisał:

Jak to ugryźć?

 

Wcale! Wyraźnie stoi co i po jakich ichnich przepisach zamocowano do leżenia i siedzenia tyłem.

Ale jest specjalista co ciężarową Navarę na osobowy będzie robił, to może do niego kontakt wyprosić.

 

Szczegóły tam: tam gify, czateria, czat, obrazki, ikony, emotikony https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14975-zaświadczenie-po-zmianach-opis-zmian/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają ich przepisy do tego? Co to ma do rzeczy co jak było przymocowane do leżenia?

 

A pierwszy który za ścianą się odezwał, że w zasadzie każdy przekręt przyklepany staje się prawem stosowanym stałeś się TY Rokendrollowy Paproku :)

 

Więc skoro można kombinować, o ile się przyjęło że można - a tak mi za ścianą tłumaczycie - no to ja jestem ZA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to karetka. Po zdemontwaniu wyposażenia medycznego, tego leżącego, nie wychodzi samochód osobowy. Można jeszcze ścianę grodziową wywalić, jak była oczywiście.

I teraz pytanie jaki dziwoląg trzyosobowy wychodzi? Gdzie siedzi trzeci pasażer, bo nikt mi nie wmówi, że w części osobowej. Na kampera bez zabudowy hotelowej jakoś nie da rady.

Więc...?

I coś mi się zdaję, że o innym przyklepywaniu gadałem.

Ja się nie tykam czegoś takiego jak z busa 9 miejscowego osobowego wymontować 7 siedzeń, żeby wyszedł 2-siedzeniowy osobowy. Są inne przyjazne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tylko to mi nie pasuje - za dużo przestrzeni ładunkowej w stosunku do liczby miejsc, których jest trochę mało.

Pytanie ile by tych miejsc miało być, żeby można było spokojnie uznać, że to jednak osobówka? I jak rozmieszczone?

 

Niestety dokładanie siedzeń to dość ciężki temat tutaj. Chociaż - może w płycie podłogowej są zachowane oryginalne kotwiczenia i można tam coś dołożyć?

Oczywiście opcja, żeby go na jakiś inny specjalny przerobić też jest. Pewnie najbliżej mu będzie do kampera.

 

Ostatnia opcja - w ogóle wywalić siedzenia z paki i zrobić na ciężarowy tak jak powinno być. Bo niby na co komu taka dziwna osobówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Samochodu widzieć nie widziałem jeszcze tyle co z opowieści. Faktycznie sensowne zostawienie pustej paki i ciężarowy N1 z 2 miejscami (nie wiem jak z przegrodą nie widziałem jeszcze pojazdu). Tak czy inaczej kłania się okręgowa stacja bo chciał nie chciał nie ogarnie tego podstawowa.

Czyli kłaniają się zmiany konstrukcyjne + pierwsze.

 

Możliwe że ta kategoria M1 spowodowała że klient chciał osobówkę z tego robić.

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzej89 napisał:

Czyli kłaniają się zmiany konstrukcyjne + pierwsze.

 

No kłaniają, kłaniają. A to są coraz trudniejsze sprawy. Kratę/przegrodę też należy brać pod rozkminkę przez dziewiąte paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie wierzę. Komu jak komu, żeby pojaśniać trzeba było.

Tak tam stało:

"Dla mnie raczej samobójstwo usterką drobną zalegalizować siedzenia. Uważam, że w naszej pracy nie ma wolnej amerykanki. Nie powinniśmy przyklepywać czegokolwiek z wykorzystaniem luk prawnych. Siedzenia w osobowym są traktowane wielce po macoszemu."

 

Jaśniej nie potrafię!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty teraz piszesz z jakąś legalizacją siedzeń??

 

W ogóle kojarzysz w jakim temacie piszesz i czego dotyczyło pytanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej89 napisał:

i dwa składane na pace tyłem do kierunku jazdy.

 

I dwa w uwagach

Cytat

krankentransport, 1 liege, 1 tragestuhl 

 

co wg gogle translate = transport pacjenta, 1 kanapa, 1 krzesło do noszenia

 

A dodatkowa zagadka to aktualna masa własna

bo wg DR  G = 2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z wielbłąda można zrobić konia? Można - ale po co.... chcesz konia to kup zebrę - paski się poodkleja i będzie dużo prościej....a właśnie - jest jeszcze jedna możliwość - można kupić konia, tyle że to nie po naszemu, to zbyt proste. masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby niezwykłego jest w tym, że kupuje się pojazdy od pogotowia i chce je dalej użytkować? Przecież po usunięciu wyposażenia specjalistycznego to najzwyklejsze pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.