Skocz do zawartości

Brak zaświadczenia z Policji


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

@Paprock Akcja była by uratowana jakby po kolizji czy innym zdarzeniu na drodze w CEP widniała konkretna informacja co się stało z pojazdem. KONKRETNA . Wtedy nie potrzeba żadnych papierków wypełnionych nieraz jak przez 6 letnie dziecko, nie trzeba nic. Przyjeżdża gość na BT daje DR. Wchodzisz w CEP i masz napisane że pojazd zagraża bezpieczeństwu, ma łyse opony i brak świateł z tyłu. Wiesz co robić, robisz ni więcej ni mniej. Wydajesz zaświadczenie i żegnasz klienta. Tu najbardziej chodzi że masz się odnosić do kawałka papierka na którym nieraz nie pisze nic, albo jest tak nabazgrane że i tak nie odczytasz. Każdy ma tu trochę racji, ale miejmy nadzieje wszyscy że zacznie CEP przyjmować pełny słownik i będzie jasno i klarowanie bez chowania papierków od policji do kieszeni i udawania głupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś wypowiedzi o Centralnej Bazie. Jest zawodna, myli się, pokazuje babole, błędy... W sumie jest do kitu.

Od zawsze wiadomo, że konkret to PAPIER.

Nie będę gdybał co by było, gdyby było. Kolega wniósł problem. Odpisałem PAPIER i tyle z mojej strony w temacie. Później się rozjechało i już siedem stron naklepało. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabazgrane jest i owszem dość często, zdarzyło się nie raz, że z krzaczków czy wężyków nie szło rozszyfrować co się tam zawiera w treści, ale jedno raczej zawsze się daje, to znaki 132 i najczęściej po tym znak "a", dla mnie problem staje się rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle widziałem nabazgranych pokwitowań, co tu zostały zapodane celem rozszyfrowania policyjnych hieroglifów. Raptem dwa. :silent:

I obym nie rozsupłał worka, że teraz będą pokwitowania wklejane. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak się podepnę. Gość kupił auto do pracy w firmie kurierskiej. Nie zdążył go przerejestrować zgubił jedną tablice, urzędy nie pracowały przyjechał do nas, zmiennik zrobił mu badanie okresowe z wynikiem N za tablice. W między czasie rozbił samochód. Przyjechał dziś do mnie z PC i czerwonymi tablicami, brak poświadczenia z policji (Pani z WK zabrała skierowanie okrd, było na poprzedniej tablicy). Nie wydała mu skierowania na badanie po kolizyjne. Wysłałem go po skierowanie (tu nie wiem czy słusznie, może powinienem zrobić na wniosek? Ale w cepiku nie było inf o zatrzymanym dowodzie, tylko sam wspomniał. Zastanawiam się czy po wykonanym badaniu po kolizyjnym, powinienem zrobić badanie okresowe od nowa? Czy jeśli zdążył w terminie 14 to tylko ponowne sprawdzenie usterek (inne tablice)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie BT przyjechał klient? Diagnosta, to nie wróżka ani oficer śledczy, żeby dochodzić historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiózł mi zaświadczenie z WK a okazało się, że 14 dni minęło od poprzedniego badania więc zrobiłem powypadkowe i okresowe. Problem miałem tylko z tym jak wcześniej mi powiedział, że ma ważne poprzednie okresowe bo nie mineło 14 dni od jego wykonania. Dzwoniłem w parę miejsc i każdy miał inna wersję co powinienem zrobić. Na szczęście problem rozwiązał się sam.@markes30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to razy miałem przypadek że klient przyjeżdża na stacje w ręku PP a w CEP dowód wcale nie jest zawieszony bo komuś zapomniało się "kliknąć". I co wtedy wykonywać badanie czy nie 🙈

A tak zupełnie na poważnie i wracając do głównego tematu to uważam że jak klient nie ma PP to ma prawo wnioskować o wykonanie jakiegokolwiek badania nawet codziennie, jeśli tylko chce za to płacić. A bardzo często jest tak że jak ktoś kupi pojazd uszkodzony ,potem rejestruje go na drugim końcu polski to woli zapłacić niż szarpać się z poprzednim właścicielem/handlarzem o duplikat PP. Kwestię gazów dozorów pomijam bo to wiadomo jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dar-jusz napisał:

jak klient nie ma PP to ma prawo wnioskować o wykonanie jakiegokolwiek badania

W zakresie obowiązujących badań. Nie widzę badania "po dzwonie" na życzenie. Istnieje takowe w przypadku rejestracji pojazdu a nie w przypadku zatrzymania DR w trakcie jego eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie 6.9 za 94 zł wykonujemy na wniosek klienta. Może nawet co tydzień o takie badanie wnioskować. W WK z tym badaniem zawsze załatwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Tylko to badanie nie służy do zwrotu DR zatrzymanego przez OKRD. 

Istnieją WK które po zwykłym okresowym zwracały DR zatrzymane "po dzwonie". 

Z jednej strony głosy, że klienta po zatrzymaniu DR trzeba ganiać od Annasza do Kajfasza, bo sam sobie winien i niech ma. Z drugiej, że umożliwienie zniesienia zatrzymania na SKP po P woła o pomstę do nieba. Jednym słowem, tradycyjnie po naszemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adam1501 napisał:

Oczywiście, że tak. Tylko to badanie nie służy do zwrotu DR zatrzymanego przez OKRD. 

Istnieją WK które po zwykłym okresowym zwracały DR zatrzymane "po dzwonie". 

 

Czym różni się badanie "po dzwonie" na wniosek WK od badania na wniosek Właściciela???  Mowa oczywiście o badaniu za 94zeta a konkretnie o jego zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie na wniosek jest w celach rejestracyjnych (par. 3 ust. 1 pkt 4), natomiast skierowany przez OKRD jest z par. 3 ust. 1 pkt 1 i dotyczy uszkodzeń pokolizyjnych. W praktyce wykonywany jest prawie ten sam zakres ale na podstawie różnych dokumentów. W jednym przypadku jest potwierdzenie policji a w drugim dokument przedstawiony do rejestracji z zapisem o występujących w pojeździe usterkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam1501 nie wziąłeś pod uwagę sytuacji, gdy kupujesz pojazd z zatrzymanym DR, ale brak PP. W takim przypadku możliwe jest wykonanie DBT z pkt. 4, bo z dokumentów niezbędnych do rejestracji (dane w CEP) wynika, że uczestniczył w kolizji lub wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że uczestniczył w wypadku lub kolizji nie znaczy, że z tego powodu został zatrzymany DR. Bez zaświadczenia z policji nie wiadomo co sprawdzić w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, aboz napisał:

z dokumentów niezbędnych do rejestracji (dane w CEP)

 

Dane w CEP to nie dokumenty. Musiałby np. w umowie mieć wpis o wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, aboz napisał:

nie wziąłeś pod uwagę sytuacji

W przypadku klasycznego "dzwona" i rejestracji tematy są określone i jasne. Nikt nie przewidział sytuacji zagubienia dokumentu kierującego na BT.

W dobie CEPiku można załatwić wszystko systemowo. Tym bardziej, że planuje się zwrot ZE na SKP. Znając życie takich udogodnień się szybko nie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że zagubienie dokumentu kierującego na BT jest sprawą właściciela pojazdu a nie diagnosty. Myślę że można się u instytucji która owe skierowanie wystawiła, postarać o duplikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Myślę że można się u instytucji która owe skierowanie wystawiła, postarać o duplikat.

Problem powstaje wtedy, gdy nie wiemy która jednostka policji zatrzymała DR. Bez tej wiedzy i daty zatrzymania policja nie jest w stanie wystawić duplikatu. Taką informacje dostałem od klientów, którzy załatwiali duplikaty i wrócili z nimi na badanie techniczne.

Ale to nie jest problem diagnosty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.